איגוד הכדוריד
"אנחנו נבחרת איכותית, לא פחות כישרונית מיוון"
צילום: הדר ואן קולא

המחזור השני במוקדמות אליפות העולם ייערך היום, ונבחרת ישראל תתמודד ב-17:00 בקוזאני מול נבחרת יוון (שידור ישיר בערוץ הספורט), במסגרת המחזור השני.

שתי נקודות כבר יש בקופה, אחרי ה-32:33 מול פינלנד, והמשימה אחה"צ בהחלט לא תהיה פשוטה מול היוונים שהרשימו עם ניצחון חוץ 18:31 על קפריסין במחזור הפתיחה.

השוער דן טפר, שהיה בספק בגלל פציעה, יוכל לשחק: "לא קל, אבל בשביל הנבחרת אתן הכל. אני מתכוון לעלות, והצוות הרפואי בהחלט עושה עבודה טובה כדי להכשיר אותי".  שוערה של שארבור הצרפתית הוסיף: "אם זה היה משחק ליגה לא הייתי עושה את זה, אבל המשחק ביוון חשוב ומצופה ממני לעשות הכל כדי לשחק וכדי להציג יכולת טובה".

טפר התייחס למפגש החשוב: "אנחנו באים לנצח. אנחנו נבחרת איכותית ואסור לנו לחשוב שאנחנו נחותים מאף נבחרת אחרת. אנחנו לא פחות כישרוניים, וכבר הוכחנו בעבר שאנחנו יכולים להתמודד מול נבחרות חזקות כמו פולין".

 

 
סגלי נבחרות ישראל ויוון לקראת ההתמודדות אחה"צ - לחצו

יוון הרשימה כאמור במחזור הפתיחה, בו היא עצרה במחצית הראשונה בניקוסיה את הנבחרת הקפריסאית על 8 שערים בלבד. אז יכולות הגנתיות יש לה, וגם התקפיות (ציראס דימיטריוס, הקיצוני של אולימפיאקוס, היה המצטיין עם 8 שערים. אגב, מדובר בסקורר משמעותי אצל היוונים, שבקמפיין מוקדמות היורו האחרון כבש 12 שערים במשחק אחד מול טורקיה, והיו לו מנות של 9 שערים מול איסלנד ו-11 בסה"כ בצמד המשחקים מול מקדוניה).

אגב, עבור היוונים הבקיעו במשחק האחרון מול קפריסין לא פחות מ-12 שחקנים! בשורות היוונים מספר שחקנים מאולימפיאקוס, שהעפילה לסיבוב השלישי המוקדם לשלב הבתים בליגה האירופית (תפגוש בו את מלסונגן הגרמנית).

עמדה איכותית במיוחד אצל היוונים היא המרכז - ושני שחקנים בה ינסו להכתיב את קצב המשחק של היוונים: כריסטוס מיילונאס, המרכז של אא"ק אתונה, שהיה מהכובשים הבולטים של יוון בקמפיין מוקדמות היורו האחרון (כבש 8 שערים בכל אחד מצמדי המשחקים מול מקדוניה וטורקיה ועוד 7 בצמד המשחקים מול איסלנד), יחד עם חאראלמבוס מאליוס מאולימפיאקוס, שהיה כוכב הניצחון של יוון מול מקדוניה בדיוק לפני שנה עם 9 כיבושים.


יוון היא נבחרת איכותית בעיקר במשחקי הבית, ובקמפיין הקודם במוקדמות אליפות אירופה היא רשמה ניצחון ביתי על צפון מקדוניה - 26:28, וסיימה בשיוויון 28:28 מול איסלנד - שהעפילו לאליפות אירופה.

נבחרות ישראל ויוון נפגשו מספר פעמים בשנים האחרונות, בעיקר במשחקי אימון. המשחקים הרשמיים האחרונים בין הנבחרות היו במוקדמות אליפות העולם 2015 (נבחרת ישראל ניצחה בארץ 25:31, ונוצחה ביוון 31:28). המפגש הבא בין הנבחרות יהיה גם משחק הנעילה בקמפיין והוא ייערך בינואר בת"א.

כאמור, בנבחרת ישראל המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי לא ביצעו שינוי בסגל השחקנים, ששיחק מול פינלנד.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn