איגוד הכדוריד
שישי של הכרעות בשלב הבתים
צילום: הדר ואן קולא

המחזור ה-5 והאחרון בבית העליון והמחזור ה-6 הלפני האחרון בבית התחתון ייערכו ביום היום (שישי), ועם כניסת השבת יכולות להיקבע באופן סופי כל סדרות הפליאוף (במידה ותושג הכרעה בבית התחתון – פירוט בהמשך). 
סדרות רבע גמר הפליאוף יחלו ביום שישי הבא (ה-16 בחודש - במתכונת של הטוב עד שלושה משחקים - מועד המשחק השני ב-19 באפריל, ואם יהיה צורך בשלישי ב-22 בחודש). סדרות חצי גמר הפליאוף יחלו ב-7 במאי לאחר פגרת משחקי נבחרת ישראל (במתכונת של הטוב עד 5 משחקים). סדרת הגמר תחל ב-24 במאי במתכונת של הטוב עד חמישה משחקים.

בבית העליון מדובר במחזור הסיום שיקבע את הדירוג הסופי והסדרות ברבע הגמר. המשחקים ייערכו ב-16:00 (שעה ראשית): הדרבי הראשוני בין הפועל למכבי ייערך בנחלת יהודה (שידור ישיר בערוץ הספורט), אחרי שביום שני השתיים נפגשו בחצי גמר גביע המדינה בו הצהובים ניצחו 21:27. הפועל כבר הבטיחה את המקום הראשון ואת יתרון הביתיות לאורך הפליאוף (כולל סדרות חצי והגמר – אם תגיע אליהן). שני המפגשים הנוספים הם בין א.ס SGS רמה"ש לבני הרצליה ובין הפועל SP אשדוד לבין מ.כ יובלים חולון.
 

טבלת הבית העליון

מלבד המקום הראשון, כל יתר הדירוגים בבית העליון עדיין פתוחים:

במבט למקומות 2-3: רמה"ש (מקום שני, 25 נק') תבטיח את מקומה אם תנצח את בני הרצליה. מכבי ראשל"צ, שבמקום השלישי (24 נק'), יכולה לטפס למקום השני, גם אם תשתווה בנקודות לרמה"ש - בשל יחס השערים הישיר בין הקבוצות. הפועל אשדוד (רביעית, 22 נק') יכולה לעלות למקום השלישי, אם תנצח את חולון ומכבי ראשל"צ תפסיד.

בדירוג 5-6 - נקודה מפרידה בין הרצליה (17 נק') לחולון (16 נק') - במצב של שיוויון נקודות בין השתיים היתרון הישיר הוא של הרצליה. נקודה מול רמה"ש תבטיח להרצליה את המקום החמישי, ללא תלות בתוצאה של חולון, שמנגד תוכל לטפס למקום החמישי רק אם תנצח באשדוד ובמקביל הרצליה תפסיד ברמה"ש.

בהחלט מעניין - כשמדובר כאמור בשבוע שבו נערכו גם חצאי גמר גביע המדינה, כאשר מלבד שתי הראשוניות - אשדוד הייתה זו שניצחה בחצי הגמר הראשון את בני הרצליה 27:34. אגב, אם הדירוג הנוכחי יישמר - אשדוד והרצליה ייפגשו שוב ברבע גמר הפליאוף.

 

 

טבלת הבית התחתון

במבט לבית התחתון, שם נותר מחזור משחקים נוסף (ביום שני) מלבד זה שייערך היום:

המשחקים בשישי (15:00 שעה ראשית): מכבי ת"א תארח את א.כ נס ציונה, מכבי דימונה את הפועל קרית אונו ומ.כ באר שבע את מכבי קרית מוצקין (שידור בעמוד הפייסבוק של מיינט באר שבע).

קרית אונו (מקום 1 בבית התחתון, מקום 7 כללי - 16 נק') הבטיחה את עלייתה לפליאוף. במידה והפרש שתי הנקודות בינה לבין נס ציונה שבמקום ה-8 עם 14 נק' - נשמר - אונו מסיימת ראשונה ותפגוש את זו שתסיים שנייה בבית העליון בסדרת רבע הגמר (לאונו נותר בכל מקרה מפגש נוסף במחזור הסיום מול מכבי ת"א).

מבחינת נס ציונה - ניצחון על מכבי ת"א - והיא הבטיחה את עלייתה לפליאוף על פני קרית מוצקין, שכאמור חייבת לנצח בבאר שבע על מנת לשמור על סיכוי, ובתקווה מבחינתה שנס ציונה תאבד נקודות. לנס ציונה יש עוד מפגש נוסף מול רחובות, בעוד שקרית מוצקין חופשית במחזור הסיום, כך שלמעשה כבר היום יכולות להיקבע באופן סופי סדרות רבע גמר הפליאוף.

במבט למאבק ההישרדות - עירוני רחובות כבר ירדה ליגה, כך שהמאבק הוא בין באר שבע (8 נק' במקום הלפני האחרון) לבין מכבי דימונה ומכבי ת"א (11 נק' כ"א) שמעל הקו האדום.

המשמעויות ברורות: באר שבע גם אם תנצח את קרית מוצקין – כבר לא תלויה בעצמה. היא חייבת שני ניצחונות (על מוצקין ועל דימונה) כדי להתיר לה סיכוי, אבל המאבק הזה יכול להסתיים כבר היום עוד לפני מחזור הסיום:  למכבי ת"א מספיקה נקודה מול נס ציונה כדי להבטיח סופית הישארות בליגת ווינר (אם ב"ש לא תנצח – מכבי ת"א תשרוד גם במקרה של הפסד).

מבחינת דימונה – הסיטואציה ברורה – ניצחון על קרית אונו – מבטיח לה הישארות. גם תיקו, במידה וב"ש לא מנצחת את מוצקין. דימונה תוכל להבטיח הישארות היום מבלי תלות במשחק האחרון בבאר שבע, אם השכנה מבירת הנגב תפסיד לקרית מוצקין.

לינקים למשחקים שישודרו אינטרנטית יעודכנו בהמשך.


 

המפגש בין אשדוד להרצליה ביום שני בחצי גמר גביע המדינה. הן עשויות להיפגש שוב ברבע גמר הפליאוף
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn