איגוד הכדוריד
הראשוניות בחצי הגמר, שתי סדרות למשחק שלישי
צילום: גלעד חזון (בתמונה וליקו דוידוביץ מנס ציונה מול תום שם טוב - מצטיין המשחק בהפועל ראשל"צ)

המשחק השני בסדרות רבע גמר הפליאוף בליגת ווינר שוחק הערב. שתי סדרות הוכרעו, שתי סדרות נגררות למשחק שלישי ומכריע ביום חמישי. הפועל אשדוד, שנוצחה ביום שישי בביתה מול בני הרצליה (34:33), שרדה הדחה עם ניצחון 38:33, והזדמנות להשיג ביום חמישי בביתה במשחק השלישי את כרטיס העלייה לחצי גמר הפליאוף (לאשדוד תספיק גם תוצאת שיוויון).

הפועל אלטשולר שחם ראשל"צ הייתה הקבוצה הראשונה הערב שהעפילה לחצי הגמר לאחר ניצחון 32:36 בנס ציונה, במשחק שבו שוב ביצעה מהפך (נס ציונה כבר הוליכה במהלך המחצית השנייה ב-4 שערים) אחרי ה-31:32 הדרמטי ביום שישי. הפועל ראשל"צ תמתין למנצחת הסדרה בין אשדוד להרצליה. נס ציונה חותמת את העונה.

מכבי ראשל"צ משלימה גם כן ניצחון 0:2 בסדרה של מול מ.כ יובלים חולון, אחרי שגברה עליה הלילה 25:26. א.ס SGS רמה"ש הצליחה רק להשוות בשניות הסיום (מפנדל של גיל פומרנץ) בקרית אונו - 27:27, וזה משחק נוסף שיילך להכרעה ביום חמישי ברמה"ש (שניצחה במשחק הראשון 22:26).

סדרות חצי גמר הפליאוף (בפורמט של הטוב עד 5 משחקים) ייצאו אל הדרך ביום שישי ה-7 במאי.

 
דוחות הסטטיסטיקה יצורפו בהמשך לכתבה
במשחקים ניתן לצפות בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד - לחצו

 
 

עומרי קושמרו הערב בהרצליה. המצטיין באשדוד יחד עם השוער מילוש רגיצ'יץ'. צילום: איתי אניג'ר
 
בני הרצליה – הפועל SP אשדוד 38:33 (19:20). סטטיסטיקה משחק שלישי ומכריע, באשדוד. בני הרצליה עוד נראתה במחצית הראשונה כמי שתעמוד במשימה, במשחק ביתי מכריע, עם ההעפלה מפתיעה לחצי גמר הפליאוף, אבל מחצית שנייה נהדרת של הפועל אשדוד מאפשרת לה לשרוד את הליגה ואת הצ'אנס להעפיל ל-4 האחרונות ביום חמישי, אצלה בבית (לאשדוד תספיק כאמור תוצאת תיקו, לאור יתרון השערים – הרצליה ניצחה במשחק הראשון 33:34).

כמו במשחק ביום שישי, אחרי דקות פתיחה שיוויוניות, הרצליה החלה לרוץ – כאשר בן ליברטי כבש 6 מ-12 השערים הראשונים שלה והעלה את המארחת ליתרון 8:12 (15'). דניאל צרפתי העלה במתפרצת ליתרון חמישה שערים, ואולג בוטנקו לקח פסק זמן ראשון. אשדוד חזרה נהדר, עם שערים של רם טורקניץ ולו אקסברוד והקטינה את הפיגור ל-14:13 (22'). ליברטי עצר את המומנטום, אבל ניבו לוי הבקיע. ליברטי וצרפתי כבשו, איתי סויסה הגיב – 16:18. ליברטי העלה את מאזנו ל-9 שערים במחצית הראשונה, אבל הפינאלה היה שייך לאשדוד - יוסי ביטרמן, עומרי קושמרו וטורקניץ דאגו להוריד אותה בפיגור של שער אחד – במחצית נטולת הגנות שבה נכבשו 39 שערים!

 

המפגש בין הרצליה לאשדוד הערב ששודר בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד

סהר שחק הורחק בהרצליה בפתיחת המחצית השנייה, וקושמרו כבש פעמיים מ-7 מטרים, השווה וביצע מהפך – 24:23 לאשדוד (36'). עומר גרא וגאבור לנגהאנס וקושמרו העלו בהמשך ל-25:28. מילוש רגיצ'יץ' מנע מהרצליה לצמק בהמשך את הפיגור לשער. ניבו לוי ואיתי סויסה שמרו את אשדוד במרחק של 3 שערים, אבל הרצליה לא נכנעה. צרפתי הקטין ל-31:30 (51'), אבל רגיצ'יץ' כבש שער ממגרש שלם – 33:30. ניבו לוי הבקיע ואיתי סויסה העלו את היתרון ל-5 שערים. ירדן לחמן וצרפתי עוד העניקו צ'אנס אחרון להרצליה כשצימקו ל-35:32, אבל קושמרו מצטיין המשחק כבש, וגם ספג הרחקה והותיר את אשדוד בחסרון מספרי בשתי הדקות האחרונות. מיד לאחר מכן, לחמן ספג כרטיס אדום ישיר (שחקן שלישי בהרצליה שהורחק לצד שחק וליברטי). רגיצ'יץ' עצר פנדל של סטויאנוביץ', ואקסבורד ושחר לוין חתמו.

קושמרו הוביל את מבקיעי אשדוד עם 9 שערים, טורקניץ ואקסברוד 5 כ"א, ניבו לוי ואיתי סויסה 4 כ"א. שחר לוין וגאבור לנגהאנס 3 כ"א, עומר גרא 2. מילוש רג׳יצ׳יץ ויוסי ביטרמן עם שער אחד כ״א. בהרצליה – ליברטי היה המבקיע המצטיין עם 9 שערים (כולם במחצית הראשונה. סטויאנוביץ' סיים עם 7. שפטו ירון בן דן ואסף פארן.

 
עומרי גדות בין איתמר אלמוסנינוס לבין יובל גררה הערב בנס ציונה. צילום: גלעד חזון
 
 
א.כ נס ציונה – הפועל אלטשולר שחם ראשל"צ 36:32 (16:18). סטטיסטיקה אחרי ה-31:32 הדרמטי, בו הפועל הצליחה לבצע מהפך ביום שישי ולשמור על הביתיות, היא הגיעה הערב לנס ציונה – במטרה לסגור עניין. במחצית הראשונה, היא הייתה רחוקה מהמשימה שלה, שכן נס ציונה (אראל צייטלר ואביב לייטר בלטו) שלטה נהדר בקצב המשחק והוליכה כמעט לאורך כל המחצית ביתרון שנע עד שלושה שערים. במחצית השנייה, ערן צרפתי העלה את נס ציונה ליתרון של 4 שערים, פעמיים כשדייק מ-7 מטרים וקבע  21:25 (43'). הפועל חזרה למשחק בזכות סדרת עצירות של תום שם טוב (המצטיין בשורות הפועל), ושערים של מילוש בואישיץ' שצימקו ל-26:25 (45'). דאליבור סוקיץ' השווה בהמשך ל-27:27. עומר אליאס קבע 30:30, אחרי מהלך ואסיסט יפה של עוז חממי. עומרי גדות החזיר את היתרון לנס ציונה, אבל אליאס ובואישיץ' הוביל למהפך – 33:31 ארבע דקות לסיום. טל הרשקוביץ סגר עניין עם 32:36, ועידן מימון גובר על אחיו עומרי מימון ומעפיל עם הפועל ראשל"צ אל חצי הגמר. נס ציונה מסיימת את העונה, שבה לפחות עמדה בציפיות שלה להעפיל לפליאוף. רוי רולו הוביל את מבקיעי נס ציונה עם 7 שערים, גיא גרא הוסיף 6, לייפר 5 ו-וליקו דוידוביץ' 4. בשורות הפועל ראשל"צ - טל הרשקוביץ היה הכובש המצטיין עם 9, סוקיץ' הוסיף 8, בואישיץ' 5 ואליאס 4. שופטים אורן איטין ודודי לוין.
 

לינק שידור המשחק בין נס ציונה להפועל ראשל"צ
 

מושיקו אלימלך מקרית אונו מול גיל פומרנץ מרמת השרון. צילום: לאה ספנוב

 
הפועל קרית אונו – א.ס SGS רמה"ש 27:27 (12:14). סטטיסטיקה רמה"ש הגיעה עם ניצחון 22:26 במשחק הראשון. היא אומנם לא הצליחה להשלים הלילה את המשימה שלה להעפיל לחצי הגמר, אבל נחלצה מהפסד בקרית אונו – בזכות שער שיוויון של גיל פומרנץ בפנדל בשניות הסיום. ביום חמישי ייערך המשחק השלישי והמכריע ב'אורנים', כאשר לרמה"ש יכולה להפסיד גם בשלושה שערים ולהעפיל לחצי הגמר. אונו חייבת ניצחון ב-5 שערים.

קרית אונו הייתה טובה יותר לאורך מרבית דקות המשחק, וגם הוליכה ביתרון של שני שערים בדקות הסיום (ואנשיה באו בטענות קשות לשיפוט). מושיקו אלימלך היה המצטיין בשורותיה (עם 15 עצירות ב-38 אחוזים). 
הרבו לכבוש לאונו - טאריק קסומוביץ' 7 שערים, נבו מדינה 5 (משחק שלישי ברציפות שהכישרון הצעיר כובש 5), יוסיף קאזיץ' 4 ועמית גל 3. מנגד, ברמה"ש גיל פומרנץ עם 9 שערים הוביל את המבקיעים, סטפן טרזיץ' ויוסי אפו עם 4 כ"א ודניאל שקלים עם 3 היו הכובשים הבולטים. דרקו ארסיץ' סיפק משחק איכותי נוסף עם 16 עצירות ב-38 אחוזים. שופטים רון פרץ וניב שוורץ


מ.כ יובלים חולון – מכבי ראשל"צ 26:25 (16:13). סטטיסטיקה מכבי ראשל"צ משיגה ניצחון כפול על מ.כ חולון אחרי ה-26:35 במשחק הראשון, ומעפילה לחצי גמר הפליאוף. בניגוד למשחק הראשון, חולון סיפקה פייט נהדר – רגע לפני שחתמה את העונה. אור כנעני הצטיין בשער חולון עם 7 עצירות, כאשר  מילוש סאביץ' עם 7 שערים ואביעד בן זימן  עם 6 היו המבקיעים הבולטים בקבוצתו של ניסים פלח. בשורות הקבוצה של ג'ו מתתיה, שתמתין למנצחת הסדרה בין רמה"ש לקרית אונו, הצטיין איבן קראצ'יץ' עם 7 שערים. ירמי סידי הבקיע 6, אמיר שניידר ושרון שלם 4 כ"א. ניב פישלוביץ סיפק 6 עצירות ב-31 אחוז, אלדר שיקלושי 5 ב-29 אחוז. שופטים דודי ינקו ואליאב כהן

מכבי ראשל"צ בחצי גמר הפליאוף, ממתינה לרמה"ש או לקרית אונו. צילום ארכיון: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn