איגוד הכדוריד
המירוץ לגביע, חלק ב'
מימין לשמאל: נציגות מכבי ICL ראשל"צ  נלי אמינוב, קים לוי, ניצן דונאי ועמית איזק ונציגות בנות הרצליה : דנה אפלבוים, יעל שהם, שירי בן יוסף ומור שאול (צילום הדר ואן קולא)
 
דרבי גמר גביע המדינה לנשים מהעונה שעברה, בין מכבי ICL ראשל"צ להפועל דלתות פנדור ראשל"צ, לא התקיים בעקבות התפרצות מגפת הקורונה אבל כבר בפברואר אשתקד, במסגרת חצאי הגמר, ניצחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את בנות הרצליה (16:22) ומכבי ICL ראשל"צ גברה על מכבי הארזים ר"ג (24:29).

המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום:

 

בכתבה הראשונה, פגשנו את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומ.כ יובלים חולון שיתמודדו במשחק הראשון בחצי גמר גביע המדינה שייערך בשבת בהדר יוסף (17:45). המשחק השני, מיד בסיומו של המפגש הראשון - גם הוא בהדר יוסף, יפגיש את מחזיקת הגביע מ-2019 מכבי ICL ראשל"צ עם בנות הרצליה (19:45).

לבנות הרצליה ניסיון רב במעמד גביע המדינה בו זכתה כבר 10 פעמים, כשהפעם האחרונה הייתה ב-2017, השנה בה סגרה 4 שנים רצופות כמחזיקת הגביע. בעונה שחלפה הודחה הרצליה במעמד חצי הגמר ע"י הפועל דלתות פנדור ראשל"צ והעונה, תפגוש באותו המעמד את מכבי ICL ראשל"צ.

שתי הקבצות נפגשו פעמיים במהלך העונה, את המפגש הראשון סיימו בשוויון 27:27 ואת השני בהפרש של 7 שערים לראשונית (28:35).  בנות הרצליה שמציגה העונה יכולת מצוינת עם סגל שחקניות ישראלי מלא שמפגין הרבה נחישות על המגרש, סיימה את הליגה הסידרה במקום הרביעי בטבלה וכבר העפילה לשלב הפלייאוף.

 

שחקניות בנות הרצליה, מימין: דנה אפלבוים, יעל שהם, שירי בן יוסף ומור שאול

ב-2019 עשתה מכבי מכבי ICL ראשל"צ הסיטוריה כשזכתה לראשונה בתולדותיה בגביע המדינה לנשים ומאחר ובעונה שחלפה לא נערך משחק גמר הגביע עקב התפרצות הקורנה, מכהנת מכבי ראשל"צ כמחזיקת הגביע בפועל.

מכבי ICL ראשל"צ מגיעה למעמד חצי הגמר כשהיא בעיצומה של עונה נהדרת עם יכולת משחק קבוצתית ומהירה ושילוב מצוין של שחקניות ותיקות לצד צעירות. כדי להעפיל שוב לגמר הגביע שלא התרחש בעונה שעברה, היא תעשה כל שביכולתה כדי לנצח את בנות הרצליה, שלה, כאמור, יותר ניסיון והיסטוריה במפעל הגביע.

 

שחקניות מכבי ICL ראשל"צ, מימין לשמאל: נלי אמינוב, קים לוי, ניצן דונאי ועמית איזק

לקראת חצאי הגמר סיפרו לנו קפטן מכבי ראשל"צ ניתן דונאי וקפטן בנות הרצליה דנה אפלבוים על האווירה הככנות בקבוצתן.
 
קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי: "שחקניות הקבוצה מאוד מתרגשות לקראת משחקי הגביע במיוחד לאור העובדה שבעונה הקודמת לא התקיים הגמר. בנות הרצליה היא קבוצה של שחקניות צעירות ומוכשרות וההכנה למשחק הזה הייתה ארוכה וטובה ואין ספק שהקבוצה מגיעה מפוקסת מאוד ליום שבת".

דנה אפלבוים קפטן בנות הרצליה: "האווירה בקבוצה מעולה. רוח צעירה ורצון להצליח. הצעירות שבחבורה מתעלות על עצמן בכל אימון ומנסות להוציא את המירב. אני מרגישה שאנחנו מגיעות מפוקסות ומחודדות לקראת המשחק. כל אחת יודעת מה תפקידה על המגרש ומחוץ לו.

לגבי יחסי הכוחות הוסיפה דנה: "לדעתי יחסי הכוחות בינינו לבין מכבי שווים. על הנייר- ניצחו אותנו פעמיים בליגה. בשטח- יש לשתי הקבוצות שחקניות ישראליות מוכשרות בכל עמדה והקבוצה שתוציא מעצמה יותר תנצחבהצלחה לכל הקבוצות!"
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn