איגוד הכדוריד
מחקה את הפיגור: 28:34 לישראל על ליטא
צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

נבחרת ישראל פתחה הערב (שני) את שבוע המשחקים העמוס שלה עם ניצחון 28:34 (11:15) על ליטא. מדובר בשבוע שיחתום ויכריע את העלייה מבית 4 לאליפות אירופה 2022. ההפרש של 6 שערים הוא חשוב ביותר, שכן ישראל הפסידה במפגש הראשון בין שתי הנבחרות 31:28 בווילנה, וכעת היא שמרה על הסיכוי לסיים במקום השלישי בבית.

מחר (20:30, ישיר ב-5PLUS) הנבחרת תארח את איסלנד האיכותית, ובחמישי (20:00) את נבחרת פורטוגל החזקה. לאחריהם הנבחרת תמריא לאיסלנד, שם תתמודד ביום ראשון במשחק האחרון בקמפיין מול הנבחרת המקומית. לפני המשחק הערב נערך טקס לזכרו של חיים טוביה ז"ל, הפיזיותרפיסט המסור של נבחרות ישראל, שהלך לעולמו לפני כשנה.למעלה: אדיר כהן עולה לשער בניצחון החשוב של הנבחרת. למטה: הטקס לזכרו של חיים טוביה ז"ל. צילומים: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד


מהלך המשחק
דן טפר פתח מצוין עם שתי הצלות רצופות, וירמי סידי כבש את השער הראשון בפנדל. בהמשך, אדיר כהן תפר שלושה שערים גדולים ועזר לנבחרת לייצר הפרש של שני שערים, שנשמר לאורך זמן. יואב למברוזו ועוז חממי העלו ליתרון 8:12. ליטא צימקה במעט, אך סידי החזיר ל-10:14 עם צמד אישי. מהלך ענק של למברוזו עם אסיסט לחממי הוביל ליתרון של חמישה שערים, אבל בשניות הסיום האורחת כבשה עוד שער אחד וקבעה 11:15 בהפסקה.

בפתיחת המחצית השנייה שער רדף שער בכל צד, כשסידי ממשיך לבלוט ולשמור על יתרון יציב לכחולים-לבנים. הצלה חשובה של מושיקו אלימלך הובילה לעוד שער בפנדל של סידי בצד השני, 15:20. המקשר המצטיין המשיך בשלו מקו העונשין אחרי עוד מספר התקפות טובות של ישראל, ויחד עם אלימלך שסיפק מחצית שנייה נהדרת, היתרון גדל ל-17:24.

הליטאים הבינו שהפרש השערים הוא חשוב ועשו כמיטב יכולתם להלחיץ את ישראל ולצמצם, אבל אלימלך היה שם כדי למנוע זאת, וסידי ולמברוזו שמרו על יתרון מספיק טוב כדי למחוק את הפיגור מההפסד בחוץ. כאמור, 28:34 בסיום.


סידי, שוב הצטיין עם ספרות כפולות. צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד


כבשו לישראל: ירמי סידי 11 שערים (7 פנדלים), יואב למברוזו 7, אדיר כהן 4, טל הרשקוביץ, עוז חממי ויוסי אפו 3 כ"א, עדן ג'ינג'יחשווילי 2, רם טורקניץ 1. דן טפר רשם 7 עצירות מ-16 זריקות (44%) לפני שנפצע והוחלף. מושיקו אלימלך סיים עם 8 עצירות מ-26 זריקות (31%). בשורות ליטא בלט מינדאוגאס אורבונאס עם 8 שערים, גבריאליוס וירבאוסקאס הוסיף 6.

מאמן הנבחרת אולג בוטנקו אמר בסיום: "יש לנו הזדמנות להמשיך להילחם ולנסות לנצח את איסלנד או פורטוגל, ואז אולי יהיה לנו סיכוי בין הבתים להגיע דרך המקום השלישי. עשינו התאמות ביחס למשחק הראשון, לווילנה טסנו עם הכנה לא הכי טובה שאפשר היה. למדנו אותם יותר טוב, עשינו הרבה פחות טעויות ונלחמנו, סגרנו אותם הגנתית טוב. סידי? לא צריך להוסיף כלום על שחקן כזה, מה שהוא עושה זה מדבר יותר טוב ממילים. טפר? הוא הגיע חולה מצרפת וגם ככה לא היה 100%. יש לו כאב בשריר, נראה מחר מה יהיה".


צילומים: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn