YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
יורו-18, תכירו: שוערי נבחרת הנוער
אליפות אירופה לנוער תיפתח ביום חמישי במשחק מול סרביה, וזו העת להתמקד בשוערי הנבחרת: צור גרטנר, שון ריבקין ואושר דוכנה. קצת על עצמם, ועל התהליך שמוביל אלכסנדרו בוליגאן עימם
 
     
  תאריך: 29/7/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

אחרי שנבחרת העתודה חתמה את דרכה באליפות אירופה עד גיל 20 - הקיץ ההיסטורי של הכדוריד הישראלי יושלם עם ההופעה של נבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 18, שתיערך בקרואטיה.

 

החל מיום חמישי - מצפה לחניכים של אולג בוטנקו ואסף לוי - שלושה משחקים מאתגרים בשלב הראשון באליפות - מול נבחרת סרביה, למחרת (ב-10 בחודש) מול נבחרת קרואטיה וב-12 בחודש משחק שלישי מול נבחרת פורטוגל.

 

שיטת המשחקים היא בפורמט דומה לזה של העתודה, כאשר לאחר מכן מצפה השלב השני, ובסיומו משחקי הדירוג. ללוח המשחקים המלא והבתים באליפות - לחצו.

 

המטרה של נבחרת הנוער היא לסיים בין ה-14 הנבחרות המובילות באליפות, מה שיבטיח הישארות בדרג הראשון באירופה - והשתתפות כפולה של נבחרת הנוער והעתודה של ישראל באליפויות אירופה בקיץ 2020. דירוג בין 11 הראשונות באליפות יעניק כרטיס לאליפות העולם עד גיל 19 בשנה הבאה במקדוניה.

 

לקראת שריקת הפתיחה לאליפות אנחנו ממשיכים בסבב היכרות של שחקני נבחרת הנוער. קבלו את השוערים שלנו.

 

 

 

אושר דוכנה. עמדה: שוער. גובה: 1.84 מ'.
מועדון: ארזים רמת גן (מושאל מבני הרצליה)

 

זה אני: התחברתי לכדוריד בכיתת ספורט, ומשם המשכתי אל האקדמיה בוינגייט. אני מרגיש מאוד מחובר לכדוריד, ובכלל לספורט, כאשר התחביבים שלי הם שחייה, טניס וכדורגל.

 

רואה עתיד: השאיפה שלי לשחק באירופה, ולהיות השוער הכי טוב בישראל.

 

צור גרטנר. עמדה: שוער.
גובה: 1.84 מ'. מועדון: אס"א ת"א.

 

זה אני: התחלתי לשחק כשוער כדוריד כבר בכיתה ב' באסא ת"א, ומשם עשיתי את הדרך במקביל בנבחרות הצעירות. מאוד מחובר לכדוריד, ובזמן הפנוי אוהב בעיקר להיות עם חברים ולעשות ספורט.

 

רואה עתיד: החלום שלי הוא להגיע לשחק בגרמניה, או במועדונים גדולים בליגות אחרות באירופה. כרגע, המטרה היא להשיג תוצאות טובות באליפות אירופה הקרובה.

 

שון ריבקין. עמדה: שוער
גובה: 1.82 מועדון: הפועל אשדוד

 

זה אני: התחלתי לשחק כדוריד בכיתה ח', כשחקן שדה בכלל. בכיתה ט' עברתי לשער, כי שפוט לא היה שם אף אחד שיעמוד. מאז, אני משחק במועדון הכדוריד של הפועל אשדוד, והשנה הייתי שותף לזכייה ההיסטורית של קבוצת הנוער בגביע המדינה.

 

רואה עתיד: השאיפה שלי היא לטוס לפרויקט בגרמניה, ומשם השמיים הם הגבול. חוץ מזה, רוצה לשלב בהמשך לימודים ולשחק במדי קבוצת הבוגרים.

 


מילה של בולי, אלכסנדרו בוליגאן - מאמן השוערים הלאומי

 

 

אלכסנדרו בוליגאן: "אני עובד עם שוערי נבחרת הנוער כ-8 חודשים, ולא מספיק בגלל המחויבויות שיש להם לאגודות ולבתי הספר, כך שיש הבדל גדול בתהליך שנעשה עם שוערי נבחרת העתודה שאותם ניתחנו קודם לכן – שם העבודה איתם נמשכה מעל לשנתיים ואפשר היה לראות דברים מוכחים יותר ברמת ההתפתחות.

 

בוליגאן הוסיף: "אני בהחלט יכול לומר שיש כיוון טוב, אם אני לוקח את ציר הזמן שבין הטורניר שבו נבחרת הנוער זכתה ברומניה לפני כשנה, ובין הטורניר האחרון שנערך בלובק שבגרמניה ששם פגשנו נבחרות איכותיות שישחקו באליפות אירופה. כעת אנחנו ב'פוש' הסופי לקראת האליפות. אנחנו מנסים לשפר דברים ברמה הטכנית ובעיקר טקטית להתכונן לשחקנים וליריבות שלנו, בעזרת ניתוחי הוידיאו".

 

מאמן השוערים שהיה בעברו השוער הטוב בעולם בתחילת שנות התשעים - מדגיש: "אני אספק התייחסות כללית – לגבי צור, שהוא השוער הראשון. הוא חזק, יש לו יכולות טובות בעיקר של העצירות ממרחק. לגבי שון, הוא מתפתח, גם ברמה הפיזית אחרי שהשיל משקל רב. הוא צריך לשפר את הטכניקה. לגבי אושר, הוא אתלט נהדר, עם כוח ומהירות. הוא צריך להיות יותר קר ומרוכז בקבלת ההחלטות.

 

"אני בהחלט מעודד מהיכולת שהשוערים הציגו במשחק נגד מכבי ראשל"צ, במיוחד במחצית הראשונה. נעשה את הכל להגיע באנרגיות טובות, לתמוך אחד בשני ולהיות מוכנים ככל שניתן. הדרך עוד ארוכה, אבל יש לי אמונה בשוערים ואני מאחל להם הצלחה".

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. עידוד ואיחולים להצלחה
  חנה (דוכנה)   (8/7/2018)

2. עידוד הנבחרת
  פולין אבט   (8/7/2018)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים