איגוד הכדוריד
ליגת אתנה: בנות הרצליה מבטיחה את מקומה בפלייאוף
שחקניות מ.כ יובלים חולון ובנות הרצליה (צילום שרון רז)

האלופה מכבי ICL ראשל"צ טיפסה הלילה, זמנית, לראש הטבלה לאחר שהביסה את סוגרת הטבלה א.כ נ"צ 11:55 (4:19).

בנות הרצליה הבטיחה את מקומה בפלייאוף ועם 15 נקודות התרחקה מהחמשית בטבלה מ.כ פ"ת שנוצחה ע"י השלישית בטבלה מכבי הארזים ר"ג (20:37) שלה משחק חסר מול בנות הרצליה. 

ביום שני יחתם המחזור ה-12 במפגש בין הפועל קריית אונו להפועל דלתות פנדור ראשל״צ (21:00, אולם חדש קריית אונו) שיקבע את פני הטבלה לפני שני המחזורים המסכמים לקראת שלב הפלייאוף.

במשחק המרכזי במחזור, שהועבר בשידור ישיר ע"י השדרן תמיר ירדן ובליווי הפרשן ניסים פלח, גברה בנות הרצליה על המארחת מ.כ יובלים חולון במשחק מהיר מצד שתי הקבוצות. למרות שהמשחק נחתם בניצחונה המשכנע של בנות הרצליה, הפגינו שחקניות חולון הצעירות יכולת מבטיחה ומרשימה על המגרש. 

 

מ.כ יובלים חולון - בנות הרצליה 

 מ.כ יובלים חולון – בנות הרצליה 39:27 (19:11): משחק הגנה מצוין של שחקניות מ.כ יובלים חולון והתקפות לא מדויקות של שתי הקבוצות פתחו את המשחק בהחטאות. עצירות של שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף הובילו לשער של יעל שהם עבור הרצליה ומנגד, שער של תהל מאירי השווה (1:1). ריצת 0:4 של הרצליה משערים של מור שאול ('7, '10), טל ורול ('8) ודנה אפלבויום ('11) העלו אותה ליתרון של 4 שערים (5:1). מנגד, לירן זגורי מחולון עם צמד שערים נחושים בזה אחר זה ('12, '13), לא נתנה לאורחת לברוח. בנות הרצליה המשיכה להכתיב קצב משחק מהיר ולצד עצירות של השוערת שירי בן יוסף, כיבושים של שרון אקלר, טל ורול יעל שוהם, מאיה רז, דנה אפלבוים (מאסיסט של שרון בן שושן) וטל שריר, פגשו מנגד רק שער אחד של חולון אותו כבשה תהל מאירי ובדקה ה-19 עלתה הרצליה ליתרון של 8 שערים (12:4). רביעייה של להיא אמר ('20, '24, '26, '30) ושערים של חן מלכאן ('22), מיכל שריד ('23) ונועם קריאף ('25), צמקו את הפער אבל מנגד, כבשו להרצליה שרון אקלר, מור שאול, דנה רומנו, עם צמד נהדר ('24, '30) והחזירו את יתרון 8 השערים להרצליה והמחצית נחתמה בתוצאה 11:19.
 
מ.כ יובלים חולון פתחה היטב את המחצית השנייה וכיבושים של תהל מאירי ('31), להיא אמר ('31) ומיכל שריד ('34), צמקו את ההפרש עימו ירדו הקבוצות למחצית. שחקניות הרצליה הצליחו לחדור את הגנת חולון מנגד ולא נתנו לה למחוק את הפער. מור שאול עם שערה ה-6 במשחק המשיכה ומסרה אסיסט לאגם מחלוף שהכניעה את שוערת חולון ('33). שירי בן יוסף המשיכה לספק עצירות טובות בשער אבל מיכל שריד שלחה את תהל מאירי למתפרצת ('35) שנחתמה בשער לחולון. צמד שערים של שרון אקלר ('36, '37) עבור הרצליה פגשו שערים של חולון שכבשו טל איבגי ('36) ותהל מאירי ('38). מנגד, שתי עצירות של גאיה בן זיקרי בשער השאירו את חולון במשחק. בדקות הבאות החלה הרצליה בורחת, השוערת שירי בן יוסף נעלה את שערה של הרצליה ויעל שהם ('38) ומור שאול ('39) העלו את הקבוצה ליתרון של 9 שערים (17:26). צמד שערים של נועם קריאף ושער של טל איבגי לחולון לעומת שערים של יעל שהם, מור שאול, טל שריר והגר טייטל, הציגו משחק לא שוויוני ובדקה ה-49 עלתה הרצליה ליתרון של 11 שערים (31:20). דקות טובות של שוערת מ.כ חולון מאור ציפור, משחק מדויק לשער של ליהיא אמר ושערים של טל איבגי ומיכל שריד לא הספיקו וכיבושים של מור שאול, הגר טייטל, טל שריר, ניקול רייטזה, דנה רומנו ושרון אקלר עבור הרצליה, הכריעו את המשחק שנחתם בניצחונה בתוצאה 39:27.
 
כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 11, שרון אקלר 7, יעל שהם 5, דנה רומנו 4, טל ורול 3, דנה אפלבוים, טל שריר והגר טייטל 2 כ"א, מאיה רז, אגם מחלוף וניקול רייטזה 1 כ"א.

כבשו למ.כ יובלים חולון: ליהיא אמר 8, תהל מאירי 5, טל איבגי 4, לירן זגורי, נועם קריאף ומיכל שריד 3 כ"א, חן מלכאן 1.

מכבי ICL ראשל"צ – א.כ נ"צ 11:55 (4:19): במשחק לא שוויוני בין האלופה לסוגרת הטבלה, סיימה האלופה, ללא קושי, כשידה על העליונה.

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שיר גבזה 16, קים לוי 10, שירה ג'רבי 9,
עמית איזק 8, ניצן דונאי 7, נלי אמינוב 3 והילי שלמא 2.
 
 
מכבי ICL ראשל"צ והגנת א.כ נ"צ (צילום דבורית איטין)
 
 מ.כ פ"ת - מכבי הארזים ר"ג 37:20 (15:9): המשחק נפתח בגישושים כאשר בשתי הקבוצות חסרו השחקניות המובילות בעקבות פציעות. במהלך המחצית השנייה הלך הפער והעמיק ומכבי הארזים ר"ג ברחה למארחת. 

כבשו במכבי הארזים ר"ג: קרן טפליצקי 9, יורטה זילינסקייט 7, דניאלה דרגוביץ' וטלי בראל 5 כ"א,  מאי יולזרי ו
דור סוניגו 3 כ"א, אושר כהן, קרן לרנר 2 כ"א וורוניקה גרוזובסקי 1.

כבשו במ.כ פ"ת: ויקטורה רומק 6, הדס קטנוב 4, ניקול פדלון, שיר בן ציון ויעל שילדרמן 3 כ"א וקורל אראמי 1. 

מאמן מכבי הארזים ר"ג ניב וינטרוב: "למרות העייפות וחסרונה של שיר וקרט, הקבוצה הצליחה לייצר משחק שוטף ולהבקיע שערין מהירים. 3 המשחקים הקרובים יהוו הכנה למשחק הפלייאוף".  

 
 
שחקניות מ.כ פ"ת ומכבי הארזים ר"ג (תמונה באדיבות מ.כ פ"ת)

הפועל קריית אונו - הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 27:42 : כבר בפתיחת המשחק לקחה הראשונית את ההובלה בזכות משחק הגנה נחוש ועצירות בשער של השוערת דניאל בורנובסקי שהוציאו את הקבוצה להתקפות מתפרצות רבות. שחקניותיה הצעירות של הפועל קריית אונו נלחמו ואף הכניעו את שערה של האורחת אבל לא הצליחו להדביק את הפער שפתחה הראשונית.

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: יעל עודד 7, אנה סטורוז'וק ודיאנה צ'רויקובה וולדה קוזמינה 6 כ"א, מעיין דבש 5, קטיה מלניק, שלי גונן ושני בריינר 3 כ"א, אנה לזינסקי 2 ושחר קורש 1 כ"א. 

כבשו להפועל קריית אונו: נועה בנון 8, שירה וובר 7, שני ידגר 5, ליה אלחדף ונטע כהן 3 כ"א ולאה סטפנוב 1. 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn