איגוד הכדוריד
נבחרת הנשים סיימה את דרכה במקדמות אליפות העולם
נבחרת הנשים של ישראל לפני פתיחת המשחק מול נבחרת אוקראינה (צילום תמי סנדיק) 

נבחרת ישראל סופגת את הפסדה השני במוקדמות אליפות העולם בלוקסמבורג לאחר שנוצחה ע״י נבחרת אוקראינה (31:24).

אתמול רשמה הנבחרת הפסד צורב לנבחרת סלובקיה וניצחונה של הנבחרת בפתיחת הטורניר על נבחרת לוקסמבורג אינו מספיק עבורה כדי להעפיל לשלב הפלייאוף אליו עלו נבחרות סלובקיה ואוקראינה.  

 
הנבחרת כעת עם הפנים קדימה לעבר המשימה הבאה: מוקדמות אליפות אירופה שיתקיימו בסוף מאי - תחילת יוני באיי פארו. הנבחרת נמצאת בבית אחד עם נבחרות איי פארו ופינלנד כשהראשונה בבית, תעפיל לשלב השני במוקדמות.

קישור למשחק של נבחרת ישראל מול נבחרת אוקראינה:

נבחרת ישראל - נבחרת אוקראינה 31:24 (16:10): המשחק נפתח עם שערים של מור שאול ('3) ושיר וקרט ('4) שהשוו 2:2 ולמרות עצירה של דניאל בורנובסקי בשער, בדקה ה-7 עלתה היריבה ליתרון של 3 שערים (5:2). מור שאול כבשה שער נחוש וצמקה ל- 5:3 וצמד שערים של עמית איזק ('10, '11) שמרו על פער של 2 שערים (6:4) . בדקה ה-15 ניצלה היריבה החטאות של נבחרת ישראל לשער והעמיקה את ההפרש ל-5 שערים (10:5). שיר וקרט עם צמד כיבושים ('16, '17) צמקה להפרש של 4 שערים (11:7). הנבחרת הרימה את משחק ההגנה ועצירה של בורנובסקי הובילה את טלי בראל לכבוש ('24) 13:8. למרות חסימות מצוינות בהגנת הנבחרת, איבודי כדור שלה בהתקפה אפשרו ליריבה להעמיק את הפער ובדקה ה-27 הובילה האוקראינית ב-6 שערים (14:8). צמד של שיר וקרט ב-2 הדקות האחרונות למחצית הראשונה לא הקטינו את ההפרש והנבחרת ירדה למחצית בפיגור של 6 שערים כשעל הלוח (16:10)
 
מור שאול ושיר וקרט כבשו בפתיחת המחצית השנייה וצמקו להפרש של 5 שערים (17:12). עצירות של בר אלבו בשער ('34, '35) אפשרו לנבחרת לנגוס בפער והתקפה מדויקת הובילה את טלי בראל להכניע את שוערת אוקראינה (18:13). הקפטן שיר וקרט הוסיפה צמד כיבושים ('37, '38) וצמקה לפער של 4 שערים (19:15). שערים של קרן טפליצקי, מאסיסט של עמית איזק בדקה ה-40 וצמד של מור שאול ('43, '45), לצד הדיפה של בר אלבו בשער ('44), לא נתנו לירבה לברוח ושמרו על הפרש של 5 שערים (23:18). בדקה ה-47, לאחר פסק זמן שהזעיק מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי, כבשה מור שאול מאסיסט של עמית איזק (24:19) אבל יתרון הגובה של נבחרת אוקראינה איפשר לה להכניע את שערה של נבחרת ישראל מה-9 מטר ובדקה ה- 50 צמח הפער ל- 8 שערים (27:19). בדקה ה-51 כבשה שירה ג'רבי וכדקה לאחר מכן, חטיפת כדור של שיר גבזה שלחה את עמית איזק להתקפה מתפרצת שנחתמה בשער (27:21). את 3 השערים האחרונים במשחק כבשה שירה ג'רבי שהפגינה יכולת טובה אבל הם לא הספיקו והנבחרת לא תעפיל לשלב הפלייאוף.
 
כבשו לנבחרת ישראל: שיר וקרט 8, מור שאול 7, עמית איזק ושירה ג'רבי 3, טלי בראל 2 וקרן טפליצקי 1.
 

מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי: "במילה אחת אכזבה, ציפינו לעשות יותר, האמנו שנצליח לנצח את אוקראינה למרות העליונות הפיזית אך נקלענו ליום לא טוב של השוערות אשר לא מורגלות לעוצמות כאלו וביחד עם החטאות לא מחויבות של זריקות פנדל, פינה ופיבוט נוצרה סיטואציה בלתי אפשרית לנצחון. ידענו שאנו צריכים התעלות של כולן ולמרות שהבנות היו נהדרות ונתנו את כל כוחן זה לא הספיק מול הפיזיות, המהירות והיכולת האוקראינית. אני רואה התקדמות בנבחרת גם ברמה המנטאלית ואם בעבר חששנו או לא היינו בטוחים בנצחון מול קבוצות כמו לוקסמבורג היום אנו יכולים להרשות לעצמנו לשאול בכמה ננצח ולא האם ננצח" 

יוספולסקי הוסיף: "
אין ספק שלאימונים במועדונים יש יד בהתקדמות הזאת ואני בטוח שעם המשך ההתקדמות של אגודות כמו הפועל ומכבי ראשון יחד עם ארזים, בני הרצליה וחולון זה יעזור לקדם את הנבחרת. אני רוצה להודות לבנות על ההקרבה לג'וני אולייניק המדהים,הגר הפיזיוטרפיסטית שהפכה לבודקת קורונה מוסמכת בנסיעה הזאת ולתמי סנדיק הלא נגמרת".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn