איגוד הכדוריד
הפועל ראשל"צ זכתה בגביע המדינה לנשים 2021
מחזיקת הגביע לשנת 2021: הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ גברה היום על מכבי ICL ראשל"צ 27:29 במשחק כדוריד נשים איכותי וזכתה בגביע המדינה לנשים בפעם החמישית בתולדותיה. 


זו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה נפגשו הראשוניות בגמר גביע המדינה וזאת לאחר שבעונה שעברה הן העפילו למשחק הגמר שלא התקיים עם פרוץ משבר הקורונה.

שר התרבות והספורט ח"כ חילי טרופר, ראש עיריית ראשל"צ רז קינסטליך וסגנו אבי חיים, יו"ר איגוד הכדוריד דורון גלפנד ויו"ר ועדת הנשים באיגוד מונסה בר, ח"כ עידין סילמן, מפקחת מינהל הספורט נורית שרביט ומנכ"ל אתנה מירב אולייניק היו בין מעניקי הגביע - אותו הניפה הקפטן והשוערת הוותיקה - רווית שושן.
 

רוית שושן, קפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ מניפה את גביע המדינה 2021

הדרבי הראשוני סיפק משחק מצוין: הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, בהדרכת ג'וני אולייניק, שלטה לאורך רב המשחק ואף הוליכה לפרקים ביתרון של 4 שערים. מכבי ICL ראשל"צ, בהדרכת עידן אהרונוביץ', סיפקה מנגד פייט נהדר, אבל המאץ'-אפ העונה בין הקבוצות נוטה לטובת האדומות (ניצחו בליגה 21:26 והשתיים סיימו גם בשיוויון 27:27).

שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי נבחרה למצטיינת גמר הגביע לאחר שסיפקה משחק מצוין וסיפקה 15 עצירות ב-38 אחוזי הצלחה. בורנובסקי זכתה בפרס - כרטיסי טיסה מתנת חברת "ארקיע" - אותו קיבלה מנציגות ארקיע - רלי כהן וצחי וייס (חבר הנהלת איגוד הכדוריד).


 

מצטיינת הגמר דניאל בורנובסקי מקבלת את כרטיסי הטיסה מתנת "ארקיע" מרלי כהן, נציגת "ארקיע" וצחי וייס, חבר הנהלת איגוד הכדוריד (צילום הדר ואן קולא)

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ - מכבי ICL ראשל"צ 27:29 (12:14): המשחק נפתח בגישושים ואת השער הראשון כבשה אושרי נחום כהן להפועל דלתות פנדור ראשל"צ בדקה ה-4. חברותיה לקבוצה דיאנה צ'רויקובה ואנה לזינסקי הוסיפו שערים ומנגד, כיבושים של עמית איזק, שיר גבזה וצמד של ניצן דונאי השיגו, בדקה ה-14, שוויון 4:4. המשחק המשיך להתנהל באופן צמוד כששער רדף שער אולם בדקה ה- 22 העלו אנה סטורוז'וק וולדה קוזמינה את הפועל ליתרון של 2 שערים (8:10). בהמשך המחצית, עצירות של שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ  דניאל בורנובסקי, הקשו על מכבי ICL ראשל"צ להדביק את הפער וסייעו לקבוצה האדומה לשמר את יתרון 2 השערים עימו גם נחתמה המחצית.
 

עמית איזק מול אנה סטורוז'וק
אושרי נחום כהן 

ניצן דונאי

אנה סטורוז'וק

 
המחצית השנייה נפתחה עם תצוגת שוערת נהדרת של דניאל בורנובסקי שנעלה את השער בפני שחקניות מכבי ICL ראשל"צ וסללה את הדרך לאנה סטורוזו'ק ודיאנה צ'רויקובה להגדיל את יתרונה של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ל- 4 שערי הפרש (12:16). מכבי ICL ראשל"צ הידקה את משחק ההגנה, הקשתה על היריבה ואפשרה לניצן דונאי להכניע בדקה ה-37 את דניאל בורנובסקי בשער האדום.  אושרי נחום כהן ודיאנה צ'רויקובה כבשו להפועל אך צמד שכבשה שירה ג'רבי, הדיפה של בר אלבו בשער ולבסוף, כיבוש של נלי אמינוב (מאסיסט של עמית איזק) צמקו, בדקה ה- 44 לפער של 2 שערים (16:18) ומאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אוליינק הזעיק פסק זמן. עם החזרה למגרש, כבשה ולדה קומזינה להפועל ומנגד, עמית איזק, מאסיסט של ניצן דונאי, למכבי (17:19). עצירה של מיליצה רדולוביץ' בשער הצהוב וצמד של שירה ג'רבי פגשו מנגד צמד של אנה סטורוז'וק ושערים של אנה לזינסקי ודיאנה צ'רויקובה. בורנובסקי המשיכה לספק עצירות בשער האדום ובדקה ה-53 עלתה הפועל ליתרון של 4 שערים (20:24). בדקות האחרונות למשחק נלחמו שחקניות מכבי ICL ראשל"צ לצמק, שלושה שערים של שיר גבזה, שער של עמית איזק, מקצה המגרש לשער ריק, וצמד של שירה ג'רבי ולא הספיקו ודיאנה צ'רויקובה וקטיה מלניק כבשו להפועל ושמרו על יתרון אדום שהבטיח להן את הניצחון.

שפטו אלדד פלד ויוסי ימיני.

 

נלי אמינובאנה ליזנסקי מול הגנת מכבי ICL ראשל"צ
 

שיר גבזה 

דיאנה צ'רויקובה

שירה ג'רבי

ולדה קומזינה
כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: דיאנה צ'רויקובה 8 שערים, אנה סטורז'וק 6, ולדה קוסמינה 5, אנה לזינסקי ואושרי כהן 4 כ"א, קטרינה מלניק 2.

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג'רבי 9, ניצן דונאי 7, עמית איזק ושיר גבזה 4 כ"א, נלי אמינוב 2, קים לוי 1.


מאמן הקבוצה ג'וני אולייניק: "אני מאד גאה בשחקניות שלי שהגיעו נחושות ומרוכזות והפגינו משמעת טקטית לאורך כל המשחק. במחצית השנייה חטפנו שער כמעט על כל שער שכבשנו ולא הסתדרנו עם המעברים המהירים של מכבי אחרי שכבשנו. הדרך עדיין לא נגמרה, אנחנו ניצבים בפני סדרת חצי גמר פלייאוף קריטית וקשה מול מכבי הארזים ר"ג. נחגוג היום אבל נחזור בהקדם להתאמן, לשפר ולעשות התאמות לקראת המשך הדרך". 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn