YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
אולג בעל הנס: "אנחנו באים לנצח, ולא חושבים על תוצאה אחרת"
אולג בוטנקו כבר הדהים עם נבחרת ישראל בניצחון על פולין, ולאחר מכן עשה את הבלתי יאמן עם הפועל אשדוד בזכייה ההיסטורית באליפות מול מכבי ראשל"צ, שהייתה הפייבוריטית. עכשיו, הוא חולם על עוד רגע קסום: "הניצחון על פולין הוא ללא ספק החלק החזק באמונה ובביטחון שאנחנו מנסים לייצר. במשחק נתון, הוכחנו שזה אפשרי. אם הגענו למצב שאנחנו מאמינים מול גרמניה - זה בהחלט מצב טוב"
 
     
  תאריך: 6/10/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

זו ללא ספק ה-שנה של המאמן אולג בוטנקו, שבה הוא הצליח להפוך את הבלתי יאמן – לממשי, להישגי, לחלומי. הוא הוביל את נבחרת ישראל לניצחון סנסציוני על נבחרת פולין – 24:25, שמעמיד אותה כעת במקום השני, ובתמונת העלייה לאליפות אירופה 2020, עם שתי נקודות יותר מאשר פולין.

 

בהמשך, הגיעה הזכייה המדהימה תחת הדרכת בוטנקו של הפועל אשדוד באליפות המדינה. היסטוריה. היסטריה, ושוב הישג שנרשם מול מכבי ראשל"צ, שהייתה הפייבוריטית הברורה לזכייה.

 

לפני כן, בוטנקו הוביל את קבוצת הנוער של הפועל אשדוד לזכייה היסטורית בגביע המדינה ולליגה הבכירה, והיה שותף להבטחת המקום של הנבחרות הצעירות בדרג הראשון באירופה, כאשר זכה עם נבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 18 בצמד הכרטיסים לאליפויות אירופה לנבחרות צעירות (נוער ועתודה ב-2020).

 

בלי רגשי נחיתות, מחר (רביעי, 19:45, היכל שלמה בת"א, שידור ישיר בערוץ הספורט), בוטנקו ושותפו לדרך המקצועית אסף לוי, ינסו לרשום רגע שיא חדש. ניצחון על גרמניה ככל הנראה יבטיח לנבחרת ההעפלה (לפחות מהמקום השלישי) בפעם שנייה בתולדות הנבחרת לאליפות אירופה, ובפעם הראשונה מאז 2002. אח"כ יגיע המפגש האחרון בבית המוקדמות ביום ראשון בפולין. שם, בהנחה שפולין תנצח את קוסובו, הנבחרת תזקק לנקודה כדי לסיים במקום השני.

 

בכל מקרה, הרגולציה קובעת שקיזוז הנקודות בבית הוא מול הנבחרת שתסיים אחרונה בבית (קוסובו), והוא יעשה אל מול הנבחרת שתסיים במקום השלישי (כלומר - במקרה ולא נסיים במקום השני, הניקוד שייחשב יהיה במשחקים מול גרמניה ופולין). כלומר, אם הנבחרת תנצח את גרמניה, נצטרך להמתין לתוצאות המחזור ה-5 בבתים המקבילים. ההערכה שניצחון יספיק כדי להיכלל בין 4 הנבחרות בעלות הניקוד הטוב ביותר מבין אלו שיסיימו במקום ה-3 ב-8 הבתים.

 

הניצחון של הנבחרת מול פולין

 

סגל נבחרת ישראל למשחק מול גרמניה כולל את השוערים: דן טפר ויהב שמיר, שחקני שדה: קפטן – דניאל שקלים, ירמי סידי, ניבו לוי, טל הרשקוביץ, יובל גררה, שלומי צייטלר, רם טורקניץ, יוסי אפו, דניאל מוסינדי, אדיר כהן, עוז חממי, תומר בודנהיימר, גיל פומרנץ ויואב למברוזו. 

 

גרמניה, גם בסגל שבו המאמן פרוקופ מעניק הזדמנויות למספר שחקנים איכותיים, שלא היו שותפים, בטח לא מרכזיים, להבטחת העלייה של גרמניה לאליפות אירופה – היא נבחרת איכותית יותר, מנוסה, בעלת מסורת, ועם שחקנים מובילים מהליגה הטובה בעולם. נכון, היא עדיין מגיעה בסגל חסר, שיכלול 13 שחקנים בלבד, אבל כל אחד ואחד מהם הוא עדיין שחקן משמעותי בליגה הטובה בעולם. 

 

מצב הבתים ולוח המשחקים במוקדמות אליפות אירופה - לחצו

*הרגולציה קובעת ששתי הראשונות בתום 6 המחזורים בכל בית יעפילו לאליפות אירופה, ועוד 4 נבחרות בעלות הניקוד הטוב ביותר מבין אלו שיסיימו במקום השלישי ב-8 הבתים

 

 

למעשה, הפעם האחרונה שהצלחנו לדגדג את הגרמנים, הייתה בהפסד 30:27 לגרמניה, בנובמבר 2012 במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2014, במשחק שנערך בראשל"צ. נבחרת ישראל עוד הוליכה 13:14 במחצית (בסגל הנוכחי נכללים שני שחקנים שנכללו גם אז - יובל גררה וניבו לוי, וגם חן פומנרץ המורחק שייעדר משני המשחקים הקרובים - והיה אז הכובש המוביל שלנו עם 9 שערים). מלבד המפגש הזה, היתר הסתיימו בהפסדים צורבים לאחת הנבחרות הטובות בעולם.

 

אולג, המשימה ברורה, ואנחנו קרובים להבטחת ההעפלה. הנתון הזה יוצר מוטיבציה ואמונה או מגדיל את הלחץ?

 

"זה נותן לדעתי יותר מוטיבציה, אבל כן – יש גם לחץ, ומרביתו חיובי בהחלט: אני מרגיש שהשחקנים מתחילים להתחדד לקראת המשחק מול גרמניה. אנחנו מגיעים בגישה ברורה, שבאים לנצח את המשחק הזה, ולא חושבים על שום תוצאה אחרת עכשיו. המשימה נראית בלתי אפשרית. גרמניה זה הטופ העולמי. חווינו את זה במפגש הקודם, וזה לא משנה עם איזה סגל הם יגיעו לכאן. מנטלית יש בנו הרבה אמונה ורצון גדול לנצח".

 

עד כמה הניצחון המפתיע על פולין תורם להכנה עצמה, מלבד שתי נקודות היתרון בטבלה על פני הפולנים?

 

"הניצחון הזה הוא ללא ספק החלק החזק באמונה ובביטחון שאנחנו מנסים לייצר. זה מגביר את המוטיבציה, ובטח שתהיה תמיכה גדולה של הקהל והמשפחות של השחקנים – אלו דברים שיכולים לדחוף אותנו להיות יותר חזקים. במשחק נתון, הוכחנו שזה אפשרי. אם הגענו למצב שאנחנו מאמינים מול גרמניה - זה בהחלט מצב טוב".

 

איך מתכוננים לגרמניה, זו הרי נבחרת שתגיע לכאן בסגל חסר, הרכב שלא שיחק יחד במהלך המוקדמות? ועד כמה דווקא העובדה ששחקנים ירצו להוכיח את עצמם תקשה ביחס לכוכבים שהיו מגיעים אחרי עונה מתישה וסביר שהיו משחקים בהילוך נמוך יותר אחרי הבטחת העלייה?

 

"אנחנו לא מחפשים הקלות, ומבינים שהשחקנים שבאים עם הנבחרת הגרמנית הם שחקנים מעולים, שכמו שציינת – ירצו להוכיח שיש להם מקום גם בעתיד בסגל או בהרכב. הם לא באים לטיול, ולדעתי זה יותר מסוכן מאשר שגרמניה הייתה מגיעה בהרכב הרגיל שלה. אנחנו בונים את התמונה הכללית. עקבנו אחרי שחקנים גם כבודדים במשחקי הבונדסליגה. כמובן שאין תמונה כללית מושלמת, כי לא ראינו את כולם יחד משחקים באותה שיטה של הנבחרת, אבל אנחנו נכין את השחקנים שלנו בצורה הטובה ביותר – הן ברמה האישית, ונדביק זאת לשיטה של הנבחרת הגרמנית".

 

המשחקים מול גרמניה ומול פולין מתקיימים אחרי סיום העונה. עד כמה זה מקשה על ההכנות? והאם תהיה חלוקת כוחות בסיטואציה מסוימת כדי להגיע רעננים עד כמה שאפשר גם למשחק בפולין?

 

"אנחנו הולכים בכל הכוח על המשחק מול גרמניה, ואחר כך נתמקד בהשלמת ההכנות לפולין. אין לנו פריבילגיה לחלק כוחות. זה יהיה קשה כי מדובר בסוף עונה. יש עייפות פיזית ומנטלית. עומסים. כאלו שחוזרים אחרי שלא שיחקו לאורך הפליאוף. אין כמעט שחקן שלא סוחב פציעה כזו או אחרת, אבל אין שחקן שלא יבוא וייתן את כולו על המגרש. אחרי המשחק מול גרמניה כמובן שנהיה יותר חכמים לגבי התמונה הכללית".

 

 

איך מתמרנים עם חסרון של שחקנים מרכזיים – חן פומרנץ, עמית סטלמן, עמית גל, עומרי קושמרו.

 

"יש אילוצים. כולם שחקנים חשובים, אבל בשביל זה אנחנו נבחרת. יש בסגל שחקנים הרחב שחקנים שייתנו את מה שצריך ואני סומך עליהם".

 

אם תחליט לכלול את יואב למברוזו בסגל – זו אחת הנבחרות הצעירות ביותר שלנו, ולבטח עם צעירים סופר מוכשרים כמו למברוזו ודניאל מוסינדי שרק בני 18. איך זה נראה מהעיניים שלך?

 

"יואב התגייס היום, ואני מקווה שהוא יוכל לעמוד לרשותנו. בתפיסה, אנחנו צריכים את המיוחדות שלו למשחק הזה. זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לייצר, נבחרת שמורכבת משחקנים צעירים, עם אופק לעתיד הכדוריד הישראלי. שחקנים שיהיו הרבה שנים בנבחרת ויובילו אותה. אנחנו בונים כעת את הצעירים האלו, ואחרים שכבר השתלבו, כבודדים וכנבחרת להתאים לרמות גבוהות. אנחנו מאמינים ששחקנים כמו דניאל ויואב יכולים להתמודד".

 

 

 

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים