איגוד הכדוריד
הערב: הנבחרת מארחת את איסלנד
צילום: אתר האיגוד האיסלנדי

המשוכה השנייה הערב (שלישי - 20:30, היכל קבוצת שלמה), נבחרת איסלנד, תהיה בוודאי הרבה יותר גבוהה ואיכותית מאשר ליטא מולה נבחרת ישראל השיגה אמש ניצחון 28:34 - שהעלה אותה אל המקום השלישי בבית. איסלנד הגיעה לישראל במטרה ברורה לעלות למקום הראשון בבית, ועם הרכב חזק שכולל סוללה של שחקנים בכירים שמשחקים במועדוני על באירופה.

נתחיל ה-16 של נבחרת ישראל למשחק הערב, שנקבעו על ידי המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי. בסגל התבצעו מספר שינויים, גם בשל פציעות וחלוקת עומסים. שוערים - מושיקו אלימלך ותום שם טוב. מרכזים - עדן ג'ינג'י, עמרי קושמרו ויואב למברוזו. מקשרים - רם טורקניץ, אדיר כהן, ליאור גורמן, דניאל מוסינדי, יונתן דיין. פינות - טל הרשקוביץ, סהר שחק, עוז חממי, דניאל צרפתי. פיבוט - יוסי אפו ותומר בודנהיימר.


 

צילום: ערוץ הספורט (שידרו אסף אקרמן ורון קופמן). עריכה: אלון סגל
 
איסלנד אומנם מדורגת במקום השני בבית, עם 4 נקודות מ-3 משחקים (היא הביסה את ליטא 20:36, נכנעה לפורטוגל בחוץ 26:24, אבל ניצחה בבית את הפורטוגלים 23:32). השם והכוכב הגדול בסגל הוא ארון פאלמארסון, המקשר הנהדר של ברצלונה, אבל האיסלנדים נוחתים כאמור עם נציגות נרחבת של שחקני בונדסליגה גרמנית – ימיר גיסלסון וארנר ארנאררסון – הפיבוטים של ריין-נקר לוון ומלסנגן, המקשרים ויגו קריסטאנסון ואלוור אסגיירסון משטוטגראט, אומאר אינגי מגנוסון ממגדבורג, ושחקני פינות טובים - ביארקי מאר אליסון מלמגו, אודור גרטארסון מבאלינגן וארנור פור גונארסון מברגישר ואת המרכז גונאר סטיין יונסון מגופינגן.

זו רק הנציגות מגרמניה, כשבסגל יש את הקיצוני סיגואלדי גודיונסון מקילצ'ה שבפולין ושחקנים נוספים שמשחקים בליגות בדנמרק ובנורבגיה.
 
אליסון היה המבקיע הבולט של האיסלנדים בשניים משלושה משחקים – עם 15 שערים בשני המשחקים מול פורטוגל. גם אלוור יונסון בלט עם 10 בשני המשחקים, אבל איסלנד היא הרבה מעבר להתקפה – והמספרים של הספיגות מדברים בעד עצמם – ולאיסלנד שוערים איכותיים שמשחקים בקבוצות העילית של הליגה הדנית – אגוסט ביורגווינסון מקולדינג ו-ויקטור האלגרימסון מגוג.

הסגל המלא של האיסלנדים - לחצו
 

המפגש בין איסלנד לפורטוגל

איסלנד אומנם רשמה אליפות עולם מאכזבת במצרים בה סיימה רק במקום ה-20 (אחרי הדירוג במקום ה-11 באליפות הקודמת שנערכה בדנמרק/גרמניה). היא סיימה במקום ה-11 באליפות אירופה אחרונה, וימי השיא של הנבחרת שמגיעה ממדינת ספורט קטנה אבל איכותית מאוד – היו לפני כעשור במשחקים האולימפיים בבייג'ין 2008 (הזכייה במדליית הכסף), במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 (מקום 5), ובמקום ה-3 באליפות אירופה 2010 שנערכה באוסטריה.
 
נבחרת ישראל כבר פגשה את איסלנד במוקדמות אליפות אירופה 2016. שני המשחקים הסתיימו בהפסדים צורבים – 36:19 באיסלנד באוקטובר 2014, ו-34:24 במשחקו האחרון של דראגן ג'וקיץ' בארץ ביוני 2015.

איסלנד תמשיך ישירות מישראל לוילנה, לקראת המשחק בליטא, וכאמור תארח ביום ראשון שוב את נבחרת ישראל.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn