YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
יורו-18, תכירו: המקשרים של נבחרת הנוער
רגע לפני שריקת הפתיחה באליפות אירופה עד גיל 18 בקרואטיה - אנחנו עורכים היכרות עם שחקני הקו האחורי: הליגיונר יונתן דיין שרשם כבר הופעת בכורה בבונדסליגה, ועם דניאל מוסינדי, קסם עמיאל, ניב שמן ואמיר שניידר המוכשרים שמרכיבים יחד את שתי עמדות המקשר. קצת על עצמם, איך הם רואים את העתיד, ואיך המאמן אולג בוטנקו רואה את ההשתלבות והערך המוסף שלהם
 
     
  תאריך: 24/7/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

זה הולך ומתקרב. ביום חמישי, ב-19:30 שעוננו, ייצא לדרך המשחק הראשון של נבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך בקרואטיה. היריבה הראשונה תהיה סרביה (למחרת - מצפה אתגר מול קרואטיה המארחת, וביום ראשון מפגש מול פורטוגל).

 

 ללוח המשחקים המלא והבתים באליפות - לחצו.

 

זהו קיץ היסטורי לנבחרות הצעירות, אחרי שנבחרת העתודה סיימה במקום ה-13 באליפות אירופה עד גיל 20. כעת, המטרה של נבחרת הנוער היא לסיים בין ה-14 הנבחרות המובילות באליפות, מה שיבטיח הישארות בדרג הראשון באירופה - והשתתפות כפולה של נבחרת הנוער והעתודה של ישראל באליפויות אירופה בקיץ 2020.

 

דירוג בין 11 הראשונות באליפות יעניק כרטיס לאליפות העולם עד גיל 19 בשנה הבאה במקדוניה.

 

אנחנו מסכמים את סבב ההיכרות עם שחקני נבחרת הנוער, עם עמדה חשובה מאוד עבורינו ובכלל - המקשרים.

 

 


יונתן דיין. צילום עמית שיסל

 

יונתן דיין. עמדה: מקשר/מרכז. גובה: 1.85 מ'.
מועדון: גומרסבאך, גרמניה

 

זה אני: התחלתי את דרכי בעירוני רחובות. המשכתי לשחק במקביל באקדמיה בוינגייט, ומשם הייתי שותף להישג של נבחרת הנוער עם הזכייה באליפות אירופה דרג ב' בליטא. אח"כ, יצאתי לפרויקט של נבחרת הנוער בגרמניה. אני שמח על המסלול הזה, שהוביל אותי לשחק במועדון מפואר כמו גומרסבאך ולמקצוענות ברמות הגבוהות. כדוריד בשבילי זה המון בחיים, למרות שמבחינת תחביבים אני אוהב מאוד לטייל ולהיות בים.

 

רואה עתיד: החלום שלי הוא לזכות יום אחד בליגת האלופות! אבל לפני להצליח עם הנבחרת באליפות אירופה הקרובה.

 

המאמן אולג בוטנקו: "יונתן מוכשר מאוד. הוא הוכיח לעצמו שהוא יכול לשחק ברמה אירופית, ואנחנו מצפים ממנו להביא את אותה יכולת לנבחרת באליפות. הוא שחקן מגוון, שנותן מעצמו גם מאמץ פיזי הגנתי. יש לו קבלת החלטות טובה, והשהות שלו בגרמניה תרמה לו רבות – בשקט הנפשי, במשמעת הטקטית, שיפור על הבנת המשחק, ובכלל בפן הפיזי. מקווים שהוא יעניק לנו ערך מוסף באליפות".

 

 

ניב שמן. עמדה: מקשר שמאל.
גובה: 1.88 מ'. מועדון: מכבי ראשל"צ.

 

זה אני: התחלתי בכדוריד כבר בכיתה א', בזכות המורה בבית ספר שביקש ממני לבוא להתנסות, ושם התאהבתי. לאורך כל הדרך אני משחק במכבי ראשל"צ.

 

רואה עתיד: חלומותיי - להצליח ולהגיע לנבחרת הבוגרת, לתת תפוקה טובה בליגת העל ואם יתמזל מזלי להגיע לשחק בחו"ל. חוץ מזה, ארצה ללמוד ולעשות תואר ואולי שניים בזמן הקריירה, שאחרי שאפרוש יהיה לי עיסוק מתאים שאני אוהב.

 

המאמן אולג בוטנקו: "ניב הוא שחקן שחוזר מפציעה ארוכה, ולא שיחק כשנה. הוא נותן לנו שילוב יכולות בהגנה וגם בהתקפה, בזכות הרצון הרב שלו, המחויבות להצלחת הנבחרת ובכלל הצניעות שלו. התקווה שלי שהוא ימשיך ויתפתח".

 

 

אמיר שניידר. עמדה: מקשר ימין/פינה.
גובה: 1.78 מ'. מועדון: עירוני רחובות

 

זה אני: כדוריד הוא הדבר שבו אני משקיע את רוב מאמציי וזמני, כך שהוא מאוד גדול בחיי. התחלתי את דרכי בהפועל ראשל"צ, וכשסיימתי כיתה י' חתמתי בקבוצה הבוגרת של עירוני רחובות שבה אני משחק.

 

רואה עתיד: החלום הגדול ביותר שלי בכדוריד הוא להגיע עם נבחרת ישראל הבוגרת לאליפות העולם או אירופה, ואולי יום אחד גם למשחקים אולימפיים. כרגע, אני מקווה שנצליח באליפות. מעבר לכדוריד - אוהב מאוד את הים ולהתאמן בחדר הכושר.

 

המאמן אולג בוטנקו: "אמיר עשה קפיצת מדרגה ביכולת שלו בשנה האחרונה. הוא שמאלי ביד, שמשחק בעיקר בפינה, אבל אני מייעד לו תפקיד חשוב בקו האחורי. הוא מביא יכולות הבקעה מרשימות. קבלת החלטות טובה במעבר. חיית משחק אמיתית, ומפצה על הנחיתות הפיזית בהרבה חוכמה ועבודה. אנחנו מצפים שיביא לידי ביטוי את התוכנות שלו באליפות".

 

קסם עמיאל. עמדה: מקשר שמאל
גובה:1.87 מ'. מועדון: מכבי ראשל"צ

 

זה אני: התחלתי לשחק כדוריד לפני 10 שנים בעקבות אחי הגדול. תמיד רציתי להיות הכי טוב שאפשר ולהשתפר, ועד כה הגעתי לכמה רגעי שיא, אליפות התיכונים, אליפות הנוער ושותף לזכייה באליפות בוגרים. אני מאוד אוהב את הענף ולא רואה את עצמי ממשיך בלעדיו. מחוץ לכדוריד אני אוהב לפתור...קובייה הונגרית.

 

רואה עתיד: מדהים להשתתף בטורניר אליפות אירופה, ויש תחושה בקרב השחקנים שאנחנו מסוגלים להגיע יותר רחוק מהמטרה שהוצבה לנו. אנחנו נבחרת עם אופי שיכולה לנצח הרבה נבחרות חזקות ואני מאמין בי ובנבחרת שזה יתממש ונעשה הישג גדול.

המאמן אולג בוטנקו: "קסם שחקן מאוד מיוחד. מוכשר מאוד. הוא עדיין לא ממש את הפוטנציאל שלו, והוא יצטרך לעבוד קשה ולשפר את המשמעת כדי שזה יקרה. אנחנו מצפים שהוא יביא לידי ביטוי את הדברים הטובים שלו למען הנבחרת באליפות, כי הוא יכול לתת לנו ערך מוסף אדיר ולהיות ה-X פקטור שלנו".

 

דניאל מוסינדי. עמדה: מקשר ימין
גובה: 1.87 מ'. מועדון: מ.כ חולון

 

זה אני: התחלתי לשחק כדוריד לפני שש שנים ומאז התאהבתי בענף הספורט הזה. הצטרפתי לנבחרת לפני כשנתיים, ומצאתי שם משפחה אחת גדולה. כדוריד בשבילי זה הכל היום. אני מאוד אוהב את האגרסיביות, האדרנלין והמתח במשחקים וכמובן הניצחונות. חוץ מכדוריד, כשיש זמן, אני אוהב לקחת כדור ולשחק עם החברים כדורסל.

 

רואה עתיד: שואף להגיע לרמות הגבוהות ביותר בענף, ולייצג בכבוד את נבחרת ישראל. משמעות ייצוג הנבחרת עבורי היא אחריות מאוד גדולה. זה משהו שאני וחבריי מבינים ואנחנו נייצג את המדינה בכבוד, כמו שעשינו בכל הטורנירים שבהם השתתפנו עד עכשיו.

 

המאמן אולג בוטנקו: "דניאל הוא מקשר יד שמאל, שתולים בו הרבה תקוות לעתיד הכדוריד הישראלי שזקוק לשחקנים ברמה גבוהה בעמדה שלו. הוא מעמודי התווך שלנו, ואין ספק שהוא יהיה אחד מהשחקנים הבולטים בנוף שלנו. כבר עכשיו הוא מביא את כל החבילה, זריקה, מסירה, הבנת משחק, יכולות גופניות, וחלק חשוב בהגנה שלנו. הוא צריך להאמין בעצמו ולקחת על עצמו יותר".
דניאל מוסינדי המוכשר. בחולון צומחת משפחה של כדורידנים מוכשרים, יחד עם האחות שמשחקת בקבוצת הנערות

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים