YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
אליפות העולם יוצאת לדרך בדנמרק וגרמניה
האליפות ה-26 במספר, בהשתתפות 24 נבחרות שחולקו לארבעה בתים, תיערך החל מיום חמישי ועד לגמר בהרנינג, דנמרק, ב-27 בינואר. היא תועבר בשלל שידורים ישירים בערוצים של צ'רלטון. דין אלמס מספק מבט על פורמט המשחקים והבתים, ומסמן גם את המפתיעות
 
     
  תאריך: 1/7/2019   |   כתב: דין אלמס   |   ארכיון ליגות  
     
 

אליפות העולם ה-26 במספר היא הראשונה שנערכת בשתי מדינות דנמרק וגרמניה, והיא תצא לדרך ביום חמישי הקרוב.

 

מידע על הנבחרות, המשחקים - באתר הרשמי של האליפות

 

באליפות הקרובה יחזרו לפורמט ששוחק ב-2011: 24 נבחרות חולקו לארבעה בתים ושלושת הראשונות יעפילו לשלב הבתים השני. שלושת האחרונות בכל בית נושרות לגביע הנשיא כדי להכריע את הדירוגים 24-13. 

 

 

בשלב הבתים השני תחולקנה הנבחרות לשני בתים עם שש נבחרות, כאשר הנקודות משלב הבתים הראשון ימשיכו איתן לשלב השני. שתי הראשונות בכל בית יעלו לחצי הגמר ומקומות שלוש וארבע בבתי השלב השני יילכו למשחקי דירוג.

 

הנבחרות עם מספר ההופעות הגדול ביותר אלו גרמניה ושבדיה עם 23. גרמניה הנאצית אירחה את האליפות הראשונה בין החמישי לבין השישי בפברואר 1938, עם שלוש נבחרות נוספות, אוסטריה, שבדיה ודנמרק. הפורמט היה של שלב בתים וגרמניה זכתה לאחר שניצחה בכלל המשחקים. אגב, בחודש לאחר מכן, פלש הצבא של גרמניה הנאצית לאוסטריה.

 

אליפות העולם הבאה ב-2021 תיערך במצרים בארבע אולמות: בעיר הנופש ררדקה, שארם א-שייח' בסיני, סואץ ושלבי ההכרעה באולם בקהיר עם 20,000 מקומות. זו תהיה אליפות העולם הראשונה שבה ישתתפו 32 נבחרות.

 

אליפות העולם אחריה ב-2023 תיערך בשבדיה ובפולין. החלטה די תמוהה שקיבל ה-IHF השנה היא שלמארחת המשחקים האולימפיים ב-2024, צרפת, יובטחו כרטיסים ישירים לשתי אליפויות העולם הבאות, ב-2021 וב-2023.

 

בתי השלב הראשון:

 

בית A: צרפת, רוסיה, גרמניה, סרביה, ברזיל וקוריאה המאוחדת. בבית זה יהיה מפתיע מאוד אם בשני המקומות הראשונים לא יסיימו צרפת וגרמניה. כריסטיאן פרוקופ נטל סיכון גדול כשהחליט לנפות ברגע האחרון את טוביאס רייכמן ולהותיר קיצוני ימני בודד, פטריק גרוצקי, והוא יקווה לא לשלם על כך. על הכרטיס האחרון צפויות להילחם רוסיה, סרביה וברזיל - קשה מאוד להעריך מי מביניהן תמשיך לשלב הבתים השני ומי לגביע הנשיא.

 

בית B: ספרד, קרואטיה, מקדוניה, איסלנד, בחריין ויפן. מקדוניה, להערכתי, תהיה "הסוס השחור" של האליפות ולא אתפלא אם "תגנוב" נקודות מספרד ו/או קרואטיה. איסלנד תנסה "לדגדג" את הכרטיס השלישי, אך לדעתי מבית זה יעפילו ספרד, קרואטיה ומקדוניה.

 

 

בית C: דנמרק, נורבגיה, אוסטריה, טוניסיה, צ'ילה וערב הסעודית. בית שכאילו הוזמן מצד הדנים והנורבגים, שייאלצו להסתדר באליפות ללא המקשר הימני המצויין, קנט רובין טונסן. במצב הכוחות הנוכחי דנמרק טובה יותר ולכן היא צפויה לסיים במקום הראשון, כאשר נורבגיה תהיה בשני. "הפייבוריטית" על הכרטיס השלישי היא אמנם אוסטריה, אולם אין זה יהיה מופרך לצפות לכך שאלופת אפריקה, טוניסיה, תהפוך לסינדרלה של שלב הבתים השני. בכל זאת מדובר בנבחרת שהעפילה לרבע גמר אליפות העולם שמונה פעמים, כאשר האחרונה היתה בקטאר 2015, ובאליפות הביתית ב-2005 אף הגיעו עד לחצי הגמר.

 

 

בית D: שבדיה, הונגריה, קטאר, ארגנטינה, מצרים ואנגולה. בית מרתק בו תסיים, כנראה, שבדיה המוכשרת במקום הראשון אבל היתר פתוח למדי. הונגריה תצפה למקום השני, אך מצרים תהווה יריבה קשה כתמיד, אלופת הפאן-אמריקן, ארגנטינה, תרצה להראות שעדיין "יש לה את זה" ואלופת אסיה, קטאר, עם שלל שכירי החרב שלה (למעט ז'ארקו מארקוביץ') תילחם כדי להראות שעם כסף (והרבה...) אפשר עדיין "לקנות" הישגים בכדוריד הנבחרות. 

 

האליפות, שתיערך החל מיום חמישי ועד לגמר בהרנינג, דנמרק, ב-27 בינואר, תועבר בשלל שידורים ישירים בערוצים של צ'רלטון.

 

השידור הראשון והמרתק במיוחד יהיה של משחק הפתיחה ההיסטורי בין המארחת, גרמניה, לבין נבחרת קוריאה המאוחדת ביום חמישי בשידור ישיר בספורט 1HD החל מהשעה 19:05. ישדרו את המשחק: ענבל מנור ודין שמואל אלמס.

 
 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים