YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
שער האריות: תכירו - שוערי נבחרת העתודה
יהב שמיר ממכבי ת"א, אור כנעני ממ.כ חולון ועוז יצחק מעירוני רחובות הם שוערי נבחרת העתודה שתפתח בעוד שבוע את משחקיה באליפות אירופה עד גיל 20 בסלובניה. חלקם היו שותפים להישג הזכייה באליפות אירופה דרג ב' לנוער. שמענו מה משמעות הכדוריד, ייצוג הנבחרת וההגעה ליורו עבורם, וכן - הם חולמים בגדול
 
     
  תאריך: 7/11/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: הדר ואן קולא   |   ארכיון ליגות  
     
 

 

בעוד שבוע, ביום חמישי הבא, תיפתח אליפות אירופה עד גיל 20 בסלובניה, ובמשחק הראשון מצפה לנבחרת העתודה מפגש מול נבחרת סרביה. הנבחרת ששובצה בהגרלה לבית ב', תפגוש לאחר מכן את סלובניה המארחת ואחת מהמועמדות לזכייה בטורניר, ובמשחק השלישי בבית המוקדם את נבחרת נורבגיה.

 

עד לשריקת הפתיחה של האליפות, והמפגשים מול הנבחרות האיכותיות ששיחקו גם באליפות אירופה הקודמת (עד 18), זה זמן נהדר להיכרות עם שחקני נבחרת העתודה שלנו.

 

בחרנו להתחיל בשוערי הנבחרת יהב שמיר, עוז יצחק ואור כנעני. חלקם היו שותפים לזכייה באליפות אירופה דרג ב' בקיץ 2016 בליטא, זו שהעניקה לנבחרות הצעירות את הכרטיסים לאליפויות אירופה עד גיל 20 ועד גיל 18.

 

מאז, הם הספיקו להשתתף בפרויקט לקידום נבחרת הנוער בגרמניה, ולעשות התקדמות תחת הליווי של מאמן השוערים הלאומי, אלכסנדרו בוליגאן, שגם מחמיא להם.

 

הם הספיקו להשתלב גם בקבוצות הבוגרים במועדונים שבהם הם משחקים, אחרי הצלחות מרשימות במחלקות הנוער עם זכייה של כל אחד מהם בתארים בשנים האחרונות.

 

אגב, לכנעני, יש גם אחות צעירה, שמשחקת כ...שוערת בקבוצת הנערות של מ.כ חולון שזכתה העונה בגביע המדינה.

 

יהב שמיר. עמדה: שוער. גובה: 1.85 מ'. מועדון: מכבי ת"א

 

כדוריד עבורי: הרבה יותר מאשר ספורט ומשחק - זה המשפחה והחברים הכי טובים. מעבר לכדוריד, התחביבים שלי הם בעיקר משחקי מחשב וספורט.

 

משמעות ייצוג הנבחרת וההגעה לאליפות אירופה: עבורי היא גדולה במיוחד ומרגשת! לאחר שזכינו באליפות אירופה דרג ב', יש לי את הרצון להוכיח שיש לנו את היכולת להישאר בדרג א' ולהעפיל לאליפות העולם בספרד.

 

החלומות שלי: להצליח באליפות הקרובה. ה-חלום הוא הבונדסליגה - לשחק בליגה הטובה בעולם, ולזכות באליפות ובגביע שם. כמובן לשחק בצ׳מפיונס ליג ולהיות שוער מוביל.

 


יהב שמיר. צילומים: הדר ואן קולא

 

אור כנעני. תפקיד: שוער. גובה 1.84 מ'. מועדון: מ.כ חולון.

 

כדוריד עבורי: חלק מהשגרה מאז כיתה ו'. אני חיי את הכדוריד ומאוד מחובר לספורט בכלל.

 

משמעות ייצוג הנבחרת וההגעה לאליפות אירופה: אני מאוד מתרגש לייצג את הנבחרת בחו"ל בכל פעם מחדש. יש בזה סיפוק גדול וגם חוויה גדולה וזה כבוד לייצג את המדינה שלנו במיוחד כשמדובר באליפות אירופה דרג א'. בטח אחרי הזכייה שלנו באליפות אירופה לנוער (דרג ב') שהייתה בליטא.

 

החלומות שלי: הכי רחוק שאפשר - להגיע לאירופה ולשחק בקבוצה חלומית.

 

עוז יצחק. עמדה: שוער. גובה: 1.90 מ'. מועדון: עירוני רחובות

 

כדוריד עבורי: ה-חיים. זה הדבר שאני הכי נהנה לעשות, גם מהמקום של להיות ספורטאי מקצוען' וגם לפרוק מתחים וליהנות. יש לי חוויות וגם תארים ב-10 השנים, מאז קבוצת הילדים ברחובות ובהמשך בנבחרות. חוץ מזה, אני אוהב שחייה ולגלוש בים.

 

משמעות ייצוג הנבחרת וההגעה לאליפות אירופה: חלום להשיג מטרה כזו בגיל הזה ולהשתתף בטורניר ברמה הכי גבוהה. זה לשחק את הכדוריד מול הטובים באירופה וגם להגיע להישגים. המטרה הקרובה היא גם לסיים בין 14 הראשונות ולהשיג כרטיס לאליפות העולם.

 

החלום שלי: להיות שוער ראשון בקבוצת בוגרים מובילה בכדוריד, ומשם לצאת לחו"ל.

 


עוז יצחק

 

מאמן  השוערים הלאומי, אלכסנדרו בוליגאן, שעובד עם השוערים כבר מספר שנים, סיפר: "עליהם קל לי לדבר, כי עברנו יחד תהליך, והם גדלו תחת הידיים והעיניים שלי. יש לנו בעתודה 3 שוערים שונים, שמשלימים אחד את השני טוב. הם יוצרים רוטציה טובה. הם מגיעים גם בכושר טוב, ובהחלט יכולים לעזור לנבחרת. צריך לקחת בחשבון שזה טורניר ארוך, כך שהפן המנטלי יהיה בו משמעותי גם כן. לשמחתי, יש תחרות טובה ביניהם ובמקביל הם תומכים אחד בשני.

 

"לגבי יהב, הוא עשה הרבה דברים טובים והתקדם מאוד בשנה האחרונה, ועם עוד רצון ועבודה קשה – הוא יהיה טוב יותר בעתיד. הוא בגיל טוב לבנות את עצמו, אבל גם להפנים ששום דבר לא בא מלמעלה. הוא צריך להיות עם רגליים על הקרקע ולהניע אותן לעבוד קשה באימונים בשביל להגיע לרמות שהוא חולם. אני בהחלט סומך עליו.

 

"לגבי עוז הוא מאוד השתפר. היציאה שלו לפרויקט הראשון שנערך בגרמניה תרמה לו רבות להתקדמות. הוא גם בסביבה טובה ברחובות, לצד מילאן קוסאנוביץ', כך שבעיני הוא צריך לשפר עוד דברים ברמה הטכנית, אבל הוא בקו עלייה ויש לו אישיות טובה. 

 

"לאור מבחינתי יש פוטנציאל טוב. אולי ההתאקלמות שלו עם הכניסה לצבא קצת האטה את ההתקדמות שלו, אבל הוא מתחיל להתעורר. אנחנו מדברים לא מעט, והתחושה היא שהוא מקשיב ומבין שיש לו הזדמנות גדולה השנה. גם בחולון, כשהוא ייאבק על מקומו מול אורון ברגיל. הוא צריך חזק יותר מנטלית, ולהפנים – שגם שהמאמן חושב שאתה שוער שני, אתה תמיד צריך לחשוב ולעבוד ולהתכונן כמו שוער ראשון.

 

"הם כמובן צעירים, ויש להם עוד שנים לצבור את הניסיון ולהתפתח. מלבד הכישרון שלהם, הם מבינים ומכבדים, ואנחנו ננצח ונפסיד יחד. בטורניר האחרון באיטליה, פתחנו לא טוב שניים מהמשחקים. זה היה שיעור מצוין עבורם, שאנחנו צריכים לבוא לאליפות חזקים בראש מהרגע הראשון, וגם כשלא הולך – להרים את עצמנו מהר. אני מאחל להם הצלחה, ואעשה את הטוב ביותר כדי שהם יתרמו את החלק החשוב שלהם לנבחרת".

 

אלכסנדרו בוליגאן - מאמן השוערים של נבחרות ישראל

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)      הוסף תגובה
 
1. אלכסנדר האלוהים של השוערים
  שרונה דוכנה אמא של אושר   (13/7/2018)

 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים