YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
חצי גמר גביע המדינה לנשים
ביום שבת יתקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה לנשים באולם הדר יוסף: המשחק הפותח יערך בין דאבליסטית הנשים מכבי ארזים ר"ג להפועל דלתות פנדור ראשל"צ (17:30) והמשחק שיחתום את ערב חצי הגמר ייערך בין מכבי סרוגו ראשל"צ להופעל פ"ת (19:30).
 
     
  תאריך: 2/7/2019   |   כתב: הדר ואן קולא   |   צילום: עדן שמאי מול קריסטינה פלוגינה (הדר ואן קולא)   |   ארכיון ליגות  
     
 

חצאי גמר גביע המדינה לנשים יתקיימו יום שבת בהדר יוסף והם מזמנים לנו מפגשים מרתקים בין ארבעת הקבוצות שמובילות את טבלת הנשים בליגה הסדרה.

 

המשחק הראשון (17:30) יערך בין מחזיקת גביע הנשים ואלופת המדינה מכבי ארזים ר"ג להפועל דלתות פנדור ראשל"צ.

 

 

הקבוצות ניפגשו בעונה שעברה ברבע גמר גביע המדינה בו גברה דאבליסטית הנשים על הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. מכבי ארזים ר"ג מגיעה לחצי הגמר לאחר שניצחה ברבע הגמר את סגנית האלופה בנות הרצליה. בעונה שעברה לקחה מכבי ארזים ר"ג את הדאבל הנכסף לאחר 29 שנים ואין ספק כי העונה תעשה כל שביכולתה לשמור על הדאבל בבית.

 

 

מנגד, ניצבת איתנה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ עם עונה מרשימה עד כה כשהיא שומרת על מקומה ה-2 בטבלת בליגה הסדירה עם רק הפסד אחד. הפועל דלתות פנדור ראשל"צ הדיחה בשלב רבע הגמר את מ.כ יובלים חולון ובמשחק הליגה בינה לדאבליסטית הנשים מכבי ארזים ר"ג במסגרת המחזור ה-8 ניצחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את דאבלסיטית הנשים (24:26) לאחר משחק מרתק וצמוד בין השתיים.

 

 

שחקנית מכבי ארזים ר"ג מאיה וולקוביץ' מול הגנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

 

 

שני לוינקינד קפטנית מכבי ארזים ר"ג לקראת משחק חצי הגמר: "לאחר שסיימנו את הסיבוב הראשון במקום השלישי ובתחושת פספוס, ניצלנו את הפגרה (שחקניות והנהלה) להתאפס ולהתרכז מחדש במטרות שהצבנו לעצמנו בתחילת העונה. האווירה באימונים השתפרה פלאים, אנחנו עובדות קשה, מגובשות מתמיד ומרגישות שאנחנו סוף סוף מציגות את היכולות האמתיות שלנו במשחקים. חצי הגמר היא אחת המטרות החשובות שהצבנו לעצמנו, ואנחנו נדאג להמשיך להביא את האנרגיה המחודשת והחיובית הזאת למגרש."

 

 

על התחשות לקראת משחק גביע: "משחק גביע הוא משחק של "הכל או כלום״, זה הניצחון הכי מתוק וההפסד הכי כואב. ההתרגשות תמיד בשיא וכל אחת יודעת שכל גול או עצירה שהיא עושה יכול להיות ההבדל בין לשחק במעמד הגמר או לא, אז כל מהלך חשוב והאדרנלין בשמיים. אני חושבת שמשחקים כאלו זו ההנאה הכי גדולה לספורטאי."

 

 

קפטנית הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן מסכמת גם היא את ההכנות והלך הרוח בקבוצתה לקראת משחק חצי הגמר: "למרות הטרגדיה שפקדה את המועדון שלנו עם מותו של שחקננו המדהים נובאק בוסקוביץ' ז"ל שהיה גם אדם מקסים, אנחנו כקבוצה נערכות כמו לכל משחק בצורה המקצועית והמנטלית הכי טובה שאפשר, במשחק גביע זה קשה אף יותר כי הכל מתומצת למשחק אחד ממנו אין דרך חזרה ואין דרך לתקן ולכן צריך לבוא מרוכזים וחדים ככל האפשר".

 

 

על התחושות בקבוצה: "כמובן שהתחושות הן שונות בין ליגה לגביע מאחר ואין דרך לתקן משחק גביע והלחץ גדול יותר. בשורה התחתונה, זו שאלה של התמודדות וניתוב הלחץ בזמן אמת ואני מניחה שלא נדע עד שלא נשמע את שריקת הפתיחה."


 

המשחק השני שיחתום את ערב חצאי הגמר יערך בין מוליכת הטבלה המושלמת מכבי סרוגו ראשל"צ להפועל פ"ת (19:30) שחולקת את המקום ה-4 בטבלה עם בנות הרצליה. בעונה שעברה הודחו שתי הקבוצות בחצי הגמר: מכבי סרוגו ראשל"צ ע"י דאבליסטית הנשים מכבי ארזים ר"ג והפועל פ"ת ע"י סגנית האלופה בנות הרצליה. 

 

 

מכבי סרוגו ראשל"צ מגיעה למעמד חצי הגמר לאחר פתיחת עונה חזקה וללא הפסדים. בשבת האחרונה הודחה מכבי סרוגו ראשל"צ מגביע האתגר האירופאי לאחר צמד משחקים קשה וצמוד מול בודן השבדית בו הוכיחה, ללא ספק, שמדובר בקבוצה עם יכולות שיהוו אתגר לקבוצות שיפגשו אותה. ברבע גמר גביע המדינה ניצחה מכבי סרוגו ראשל"צ את מכבי פ"ת.

 

 

מצידו השני של המיגרש, הפועל פ"ת, קבוצה מנוסה בחצאי גמר גביע שגברה ברבע גמר גביע המדינה על הפועל אשדוד. הפעם אחרונה שבה הגיעה הפועל פ"ת למעמד חצי גמר גביע המדינה הייתה ב-2015 אז נוצחה ע"י מ.כ יובלים חולון. במפגש הליגה בין הפועל פ"ת למכבי סרוגו ראשל"צ במסגרת המחזור ה-4 ניצחה הראשונית את הפתח תקוואית (25:36).

 

 

מכבי סרוגו ראשל"צ מול הפועל פ"ת (צילום חן קלדרון)

 

 

קפטנית מכבי סרוגו ראשל"צ קרן בן הרוש על הכנות הקבוצה: "הכנות הקבוצה לחצאי גמר גביע המדינה החלו רק השבוע, לאחר צמד המשחקים המצוינים נגד השוודיות בגביע האתגר בהם הקבוצה התעלתה והציגה יכולת מקצועית מרשימה. ההכנות למשחק הן כבכל מחזור ליגה, בצפייה בווידאו היריבה ממשחקי הליגה תוך ניתוחי ההגנה וההתקפה, התאמות והכנה טאקטית תוך מתן מענה למגוון מצבי משחק, ותוספת אימונים מנטליים.
 

 

 

על התחושות בקבוצה לקראת ההתמודדות בחצי גמר הגביע: "התחושות לקראת המשחק טובות מאוד! לראשונה אנחנו מגיעות למעמד חצי הגמר במקום הראשון בליגה. עומדת מולנו קבוצת הפועל פ״ת יריבה קשה ומנוסה במעמדים אלו והמשימה אינה פשוטה. עם זאת נעשה הכל על מנת לנצח את המשחק לעלות לגמר הגביע ולהיות חלק מהצגה כפולה וחגיגית יחד עם קבוצת הבוגרים של המועדון."

 

 

ומנגד קפטנית הפועל פ"ת אורטל סלם על הכנות קבוצתה לקראת ההתמודדות בחצי גמר הגביע: "אנחנו עובדות קשה מתחילת השנה, ומכינות עצמנו למשחק באותה הרצינות וההתמדה של לפני כל משחק חשוב, ויותר מזה,  אנחנו מכינות עצמנו בכל פן אפשרי פיזי ומנטלי."

 

אורטל מוסיפה על האווירה ומטרות הקבוצה לקראת חצי גמר: "ישנה תחושה של התרגשות ודריכות כי זה משחק של הכל או לא כלום. זה לא יהיה משחק קל לאף אחת מהקבוצות. אני מאמינה בקבוצה שלי, ביכולות ובדרך שלנואנחנו מאוד מגובשות על המגרש ומחוצה לו וזה דבר שמאוד תורם לנו כקבוצה. יש לנו מטרה אחת והיא לנצח, ואנחנו באות להילחם כדי להשיג אותה".

 

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים