YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
מכבי ארזים ר"ג ומכבי סרוגו ראשל"צ עולות לגמר הגביע בנשים
שתי העולות אל גמר גביע המדינה לנשים הן דאבליסטית הנשים מכבי ארזים ר"ג, שגברה על הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 24:29 ומוליכת הליגה מכבי סרוגו ראשל"צ שגברה על הפועל פ"ת 27:33.
 
     
  תאריך: 2/10/2019   |   כתב: הדר ואן קולא   |   צילום: מכבי ארזים ר   |   ארכיון ליגות  
     
 

חצאי גמר גביע המדינה לנשים נערכו הערב בהדר יוסף ובתום שני משחקים מרתקים יש לנו שתי פיינלסיטיות: האלופה ומחזיקת הגביע מהעונה שעברה מכבי ארזים ר"ג, שלה נסיון רב במעמד ומוליכת הליגה מכבי סרוגו ראשל"צ, שלא היתה במעמד גמר גביע המדינה לנשים מאז 1995.

 

 

משחק גמר גביע המדינה ייערך ב-25  בחודש בהיכל קבוצת שלמה בת"א.

 

 

שחקניות מכבי סרוגו ראשל"צ חוגגות עליה לגמר גביע המדינה לנשים (צילום הדר ואן קולא)

 

 

במשחק שפתח את ערב חצאי הגמר, ניצחה דאבליסטית הנשים מכבי ארזים ר"ג את השנייה בטבלה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. המשחק נפתח בדברים מרגשים לזכרו של נובאק בוסקוביץ' ז"ל, ע"י קפטן הפועל - השוערת רווית שושן, כאשר שחקניות ראשל"צ לבשו את החולצה מספר 77.

 

 

המחצית הראשונה היתה מצויינת עבור הקבוצה הראשונית למרות שהמשחק נפתח צמוד ושער רדף שער. שוערת הפועל ראשון לציון רוית שושן הפגינה יכולות מצוינת בשער ובדקה ה-17 כשהלוח הראה שוויון 4:4 סגרה שושן את השער. בהתקפה הבאה השיגה אולגה ניקולינקו יתרון של שער אחד עבור הפועל ראשל"צ. בדקה ה-23 הצליחו החניכות של דביר גולדשטיין לפתוח בפער של שלושה שערים אבל ארזים לא ויתרה ובדקה ה-27 שיר וקרט צמצמה את הפער לשער אחד ובסופה של המחצית משווה יוליה קוצבלובה מזריקה מ-7 מ' - 11:11.

 

 

המחצית השנייה היתה ללא ספק המחצית של מכבי ארזים ר"ג שהוכיחה שהיא נחושה לשמור על הגביע בבית. בדקה ה-35 שיר וקרט עם צמד שערים שהעלה את ארזים ליתרון של שני שערים. כשהיא בלתי ניתנת לעצירה המשיכה וקרט להבקיע בזה אחר זה ושימרה את הפער שהצליחה להשיג קבוצתה. הפועל, מצידה, המשיכה להלחם ובסוף הדקה ה-43 השיגה עדן שמאי שוויון 18:18 עבור הראשלציות. בדקה ה-46 לקח מאמנה של הפועל ראשל"צ דביר גולדשטיין פסק זמן ומיד לאחריו העלתה דניאלה דרגוביץ' את האדומות לראשונה במחצית ליתרון של שער אחד. מנגד, שוערת הדאבליטסית קריסטינה פלוגינה נעלה את השער ולצד עבודת הגנה מצוינת של מכבי ארזים, לא הצליחו הראשוניות להכניע את שער יריבה וחניכותיו של ניב וינטרוב פתחו בפער של 4 שערים כבר בדקה ה-52 ושמרו על הפער עד לניצחון בתוצאה 24:29.

 

 

למצטיינת המשחק נבחרה שוערת ארזים - כריסטינה פלוגינה.

 

 

כבשו לארזים ר"ג – שיר וקרט 12 שערים, יוליה קוצבלובה 7 שערים, עדי בן יעקב, מאיה וולקוביץ' 3, אושרי כהן ושני לוינקינד 2.

 

 

כבשו להפועל ראשל"צ: אולגה ניקולנקו 8, דניאלה דרגובוביץ' 6, הלנה הומנץ 5, עדן שמאי 3, יובל איזק ואושר כהן 1.

 

 

מאמן מכבי ארזים ר"ג ניב וינטרוב: "משחק צמוד מול קבוצה טובה ומאומנת. הצבנו לעצמנו מטרה להתמודד על כל התארים וכרגע עמדנו בהם. נשמח היום ומחר ונתכונן למשחק הליגה ביום חמישי."

 

 

שפטו דודי לוין רונן פישר.

 

 

שוערת מכבי ארזים ר"ג קריסטינה פלוגינה מקבלת שחקנית מצויינת (צילום הדר ואן קולא)

 

 

במשחק השני במשחקי חצאי הגמר גברה מכבי סרוגו ראשל"צ על הפועל פ"ת 27:33 (12:13).

 

 

בדומה למשחק הראשון שפתח את ערב חצאי הגמר, החל גם המשחק השני צמוד אולם בדקה ה-7 זריקה מ-7מ' של ז'קלין אנסטסיו העלתה את מכבי ראשון ליתרון 2:3. בדקה ה-14 צמצמה שחקנית הפועל פ"ת נטלי ברטו לפער של שער אחד - 6:7. מכבי ראשל"צ המשיכה לרוץ קדימה וכבר בדקה ה-17 היא פתחה בפער של 4 שערים – 6:10. חניכותיו של דורון כזום לא ויתרו ובדקה ה-25 צמצמה קטיה מלניק את הפער לשני שערים בלבד ובדקה ה-27 שיר בן ציון אף הקטינה אותו לשער אחד כשעלתה לשער עם אסיסט מצויין של נטלי ברטו.  בדקה ה-27 השיגה הפועל פ"ת שוויון 12:12 לאחר חטיפת כדור של שרון בן שושן וזריקה מדוייקת מקצהו השני של המגרש לשער ריק ע"י נטלי ברטו. בדקה ה- 29, העלתה שיר לוי את מכבי סרוגו ראשל"צ ליתרון עימו היא מסיימת את המחצית.

 

 

 

מיד בפתיחת המחצית השנייה משיגה נטלי ברטו שוויון עבור פתח תקווה אולם החטאות רבות של פתח תקווה ומנגד, התקפות מתפרצות של מכבי ראשל"צ הובילו את הצהובות להגדיל את היתרון. בדקה ה-34 העלתה ניצן דונאי את הראשלציות ליתרון של שלושה שערים – 13:16. בשער הצהוב עמדה השוערת החדשה של מכבי ראשל"צ תמרה פופוביץ' שנעלה את השער בפני היריבה ואיפשרה לקבוצתה להגדיל את הפער. למרות שחניכותיו של גלעד מאור רצו קדימה, נטלי ברטו, במשחק לא מתפשר, צמצמה את הפער בדקה ה-39 לשלושה שערים - 18:15. הנעת כדור מהירה של מכבי ראשון מצאה את הפרצות בהגנה של הפועל פ"ת וז'קלין אנסטסיו השיגה יתרון של 5 שערים בדקה ה-42.  ניצן דונאי בצמד שערים שועטת קדימה ומכבי ראשון כבר ביתרון של 9 שערים בדקה ב-49 למשחק. הפועל פתח תקווה ממשיכה להילחם אך לא מצליחה לחזור למשחק שקול מול מכבי סרוגו ראשל"צ שבורחת קדימה בזכות מספר שערים רצופים של ז'קלין אנסטסיו לקראת סוף המחצית השנייה.

 

 

כבשו למכבי ראשל"צ: ז'קלין אנסטסיו 11 שערים, ניצן דונאי 8, קים לוי, גביראלה פסואה וקרן טפליצקי 3 כ"א, נלי אמינוב 2, קרן בן הרוש, ג'ולי בנצ'יק ורוני קלדרון 1 כ"א.


 

כבשו להפועל פ"ת: נטלי ברטו 13 שערים, זוראנה צבטניביץ' 6, שיר בן ציון 3, ניקול פדלון 2, קורל דרשן, אורטל סלם, קטיה מלניק 1 כ"א.

 

 

מאמן מכבי סרוגו ראשל"צ גלעד מאור: "מבחינתי ומבחינת השחקניות זה חלום שהתגשם, מ-1995 לא היינו בגמר גביע המדינה לנשים וזה גמר היסטורי. זה היה גמר קשה מכמה בחינות, תחילה הפועל פ"ת  נתנו משחק מדהים. שנית, השחקניות שלי עברו שבוע מאד קשה מבחינה פיזית ומנטאלית אחרי ההדחה האכזרית משמינית גמר גביע האתגר. הצוות שלי כולו, היו"ר ראול סרוגו, בני ואני לקחנו אותן לשיחות וראיתי היום שכשהפועל פ"ת השוותה משהו באנרגיות שלהן כבה ואני שמח שהיה לי את הכוח לתת להן מהאנרגיות שלי."

 

 

על מה שצפוי לקבוצה מוסיף גלעד מאור: "אני רוצה להחמיא לצוות שלי שעבד ימים כלילות ולבנות הנפלאות שלי, אם אחרי שבוע כואב אנחנו בגמר היסטורי אז אין לנו מה להלין. מחר ננוח ומיום שני נחזור לשחק. כדוריד הנשים הוכיח הערב שהוא ראוי ליותר, היה הרבה קהל וקהל חם, אני גאה להיות חלק מהמעמד הזה. נקווה לטוב מול הדאבליסטית ונמשיך לעבוד."

 

 

 
 

שפטו ניב שוורץ ורון פרץ.

 

 

שחקנית מכבי סרוגו ראשל"צ ניצן דונאי מקבלת שחקנית מצטיינת (צילום הדר ואן קולא)

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים