YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"היעד המרכזי - הוא להבטיח הישארות בדרג הראשון באירופה"
מדגיש מאמן נבחרת הנוער אולג בוטנקו, לקראת פתיחת אליפות אירופה הערב בקרואטיה, והמשחק הראשון מול סרביה. "אנחנו רוצים ליצור המשכיות שתשרת את הכדוריד. היעד השני, הוא להגיע למקום ה-11 ולהשיג כרטיס לאליפות העולם". על הסגל, תוכנית המשחקים, וסיכום ההכנות - בהצלחה
 
     
  תאריך: 8/6/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

נבחרת הנוער של ישראל תפתח הערב (חמישי, 19:30) מול נבחרת סרביה את הופעותיה באליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך בקרואטיה. הנבחרת תשחק בשלב הראשון בבית א' בסוף השבוע' מול קרואטיה המארחת (בשישי - 21:30), ומול פורטוגל (ראשון - 19:30).

 

שתי הראשונות בבית המוקדם יעפילו לשלב המרכזי באליפות, משם ימשיכו לשלבי הגמר ומשחקי הדירוג 1-8. השתיים שידורגו במקומות 3-4 ימשיכו לשלב הבתים השני לקראת קביעת משחקי הדירוגים בקטגוריות 9-16.

 

ללוח המשחקים והבתים באליפות - לחצו

 

לאיזור השידורים הישירם באינטרנט מאליפות אירופה באתר האיגוד האירופי - לחצו

 

 

המטרה המוצהרת היא להיכלל בין 14 הנבחרות הראשונות בדירוג הסופי - מה שיבטיח את הישארות נבחרת הנוער בדרג הראשון באירופה. המשמעות: הופעה כפולה נוספת של נבחרת הנוער והעתודה באליפויות אירופה עד גיל 18 ועד גיל 20 בשנת 2020. דירוג בין 11 הנבחרות הראשונות באליפות הנוכחית יבטיח את הכרטיס העלייה לאליפות העולם עד גיל 19 בשנה הבאה במקדוניה.

 

הפורמט בבית המוקדם די מזכיר את הפתיחה של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20 בסלובניה, כשפגשה גם כן את סרביה במשחק הראשון ואת סלובניה המארחת במשחק השני. הסיבה לכך, ששתי הנבחרות המארחות (קרואטיה וסלובניה) בחרו בבית שבו ישראל שיחקה, מן המובן שלפני האליפות הנבחרות שלנו דורגו בקבוצת האיכות הרביעית.


נבחרת הנוער בתום האימון היום

 

זו דרכנו

 

נבחרת הנוער עברה דרך מעניינת בשנתיים האחרונות. היא סיימה את אליפות אירופה הפתוחה עד גיל 17 בשבדיה במקום השישי. כמובן, שמדובר בסדר איכות אחר מאשר צפוי באליפות אירופה שבפתח, אבל גם בהמשך, נבחרת הנוער הראתה איכותיות כשזכתה בטורניר ברומניה, בהשתתפות נבחרות רומניה, רוסיה ומקדוניה.

 

נדמה שהנקודה המעודדת ביותר על ציר הזמן הייתה ההופעה האחרונה במסגרת ההכנות, בטורניר 4 האומות שנערך לפני למעלה כחודש בגרמניה. שם, נבחרת הנוער סיימה פעמיים בשיוויון מול נבחרות איסלנד ונורבגיה. נבחרת הנוער התמודדה באופן מכובד גם מול גרמניה. מדובר ב-4 נבחרות שישתתפו באליפות אירופה הנוכחית, ומדורגות בדרגי איכות גבוהים מאשר ישראל.

 


ככה התחילה הדרך - עם הזכייה במקום ה-6 באליפות אירופה הפתוחה
בשבדיה עד גיל 17

 

הסגל של הנבחרת

 

בסוף השבוע צוות המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי קבעו את הסגל הסופי לאליפות. הוא כולל את השוערים: צור גרטנר, שון ריבקין ואושר דוכנה. פינות: אור פרקש, נועם ניב, שלו אהרוני, עמית מוטולה. מרכזים: יואב למברוזו, איתי טורקניץ, מתן כהן. פיבוטים ושחקני הגנה: ניתן זהבי, איתי סויסה, יובל ימנר. מקשרים – דניאל מוסינדי, קסם עמיאל, ניב שמן,  אמיר שניידר ויונתן דיין.

 

חלק מהשחקנים כבר משחקים על בסיס כמעט קבוע בליגת העל. המרכזים, יואב למברוזו, שהיה מלך השערים באליפות אירופה הפתוחה עד גיל 17, נבחר כבר לפני שנה לתגלית העונה בליגת העל. איתי טורקניץ זכה השנה לדקות משחק רבות במכבי ת"א. דניאל מוסינדי הופך לשחקן משמעותי ברוטציה של מ.כ חולון, בדיוק כמו אמיר שניידר ברחובות.

 

יונתן דיין משחק בליגה הגרמנית במדי קבוצת גומרסבאך מהבונדסליגה. דיין קיבל דקות משחק בגומרסבאך לאחרונה בטורניר סיינה באיטליה שבו גומרסבאך זכתה.

 

אלון הראל הוא מאמן הכושר שעבד עם השחקנים בחודשים האחרונים. אלכנסדרו בוליגאן, מאמן השוערים הלאומי, מדריך גם את שוערי נבחרת הנוער. ד"ר רועי סמואל הוא הפסיכולוג ספורט שליווה אותם, ומי שמנצח על הניהול והתיאום הוא דדי קינן.

 

בוטנקו: גיבשנו סגנון שמבוסס
על מהירות וטכניקה ברמה גבוהה

 

המאמן אולג בוטנקו אמר לפני היציאה אתמול לקרואטיה: "יש התרגשות, בצוות המקצועי וכמובן שבקרב השחקנים שיוצאים לטורניר הכי גדול בחיים שלהם עד עכשיו. הם מאוד רוצים להצליח. עשינו הכנה טובה, ועכשיו נצטרך להתעלות ברגע האמת. מבחינת היעדים – היעד המרכזי מבחינתנו הוא להישאר בדרג הראשון באירופה, כלומר להיכלל בין 14 הנבחרות הראשונות באליפות. זה ישרת את הכדוריד שלנו מבחינת המשכיות. היעד השני – הוא להגיע למקום ה-11 ולהשיג את הכרטיס לאליפות העולם".

 

מה היה הקו המנחה הסופי בבחירת הסגל? ומה מייחד את סגנון המשחק של הנבחרת?

 

"עשינו דרך של יותר משנתיים יחד, והיו פה שלבים שהסגל הרחב כלל 37 שחקנים. עברנו תהליך, וניסינו לבחור את השחקנים המתאימים ביותר לסגנון המשחק, שמחוברים לשיטה שלנו. בחרנו את השחקנים שהרגשנו שהם הכי יעילים, ואלו ה-18 שאיתם אנחנו יוצאים כעת לאליפות. הנבחרת מורכבת משחקנים מאוד טכניים ומהירים. זה אולי היתרון הגדול שלנו. יש כאן חבורה פייטרית, שחקנים שיודעים להיות אגרסיביים. ככה אנחנו רוצים לראות אותם, ולנצל את היתרונות שלנו".

 

בוטנקו התייחס לרמת המוכנות: "עברנו המון משחקים בינלאומיים בתקופה שציינתי. היינו באליפות אירופה הפתוחה, היינו בטורניר טוב ברומניה. שיחקנו משחקי אימון גם בסלובקיה בשנה האחרונה. פגשנו את נבחרת רוסיה בארץ. בהכנה האחרונה שיחקנו נגד העתודה ומול מכבי ראשל"צ. אני חושב שהטורניר שנערך בלובק שבגרמניה היה משמעותי מאוד עבורנו.

 

"אם עד אז בדקנו כל מיני דברים, שם בנינו את כל מה שרצינו. פגשנו נבחרות מהשורה הראשונה באירופה, והתמודדנו מולן בצורה טובה. זה עזר מאוד לביטחון העצמי של השחקנים, אבל אתה יודע, מה שנשאר עכשיו הוא להצליח באליפות. לבוא ולתת משחק טוב ברגע האמת".

 

סדר המשחקים מזמן לכם את סרביה, ואח"כ את קרואטיה ופורטוגל. מה אתה יודע על היריבות הראשונות?

 

"אנחנו לומדים את הנבחרות היריבות. אנחנו רואים וידיאו יחד. מנתחים. אנחנו בונים את הטקטיקה שלנו, ואת ההתאמות שצפויות להתבצע בין נבחרת לנבחרת. אנחנו די גמישים מבחינה זו. יש לנו סוגי הגנות, שחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות, ובכלל רוטציה טובה. אנחנו שובצנו בהגרלה בקבוצת הדירוג הרביעית, אבל אני מבטיח שאנחנו נביט לכל נבחרת בלבן של העיניים. חשוב שנדע לשים את ההתרגשות בצד, וגם ברגעים שיהיה קשה יותר – לדעת להתרומם. הצד המנטלי חשוב מאוד. שילבנו פסיכולוג בעבודה שלנו (ד"ר רועי סמואל – א.ס). זו, עכשיו כמו שציינתי, צריך לעשות את זה, ויש עם מי לעשות את זה".

 


יונתן דיין - כבר משחק ונכלל בסגל קבוצת הבוגרים של גומרסבאך הגרמנית. צילום עמית שיסל

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים