איגוד הכדוריד
בשישי - הפליאוף יוצא לדרך עם 4 סדרות רבע הגמר

שלב הפליאוף ייצא ביום שישי לדרך עם 4 סדרות רבע הגמר (הטוב עד 3 משחקים. המשחק השני יתקיים ביום שני, והשלישי - אם יהיה צורך - ביום חמישי הבא) – שיקבעו את חצאי הגמר.

הדרמה ביום שני, עם הישארותה של מ.כ באר שבע וירידת הליגה של מכבי ת"א יחד עם עירוני רחובות, חתמה את שלב הבית התחתון. כעת, נותרו המאבקים על תואר האליפות בליגת ווינר.


 
המספרים מספרים -

 
הפועל ראשל"צ – א.כ נס ציונה (15:00, שידור בערוץ היוטיוב של הפועל ראשל"צ). זו הסדרה היחידה שהקבוצות נפגשו ביניהן העונה רק פעם אחת (25:30 כשעידן מימון גבר על אחיו עומרי). עד לצמד המפגשים וההפסדים מול מכבי ראשל"צ, בחצי גמר גביע המדינה ובמחזור הסיום בבית העליון - הפועל נראתה טוב - והבטיחה את המקום הראשון ואת יתרון הביתיות גם בשתי הסדרות הבאות, אם תעפיל אליהן. הפועל פייבוריטית כמובן בסדרה מול נס ציונה, שסיימה במקום ה-8 (שנייה בבית התחתון) ועמדה במטרה אותה סימנה בפתיחת העונה – הגעה לפליאוף. בוודאי שאין לה הרבה מה להפסיד, אלא להרוויח. מנצחת הסדרה תפגוש את אשדוד או הרצליה.

לינק למשחק בין הפועל ראשל"צ לא.כ נ"צ
 

לינק לצפייה במפגש בין רמת השרון לבין קרית אונו
 
א.ס SGS רמה"ש – הפועל קרית אונו (15:00, שידור בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד). רמה"ש סיימה במקום השני, אונו במקום השביעי (הראשון בבית התחתון). אחת הסדרות היותר מסקרנות, עם פוטנציאל להפתעה. רמה"ש השיגה במחזור הסיום בבית העליון את ניצחונה היחיד, מול בני הרצליה, בזכות מהפך מדהים בדקת הסיום. זה היה גם משחק הבית היחיד של רמה"ש בבית העליון, אותו סיימה גם עם 3 הפסדים ותיקו – ואיבדה את ראשות הטבלה להפועל ראשל"צ לאחר סיבוב ראשון נהדר שבו צברה 12 ניצחונות במאזן מושלם. אין ספק שהפציעה של מילאן פאבלוביץ, שעשוי לשוב רק לקראת סדרת הגמר (אם רמה"ש תגיע אליה) הייתה מכרעת.

אונו מנגד בהופעת בכורה היסטורית בפליאוף עשתה את שלה בבית התחתון (5 ניצחונות והפסד). אונו הפגינה ביום שני ספורטיביות למופת, ולמרות שפיגרה ב-6 שערי הפרש מול מכבי ת"א – היא ידעה לחזור, לבצע מהפך ולנצח בתיכונט – במשחק שקבע את הירידה של מכבי ת"א ללאומית. באונו מאמינים כי התעלות יכולה לספק את ההפתעה הגדולה בפליאוף. שני מפגשים התקיימו העונה בין הקבוצות - בגביע ווינר - 29:30 לרמה"ש, ובמסגרת הליגה רמה"ש ניצחה בקרית אונו 25:36. מקצועית - מסקרן לראות איך רמה"ש תסתדר עם הקו האחורי הגבוה והאיכותי במספרים של קרית אונו - עם טאריק קסומוביץ' ולוקה קראנוביץ', שני שחקנים בגובה של מעל שני מטרים, שכבשו השבוע מול מכבי ת"א יחד 17 שערים (אפשר להוסיף גם את התרומה של יוסיף קאזיץ' שהבקיע עוד 4, ובכלל עונה מצוינת של שני אקסים של רמה"ש - עמית גל ואלעד קפון).


סהר שחק מהרצליה בין טומסילב סטויקוביץ' רם טורקניץ ושחר לוין, בחצי גמר גביע המדינה. צילום: הדר ואן קולא
 
הפועל SP אשדוד – בני הרצליה (16:30, שידור בערוץ הספורט). השתיים נפגשו רק בתחילת השבוע שעבר בחצי גמר גביע המדינה – שם אשדוד השיגה את ניצחונה הראשון העונה על הרצליה 27:34, שהגיע לאחר שיוויון דרמטי בסיבוב הראשון באשדוד (31:31) וניצחון ביתי מרשים של הרצליה 31:38. על פי התוצאות הללו, בהחלט יש מה לצפות מהסדרה הזו, כאשר יש הבדלים מהותיים בין השתיים - הרצליה קבוצת ההתקפה הפוריה בליגה תצטרך להיות בשיאה, כאשר אשדוד תנסה לשוב ולהיות קבוצת ההגנה האיכותית בליגה בכמות ספיגות (אגב, מכבי ראשל"צ מבססת את מעמדה בשתי הקטגוריות בשבועות האחרונים). מנצחת הסדרה תפגוש בחצי הגמר את זו שתצלח את הסדרה בין הפועל ראשל"צ לא.כ נס ציונה.

מכבי ראשל"צ – מ.כ יובלים חולון (15:00, בית מכבי, שידור בערוץ היוטיוב של חולון ובעמוד הפייסבוק של יאיר סריון). מכבי ראשל"צ סיימה במקום השלישי, חולון בשישי – והמפגשים ביניהן בשנים האחרונות סיפקו עניין רב (בשני משחקי הליגה בין השתיים העונה ידה של ראשל"צ הייתה על העליונה עם 31:34 ו-25:33). מכבי ראשל"צ בפורמה נהדרת, עם שני ניצחונות רצופים על הפועל ראשל"צ בחצי גמר גביע המדינה ובמחזור הסיום של הבית העליון, ובהפרש כולל של 15 שערים, שלא לדבר על המפגשים שקדמו בהם ניצחה את רמה"ש בליגה ובגביע בהפרש כולל של 19 שערים. האם חולון מסוגלת לעצור את המומנטום הראשוני? בספק. מה שבטוח, שהרוח החולונית בשנים האחרונות סיפקה לא מעט הפתעות. מנצחת הסדרה תתמודד בחצי הגמר מול המנצחת בין רמה"ש לקרית אונו.

לינקים יועלו בהמשך. חג עצמאות שמח!
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn