איגוד הכדוריד
שריקת הפתיחה: חצי גמר הפליאוף בליגת אתנה

סדרת חצי גמר הפלייאוף בליגת אתנה, הפועלת בשיטת הטוב משלושה, תצא היום לדרך.

מכבי הארזים ר"ג, שסיימה שנייה בטבלה תארח הערב (רביעי) את השלישית בטבלה ומחזיקת גביע המדינה הטרייה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (20:15, אהל שם).

המשחק יועבר בשידור ישיר ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום בערץ היוטיוב של איגוד הכדוריד:
 
האלופה המכהנת מכבי ICL ראשל"צ סיימה את הליגה הסדירה בראש הטבלה והבטיחה את יתרון הביתיות במהלך כל סדרת הפליאוף. במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר, שיערך מחר (חמישי), היא תארח את בנות הרצליה שסיימה רביעית בטבלה (21:00, בית מכבי). המשחק ישודר בלייב בעמוד הפייסבוק של יאיר סריון.


גם בליגת אתנה - מ.כ יובלים חולון גברה על הפועל קריית אונו 23:44 (10:23) במשחק השלמה מהמחזור ה-10 בליגת אתנה. ביום חמישי תארח חולון, המדורגת 5 עם 10 נק', את מ.כ פ"ת, שלה מספר נקודות שווה אך היא מדורגת 6, למשחק דירוג מסקרן בתום הליגה הסדירה. 

מכבי הארזים ר"ג ומחזיקת הגביע הפועל דלתות פנדור ראשל"צ נפגשו פעמיים במהלך העונה הנוכחית ואת שני המפגשים סיימה מכבי הארזים ר"ג כשידה על העליונה. בתום המפגש הראשון בין השתיים, במסגרת המחזור ה-7, ספגה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את הפסדה הראשון העונה לאחר שאת המשחק הדרמטי הכריעה שיר וקרט כשכבשה כ-8 שניות לסיום המשחק וקבעה  25:26 למכבי הארזים ר"ג.
 
שיר וקרט כבשה את שער היתרון למכבי הארזים ר"ג 

את מפגשן השני של הקבוצות, במסגרת המחזור ה-14, סיימה מכבי הארזים ר"ג ביתרון של 3 שערים וזאת לאחר שפתחה, במהלך המשחק, בהפרש של 4 שערים. הפועל דלתות פנדור ראשל"צ נחלצה מהפיגור ושערים של אנה סטורוזוק וולדה קוזמינה צמקו לפער של שער אבל הדיפות של שוערת ארזים מטאה סריפמובה, פתחו את הדרך להתקפת קבוצתה והיא עלתה ליתרון שחתם את המשחק בניצחונה.  

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ תהיה חייבת להישאר ממוקדת מול מכבי הארזים ר"ג, שמגיעה מבחינתה, להשיג ניצחון נוסף על מחזיקת הגביע הטרייה. 

 
 מכבי ICL ראשל"צ, שסיימה את העונה הסדירה בפסגת הטבלה, תארח את בנות הרצליה, שסיימה רביעית. במהלך העונה הנוכחית נפגשו שתי הקבוצות שלוש פעמים: פעמיים במהלך הליגה הסדירה ובפעם נוספת במהלך חצי גמר גביע המדינה. המשחק הראשון בין השתיים נחתם בשוויון 27:27, את השני סיימה הראשונית ביתרון של 7 שערים (28:35) ובשלישי, היא הדיחה את בנות הרצליה בחצי גמר גביע המדינה לאחר שניצחה 27:32. 

המפגש הראשון בין שתי הקבוצות היה במסגרת המחזור ה-3 בליגת אתנה וסיפק מותחן לאורך כל שלבי המשחק שהתנהל באופן צמוד ושוויוני. בסופו של המשחק כבשה ניצן דונאי שער יתרון לאלופה ומנגד, שניות לשריקת הסיום, השוותה שרון אקלר עבור בנות הרצליה 27:27. משחקן השני של הקבוצות נפתח גם הוא באופן שוויוני אבל במהלך המחצית השנייה כבשו שירה ג'רבי ועמית איזק ופתחו בהפרש של 3 שערים עבור מכבי ICL ראשל"צ אותו העמיקה הקבוצה ב-10 הדקות האחרונות למשחק.

 

מור שאול מבנות הרצליה מול ניצן דונאי ממכבי ICL ראשל"צ
 
משחק חצי גמר גביע המדינה נפתח אף הוא בצורה שקולה ולאחר הדיפה של שוערת הרצליה שירי בן יוסף, ירדו הקבוצות למחצית כשבנות הרצליה מובילה ביתרון של שער. במהלך המחצית השנייה, הידקה מכבי ICL ראשל"צ את משחק ההגנה ועצירות של שוערת הקבוצה מליציה רדולוביץ' סייעו להתקפה לעלות ליתרון ולסיים את המשחק בהפרש של 5 שערים לטובתה. 

כדי לגבור על מכבי ICL ראשל"צ, לא תוכל בנות הרצליה להסתפק במחצית ראשונה שקולה והיא תהיה חייבת לדייק גם במחצית השנייה אותה ניצלה הראשונית בשני המפגשים האחרונים בין השתיים, כדי לעלות ולחתום את המשחק ביתרון.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn