איגוד הכדוריד
פתיחה שיוויונית ומותחת בחצי גמר הפליאוף בליגת אתנה
שיר וקרט, קפטן מכבי הארזים ר"ג מול הגנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

סדרת חצי גמר הפליאוף בליגת אתנה, הפועלת בשיטת הטוב משלושה משחקים, נפתחה השבוע ובשני המפגשים, שנחתמו בתוצאה שוויונית, קיבלנו לא רק כדוריד נשים נחוש ובלתי מתפשר, אלא גם משחק שלישי ומסקרן שיהיה גם זה שכריע מי יהיו העולות לגמר הפליאוף. 

המשחק השני בסדרה יערך ביום ראשון הקרוב: הפועל דלתות פנדור ראשל"צ תארח את מכבי הארזים ר"ג (20:30, נחלת יהודה) ובנות הרצליה את מכבי ICL ראשל"צ (20:30, הראשונים)

מכבי הארזים ר״ג והפועל דלתות פנדור ראשל״צ פתחו את סדרת חצי גמר הפליאוף בליגת אתנה במשחק איכותי ומותח שנחתם בשוויון 23:23 משער שוויון שכבשה אושרי נחום כהן שניות לשריקת הסיום. 

גם המשחק השני בסדרת חצי גמר הפליאוף בליגת אתנה סיפק מותחן שנחתם בתוצאת שוויון (31:31) וזאת לאחר שמכבי ICL ראשל"צ הובילה לאורך רב שלבי המשחק אך שחקניות בנות הרצליה ידעו לחולל מהפך ולעלות ליתרון של 2 שערים כדקה לסיום המשחק. עדי בן יעקב כבשה שער שוויון לראשונית.

במשחק השלמה מהמחזור ה-10 גברה מ.כ יובלים חולון על הפועל קריית אונו (23:44) וסיימה את ליגת אתנה במקום ה-5 בטבלה עם 12 נקודות. 


מכבי הארזים ר"ג – הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 23:23 (11:12) : מכבי הארזים פתחה את המשחק בריצת 0:4 מצמד שערים של טלי בראל וצמד של שיר וקרט. בדקה ה- 6 כבשה דיאנה צ'רויקובה להפועל דלתות פנדור ראשל"צ את שערה הראשון אך מנגד מהירה דור סונגו לכבוש ולשמור לארזים על יתרון 4 השערים (1:5). קטיה מלניק ואנה ליזנסקי כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ וצמקו בדקה ה-18 לפער של שער (7:8) ומנגד, יורטה זילינסקייט כבשה והגדילה שוב את יתרורנה של הארזים ל-2 שערים. בדקה ה- 20 השיגה מחזיקת הגביע הטריה שוויון 9:9 משער שכבשה קטיה מלניק. שיר וקרט וטלי בראל העלו שוב את ארזים ליתרון ועצירות של שתי השוערות מטאה סריפמובה מארזים ורוית שושן מהפועל, הורידו את הקבוצות למחצית בהפרש של שער לטובת ארזים (11:12).

המחצית השנייה נפתחה עם שער של דניאלה דרגוביץ' מארזים אבל מנגד, שערים של קטיה מלניק, אושרי נחום כהן לבסוף ולדה קוזמינה העלו בדקה ה-35 את הראשונית לראשונה במשחק ליתרון (14:13). בהמשך המחצית שערים של קרן טפליצקי ויורטה זיליניסקייט פגשו שערים של אנה סטורוז'וק ואנה לזינסקי. בדקה ה-42 כיבושים של הדר דורנבוסט ושיר וקרט החזירו את היתרון לצד המארחת (16:17). המשחק המשיך להתנהל באופן צמוד ומשחק הגנה יעיל בשני צידי המגרש לצד עצירות של השוערות, מטאה סריפמובה ורוית שושון שמרו על תוצאה נמוכה. שניות לסיום המשחק כבשה אושרי נחום כהן שער שוויון להפועל דלתות פנדור ראשל״צ ומחקה את שער היתרון שכבשה דניאלה דרגוביץ׳ לארזים כדקה לפני כן.

אושרי נחום כהן כבשה שער שוויון להפועל דלתות פנדור ראדל"צ עם שריקת הסיום (צילום הדר ואן קולא)

 
כבשו למכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 8, טלי בראל 4, דניאלה דרגוביץ' 3, יורטה זילניסקייט, הדר דורנבוסט וקרן טפליצקי 2 כ"א, מאי יולזרי ודור סוניגו 1 כ"א

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורוז׳וק 6, קטיה מלניק וולדה קוזמינה 4 כ״א, דיאנה צ׳רויקובה ואושרי נחום כהן 3 כ״א, אנה לזינסקי 2 ושלי גונן 1.

 

מכבי ICL ראשל"צ מול בנות הרצליה (צילום שרון רז)
 
מכבי ICL ראשל"צ – בנות הרצליה 31:31 (13:15): המחצית הראשונה נפתחה כששער רדף שער ובדקה ה-9 עלתה מכבי ICL ראשל"צ ליתרון משער שכבשה שירה ג'רבי בהתקפה מתפרצת. המארחת שמרה על היתרון לצידה עד לתום המחצית. במהלך המחצית השנייה עלו הקבוצות נחושות במטרה אחת: ניצחון. בדקה ה-6 כבשה יעל שהם שער שוויון עבור בנות הרצליה מה-7 מ' (18:18). מנגד, ניצלה הראשונית איבודי כדור והחטאות של הרצליה ובדקה ה-46 פתחה בפער של 4 שערים (22:26) משערים של שירה ג'רבי, עדי בן יעקב, עמית איזק וקים לוי. פסק זמן של מאמן הרצליה עודד נאמן החזיר את בנות הרצליה ממוקדת למגרש ושערים של יעל שהם, ניקול רייטזה ודנה אפלבוים לצד עצירות טובות של שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף, סייעו להרצליה לצמק את ההפרש. בדקה ה-56 לקחה בנות הרצליה את ההובלה לידיה ועלתה ליתרון של שער (29:28). בסופה של המחצית, כשהרצליה כבר הובילה בהפרש של 2 שערים (31:29) כבשו והשוו שחקניות מכבי ראשל"צ שירה ג'רבי ועדי בן יעקב וקבעו שוויון 31:31.

 

התקפת מכבי ICL ראשל"צ מול הגנת בנות הרצליה (צילום שרון רז)

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: עמית איזק ושירה ג'רבי 7 כ"א, קים לוי 5, נלי אמינוב 4, עדי בן יעקב וניצן דונאי 3 כ"א ושיר גבזה 2. 

כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 11, שרון בן שושן, יעל שהם ושרון אקלר 4 כ"א, דנה אפלבוים וניקול רייטזה 3 כ"א, טל ורול ואגם מחלוף 1 כ"א.
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn