איגוד הכדוריד
"לא מסתפקים בחצי הגמר, כולם נחושים וחדורי אמונה"
צילום: איתי אניג'ר

בפעם האחרונה שדניאל לינדגרן הגיע למעמד חצי גמר גביע המדינה עם בני הרצליה זה היה ב-2013, כקפטן הקבוצה. ביום שני (18:00, רעננה), הוא יוביל את הרצליה מול הפועל אשדוד בחצי גמר גביע המדינה – הפעם כמאמן – בעונתו הראשונה והמוצלחת – והוא רק בן 34.

לינדגרן עושה יחד עם שותפו המאמן עודד נאמן – עבודה נהדרת – בליגה ובגביע – בעונה שבה הוא היה אמור להתחיל בכלל כשחקן מן המניין (18 כאלו יש לו בהרצליה). בעונה שלפני תחילתה היו מי שסימנו את הרצליה כמועמדת לירידה, ועד כה היא השיגה בית עליון וההעפלה לחצי גמר הגביע.

"ההרגשה להופיע בחצי גמר גביע בין כשחקן לבין כמאמן היא שונה אבל גם דומה, וכולי מלא התרגשות לקראת יום שני", מדגיש לינדגרן. "איך אני רואה את יחסי הכוחות מול אשדוד? היא קבוצה מצוינת, עם סגל השחקנים אולי הטוב בארץ וניתן להם את כל הכבוד שמגיע להם. אנחנו לא מסתפקים בחצי הגמר וכולם נחושים וחדורי אמונה, שאנחנו יכולים לנצח ולעלות לגמר הגביע ולעשות היסטוריה בעיר הרצליה. לדעתי יחסי הכוחות הם שווים, ושהטובה ביותר תנצח".

עד כה, הרצליה הסתדרה מצוין עם אשדוד. במפגש הליגה הראשון באשדוד, היא הפגינה אופי וידעה להשיג שיוויון דרמטי (31:31). בבית העליון, זו הייתה אופרה אחרת – הרצליה ניצחה באופן מרשים – 31:38 – מול מי שהייתה עד אז ההגנה הטובה בליגה. ההמשך, בגביע המדינה, היה מצוין עבור לינדגרן וחניכיו – עם ניצחון מרשים בחולון 24:34 – 3 ימים אחרי שהרצליה נוצחה מול אותה חולון ב"קציר" במסגרת הליגה, ולאחר מכן ניצחון 35:38 בנס ציונה. מספיק להביט במספרים – ולהבין – שתפוקת ההתקפה של הרצליה מרשימה ביותר.

"היתה לנו הגרלה לא פשוטה, אחרי משחקי חוץ בחולון ובנס ציונה במסגרת הליגה. השחקנים הראו מלא אופי ונחישות והגענו בזכות למעמד חצי הגמר", מסכם לינדגרן את המסע, שמבחינתו כאמור יימשך ביום שני – ובתקווה להגיע לגמר. "כן, התחלנו את העונה בלי ציפיות ואחרי לא מעט חוסר ודאות. לאט לאט, דברים הלכו והתחברו וצברנו המון ביטחון ואמונה בעצמנו, והגענו ליישורת האחרונה שאנחנו מתמודדים על כל התארים", הוא משתף.


 

בני הרצליה ערב פתיחת העונה, כאשר לינדגרן (מספר 10) עוד מתופקד כשחקן-מאמן. מיד אחר כך - הוא תפס פיקוד על הקווים. צילום: הדר ואן קולא

החלפת ברגע האחרון לפני פתיחת העונה את בני אינגל, במידה מסוימת נזרקת למים, איך אתה מסכם את החודשים הראשונים שלך כמאמן בוגרים? ולא מדגדג לך לשחק בחצי הגמר?

"האמת שבכלל לא מדגדג לי, ואני מלא במוטיבציה ומרוכז כולי בתפקיד המאמן. כמו שציינתי היה המון אי ודאות בהתחלה, והתחלתי מאוד מהוסס וחסר ביטחון, וכמו הקבוצה - גם אני צברתי ביטחון מאימון לאימון וממשחק למשחק! חשוב לי לציין לטובה את השחקנים שקיבלו את המעבר שלי משחקן למאמן, וזה מעבר לא פשוט, בצורה מדהימה. הם נתנו לי הרגשה טובה ומלא כבוד מהשנייה הראשונה. שאיפות? תמיד, להגיע הכי רחוק אבל אני רק בתחילת הדרך ויש לי עוד המון ללמוד ולעבור כמאמן".

הקואוץ' מתייחס לתרומה של עודד נאמן, שצוות לצידו ומסייע לו רבות: "עודד בהחלט היה מאלה שעזרו לי להיכנס לתפקיד בצורה חלקה, ותמיד ידע ויודע לתת את העצה הנכונה. חשוב לי לציין, שוולדיצה סטויאנוביץ' עזר ועוזר לי לא מעט, ואין ספק בכלל שקל יותר להצליח שיש לך שחקן כזה בקבוצה".

הוא מוסיף עוד זווית - בני אינגל – שהוא בעל זכויות רבות בהרצליה לאורך שנים - אותו כאמור החליף ברגע האחרון: "וואי, יש לי הרבה מה לומר על בני, הרבה ממני - כמאמן וכאדם וכשחקן - זה בני! שנים של עבודה ביחד. למדתי ולקחתי ממנו המון. המון. בני זה חבר שהוא משפחה ואני מאחל לו רק טוב!".

 

שגיא בוניס. מהשחקנים שעשו את קפיצת המדרגה הגדולה העונה. צילום: איתי אניג'ר
 
אתם לא עם סגל עמוק במיוחד, אבל העונה הזו מראה על שילוב טוב בין זרים ולישראלים שעובד מצוין. כיף לראות שחקנים שעשו בעונה הזו קפיצת מדרגה, משגיא בוניס, בן ליברטי, דניאל צרפתי. מה מייחד בעיניך את הרצליה של העונה, שהיו לא מעטים שחזו לה בכלל מאבקי הישרדות בפתיחת העונה?

"יש חיבור מדהים בין כולם! שילוב של חומר אנושי טוב וספורטאים טובים מגביר את סיכויי ההצלחה. לדעתי מה שמייחד את הקבוצה השנה זה הקבוצתיות והיחד. לכולם יש חלק והשפעה על הצלחת הקבוצה.

"צרפתי – פשוט מקצוען, ווינר, שחקן שאני שם אצלו את הכדור האחרון! מאחל לו להגשים את כל השאיפות והחלומות שלו, וזה לצאת לשחק בליגה אירופית ובנבחרת. ליברטי - הוא פצצת אנרגיה, נותן לנו תפוקה של זר. בוניס? הוא הוכיח לעצמו ולכולם שהוא ראוי להיות שוער ראשון.
"סהר שחק? שחקן ההגנה הכי טוב בארץ! ולדיצה? נאמר עליו כבר הכל, לא היינו מצליחים ככה בלעדיו. הבנאדם גאון כדוריד ואני בר מזל שהייתי לידו ולמדתי ממנו המון! נמניה? שנה ראשונה בליגה הישראלית והתאקלם בצורה יוצאת דופן. מהזרים היותר טובים בליגה שלנו. דושאן? חזק בצורה יוצאת דופן ועשה קפיצה משמעותית תוך כדי העונה.

"טואג - מלא ניסיון ותמיד יודע לתת עצה טובה. לחמן? מוכשר בטירוף!! קריירה יפה וארוכה לפניו. שניידר? תמיד היה שם כשהקבוצה הייתה צריכה, ויש עוד מספר שחקנים צעירים שלא ציינתי ואני צופה להם עתיד ורוד שטועמים כבר בגיל מאוד צעיר מזה קבוצת בוגרים. המסר שלי אליהם, ובמיוחד לצעירים – השקעה, התמדה ורצון אמיתי ללמוד ולהשתפר בכל אימון זה שם המשחק עבורם".

עוד משהו לסיום?

"מצפה כבר ליום שני, ובהזדמנות זו אאחל בהצלחה לכל הקבוצות וחג שמח לכולם".

 

ולדי קופמן מאשדוד מול סהר שחק ודושאן אנדרייביץ' מהרצליה. צילום: משה דהן


ציוות נהדר של זרים - מימין נמניה גודוויק, ולדיצה סטויאנוביץ, דושאן אנדרייביץ

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn