איגוד הכדוריד
חצי מנה: אשדוד מנצחת את הרצליה ועולה לגמר
צילום: הדר ואן קולא

עולה ראשונה לגמר גביע המדינה כבר יש לנו, והיא הפועל SP אשדוד שגברה על בני הרצליה 27:34 (14:20). סטטיסטיקה אשדוד, שהעפילה לגמר העונה שעברה (מול מכבי ראשל"צ), שלא התקיים עם פרוץ משבר הקורונה, תמתין למנצחת בין מכבי להפועל ראשל"צ בחצי הגמר השני. זו תהיה הופעה ראשונה שלה במשחק גמר שמתוכנן להיערך ב-10/11 במאי.

תקציר וידיאו של המשחק יעלה במהלך הלילה
 
אשדוד בהופעה הרביעית שלה ברציפות בחצי הגמר פגשה את בני הרצליה, שרצתה לרשום הופעה ראשונה במעמד הגמר. בניגוד לשני מפגשי הליגה, שבהם הרצליה הציגה יכולת התקפית נהדרת (הבקיעה בשניהם 69 שערים), והשיגה ניצחון ותיקו, האדומים מאשדוד פתחו את המשחק לגמרי אחרת, הגנתית והתקפית. החניכים של אולג בוטנקו עלו ליתרון 8:12 (בדקה ה-18 - שהוביל לפסק זמן ראשון של דניאל לינדגרן מהרצליה). רם טורקניץ היה נהדר במחצית הראשונה (8 שערים מ-9 ניסיונות) הגדיל את היתרון ל-5 שערים, ויוסי ביטרמן ולו אקסבורד קבעו 9:16 (23'). דושאן אנדרייביץ (המבקיע הבולט בהרצליה במחצית הראשונה עם 5 שערים) הקטין ל-17:12. טורקניץ הוסיף צמד שערים, אבל הרצליה לא נכנעה עם שערים של בן ליברטי ודניאל צרפתי. המחצית הסתיימה עם יתרון מבטיח 14:20 לאשדוד.
 
הרצליה הקטינה את הפיגור בפתיחת המחצית השנייה עם שערים של ליברטי ו-ולדיצה סטויאנוביץ' - 25:21 (38'). מילוש רגיצ'יץ' מנע מהרצליה להתקרב יותר, וגאבור לנגהאנס כבש ועצר את המומנטום של הרצליה. ליברטי צימק שוב בהמשך (26:22 - 45'), אבל ולדי קופמן וניבו לוי ואקסבורד הגדילו ל-23:29. ניבו לוי קירב את אשדוד לניצחון, ומיד לאחר מכן ליברטי ספג כרטיס אדום לאחר שזריקת פנדל פגעה בפניו של רגיצ'יץ'. ביטרמן, אקסבורד וקופמן סגרו עניין (25:32 - 56'). איתי סויסה וניבו לוי חתמו ניצחון גדול של אשדוד - 27:34.
 
כבשו לאשדוד: טורקניץ 9, שחר לוין 5, ניבו לוי וגאבור לנגהאנס 4 כ"א, ביטרמן ואקסבורד 3 כ"א, עומר גרא וקופמן 2 כ"א, קושמרו וסויסה 1 כ"א. שוערים: מילוש רגיצ'יץ' - 46% - 11 עצירות מ-24. טומיסלב סטויקוביץ 3 מ-17 - 18%. כבשו להרצליה: ליברטי ואנדרייביץ' 7 כ"א, דניאל צרפתי 5, סטויאנוביץ' 4, נמניה גודוויק וסהר שחק 2 כ"א. עצירות שוער - שגיא בוניס 15 עצירות מ-42 - 36%. שופטים רון פרץ וניב שוורץ

המאמן המנצח אולג בוטנקו: "אני גאה שאנחנו מגיעים לגמר גביע עונה שנייה ברציפות. אחרי תקופה שלא הייתה כל כך מוצלחת, סוף סוף הקבוצה הראתה היום למה היא מסוגלת. היא עוד יכולה להשתפר. זה היה משחק מאוד קשה להכנה. הרצליה קבוצה מצוינת ומשחק בשיטה מעניינת וטובה. חזרנו לעשות הגנה טובה וגם התקפה. עבורי לא משנה מי תהיה היריבה בגמר, נתכונן לכל אחת כראוי לקראת הצעד הבא".


ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn