איגוד הכדוריד
טייק 2: הפועל ומכבי ראשל"צ בגמר גביע המדינה לנשים
הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומכבי ICL ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

בעונה שעברה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומכבי ICL ראשל"צ היו אמורות להיפגש בגמר גביע המדינה לנשים, שבוטל עם פרוץ משבר הקורונה והעונה זה יקרה במשחק גמר הגביע שייערך ב-23 באפריל.

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ניצחה את מ.כ חולון 20:27. מכבי ICL ראשל"צ, שהיא גם מחזיקת גביע המדינה האחרונה מ-2019 (זכייתה הראשונה והיחידה) גברה על בנות הרצליה 27:32.


במשחק הראשון, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ כאמור גברה על חולון. הפועל, עם שחקניות מנוסות, הייתה פייבוריטית ברורה מול חולון שמתבססת על שחקניות צעירות ומוכשרות, אבל התוצאה לגמרי מטעה. חולון שמודרכת על ידי אביתר גבעון הייתה צמודה לראשל"צ בפתיחת המחצית השנייה, שם היתרון האיכותי של הראשוניות בא לידי ביטוי.

המשחקים לוו ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום. למשחק בין הפועל דלתות פנדור ראשל"צ למ.כ יובלים חולון בקישור הבא:

 
 
הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – מ.כ יובלים חולון 20:27 (8:12): המשחק נפתח בצורה שוויונית, ובדקה ה-8 למשחק העלתה אנה סטורז׳וק את הפועל דלתות פנדור ראשל״צ ליתרון של 3 שערים מול 2 שערים שכבשה ליהיא אמר לחולון (2:5). עצירות מצוינות של שוערת חולון גאיה בן זיקרי השאירו את קבוצתה במשחק וסללו את הדרך לצמד שערים של תהל מאירי ושער של נועם קריאף שצימקו ושמרו על פער של שער אחד (5:6).  בדקה ה-19 הדפה שוערת חולון גאיה בן זקירי שלוש התקפות רצופות אך לבסוף הוכנעה ע"י שערים שכבשו אושרי נחום כהן, ולדה קוזמינה ודיאנה צ'רויקובה שהעלו את הראשונית ליתרון של 4 שערים (5:9). חן מלכאן, שיר מחמלי ותהל מאירי כבשו את שעריה האחרונים של חולון במחצית ומנגד, אנה סטורזו'ק, אנה לזינסקי ושוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי הוסיפו לראשונית והקבוצות ירדו למחצית כשהפועל מובילה ב- 4 שערי הפרש (8:12).

 
 
אנה סטורז'וק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ נבחרת למצטיינת המשחק
 
מיד עם פתיחת המחצית השנייה צמד שערים של חן מלכאן מחולון צמקו ושמרו על פער של 3 שערים (9:12). מנגד, שוערת הפועל ראשון דניאל ברנובסקי כבשה את שערה השני במשחק, לשער ריק. חן מלכאן וליהיא אמר כבשו וצימקו לפער של 2 שערים (15:17) ומאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק הזעיק פסק זמן. בדקות הבאות שני שערים של אושרי נחום כהן להפועל פגשו שני שערים שכבשה תהל מאירי לחולון וטל איבגי הוסיפה וצמקה לפער של 2 שערים (18:20). בחלקו האחרון של המשחק, לא הצליחו שחקניות חולון להדביק את משחקן המהיר של הראשוניות. שערים של וולדה קוזמינה, אושרי נחום כהן, צמד כפול, האחד של אנה סטורז'וק והשני של דיאנה צ'רויקובה, פגשו צמד שערים של להיא אמר והמשחק נחתם בניצחון של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. אנה סטורז'וק שכבשה 10 שערים נבחרה למצטיינת המשחק.
 

שוערת מ.כ חולון גאיה בן זיקרי הפגינה יכולת מצוינת בשער 
  
כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורוז'וק 10, דיאנה צ'רויקובה ואושרי נחום כהן 5 כ"א, ולדה קוזמינה 3, אנה לזינסקי ודניאל בורנובסקי 2 כ"א.
 
כבשו למ.כ יובלים חולון: חן מלכאן, תהל מאירי וליהיא אמר 5 כ"א, טל איבגי ונועם קריאף 2 כ"א, שיר מחמלי 1.
 
ג'וני אולייניק מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ: "קודם כל, כל הכבוד לבנות על הניצחון. השחקניות הגיעו לאחר הפסד מול מכבי הארזים ר"ג במשחק הליגה ואפשר היה לראות את חוסר הריכוז והלחץ שלהן בפתיחת המשחק אבל הכי חשוב שהן התעשתו וידעו לנצח. כל הכבוד לחולון על משחק טוב וצמוד. אנחנו ננוח קצת ונתחיל דף חדש לקראת ההתמודדויות הבאות שלנו".

 מכבי ICL ראשל"צ גברה על בנות הרצליה שהגיעה ערוכה למפגש, נתנה פייט מצוין במהלך המחצית הראשונה ונחלשה במהלך המחצית השנייה. איבודי כדור של הרצליה לא אפשרו לה להחזיק משחק צמוד בחלקו השני של המפגש ומכבי ICL ראשל"צ עלתה ליתרון עימו חתמה את המשחק.

קישור למשחק בין מכבי ICL ראשל"צ לבנות הרצליה 

מכבי ICL ראשל"צ - בנות הרצליה 27:32 (15:14): המחצית הראשונה נפתחה והמשיכה לרב אורכה באופן שוויוני ושערים של הרצליה שכבשו טל ורול, דנה אפלבוים ויעל שהם השוו מנגד ע"י ניצן דונאי, עמית איזק ונלי אמינוב. בדקה ה-26 כבשה מור שאול שער יתרון לבנות הרצליה אבל שיר גבזה השוותה ושירה ג'רבי הוסיפה שער יתרון לראשונית. כשתי דקות לסיום המחצית, כבשו יעל שהם וניקול רייטזה עבור הרצליה והעלו אותה ליתרון בזכות עצירה של השוערת שירי בן יוסף שהדפה את מכבי ICL ראשל"צ והקבוצות ירדו למחצית כשבנות הרצליה מובילה בשער אחד (15:14).
  

שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ נבחרה למצטיינת המשחק 

בפתיחת המחצית השנייה כיבושים של מור שאול ושרון בן שושן הגדילו את היתרון עימו סיימה בנות הרצליה את המחצית הראשונה (17:15). אבל משחק מהיר מצד מכבי ICL ראשל"צ הוביל לשערים של שירה ג'רבי ועמית איזק שהשיגו שוויון 18:18. איבודי כדור של בנות הרצליה נוצלו מנגד ובדקה ה-40 העלתה עמית איזק את קבוצתה ליתרון של 2 שערים (19:21). שחקניות מכבי ICL ראשל"צ לא עצרו ביתרון של 2 שערים ובדקה ה-45 שערים של שירה ג'רבי, ניצן דונאי וקים לוי כבר פתחו ביתרון של 4 שערים. שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף נעלה את השער ואפשרה ליעל שהם ומור שאול לצמק להפרש ל-2 שערים בלבד (22:24). מכבי ICL ראשל"צ הדקה את משחק ההגנה ועצירות בשער הצהוב של מליציה רדולוביץ׳ סללו את הדרך להעמקת הפער לטובתה של מכבי ICL ראשל"צ אותו לא הצליחה בנות הרצליה לצמק והמשחק נחתם בניצחונה של מכבי ICL ראשל"צ 27:32. שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ נבחרה למצטיינת המשחק.


מור שאול מבנות הרצליה
 
כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג'רבי 10, ניצן דונאי 7, עמית איזק 6, שיר גבזה 4, קים לוי 3 ונלי אמינוף 2.
 
כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 7, דנה אפלבוים 6, יעל שהם וניקול רייטזה 4 כ"א, שרון בן שושן 3, טל ורול 1 וטל שריר 1.
 
פז בן הרואה, עוזר מאמן מכבי ICL ראשל"צ: "ידענו שנגיע למשחק שיתפתח למקומות לא מוכרים והגענו מוכנים לזה. אחרי מחצית ראשונה פחות טובה שלנו עם הרבה הרחקות, הגענו למחצית השנייה ממוקדים יותר וידענו לנצל את היתרונות שלנו. מגיע לבנות הרצליה הרבה כבוד על המשחק היום אבל הראנו אופי כמו שאלופות המדינה צריכות להיראות. תודה לכל מי שהגיע לתמוך".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn