YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"יש לנו סיכוי טוב לקחת אליפות"
ניקולה מקסימוביץ' הסרבי, בעונתו הראשונה כמאמן ראשי במכבי ת"א, מסכם את הדרך שעברה עליו מאז שקיבל את המושכות, ועד להובלת הצהובים לגמר הפליאוף שיפתח היום (שישי). "מכבי ת"א תגיע מוכנה גם לרגע ההכרעה של העונה. האמנתי ואני ממשיך להאמין בקבוצה שלנו שהתגבשה. הסדרה הזו תלך ל-5 משחקים"
 
     
  תאריך: 5/2/2018   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: עמית שיסל   |   ארכיון ליגות  
     
 
"כשאמרתי לרענן סובל בקיץ שאנחנו הולכים להיאבק ולקחת אליפות, הוא אמר לי שאני משוגע. אני אולי לא הכי ריאליסטי, אבל במציאות העכשווית - יש לנו סיכוי טוב לקחת את התואר. זה חשוב לי מאוד, עבור המועדון, עבור השחקנים, עבור ההנהלה שתמכה בי בצורה ראויה לציון, וכמובן עבורי.
 
"השקעתי מעצמי יותר ממאה אחוז לאורך כל הדרך. זה מתחיל מהכנות מאוד דקדקניות למשחקים. בשיתוף פעולה מצוין שנבנה עם השחקנים. עבורי זו לא הפתעה שהגענו לגמר הפליאוף. אם היינו מפסידים, אני יכול לומר שהייתי מאוד מאוד מאוכזב. האמנתי ואני ממשיך להאמין בקבוצה שלנו שהתגבשה לאורך הדרך, והיא תגיע מוכנה גם לרגע ההכרעה של העונה".
 
 
ניקולה מקסימוביץ' הסרבי, בעונתו הראשונה כמאמן ראשי בקבוצת הבוגרים של מכבי ת"א, רעב להצלחה. הוא כבר זכה עם קבוצת הנוער של המועדון בגביע המדינה והעלה אותה לליגה הבכירה, ובכלל שותף לבנייה של מחלקת הנוער של המועדון.
 
 
מקסימוביץ' כבר חווה רגעים יפים עם קבוצת הבוגרים, אבל עד הקיץ האחרון - על תקן עוזר המאמן. עכשיו בריאיון לפני פתיחת גמר הפליאוף הוא מסביר את הדרך שעבר בעונה הנוכחית, שלכל אורכה הוא זוכה גם להערכה רבה.
 
 
"אני מרגיש בוגר יותר, אבל חושב שאני לא יודע עדיין מספיק ולכן אני מאתגר את עצמי כל יום מחדש. אני לומד, אני מנסה להשתפר, משתתף בסמינרים, קורא ספרים ושואב מהטובים ביותר בעולם בתחום", הוא מדגיש.
 
 
"אני מרגיש אפילו מחויב יותר ויותר, אם זה בהכנה של 6 שעות ביום, במשך 3 ימים, לפני כל משחק. אנחנו לא במקרה מגיעים מוכנים, טקטית, מנטלית, וזה ניסיון שדוחף אותי לעבודה יותר קשה. ברור שאני צריך להוכיח את עצמי, ואליפות היא חלום גדול עבורי".
 
 

מאמין בכוח ההגנתי כיתרון מרכזי. עומר דבדה ודוד פנחסי מול אופיר כהן בסדרת רבע הגמר מול רחובות. צילום: עמית שיסל
 
 
 
אתה נשמע מאוד מאמין במשימה, אבל נדמה שהפועל שגם סיימה ראשונה בליגה היא הפייבוריטית בסדרה. איך אתה מנתח את יחסי הכוחות?
 
 
"אני חושב שאנחנו יכולים להפתיע את הפועל. אומנם יש להם סגל עמוק יותר, אולי גם מנוסה יותר, אבל לנו יש את היתרונות שלנו. אחד מהם, שאנחנו מגיעים יותר טריים לסדרה. היו לנו עוד כמה ימים למנוחה והכנות, מאז חצי הגמר מול רחובות. אנחנו אולי ה'אנדרדוג' בסדרת הגמר, אבל יש לנו סיכוי. בכל מצב נעשה את המיטב, בכל אספקט, ואנחנו מוכנים לשחק את הכדוריד הטוב ביותר שלנו. אם זה יספיק לתואר - זה יהיה אדיר, וגם אם לא בסופו של דבר - נרצה לסיים את העונה המוצלחת שלנו בכבוד. בתחושה שלי, הסדרה הזו תלך ל-5 משחקים".
 
 
אחד הנתונים שבולטים הוא, ששתי הקבוצות ניצחו במהלך הליגה הסדירה במגרש של היריבה. ליתרון הביתיות בסדרה יש בכלל משמעות בעיניך?
 
 
"כרגע, הסדרה נפתחת באולם של הפועל. זה נותן להם יתרון מסוים, אבל כבר ניצחנו שם, ויש לנו שחקנים מספיק מנוסים. אני חייב להדגיש, שמדברים בישראל המון על עניין הביתיות. אני לא חושב שזה כל כך משמעותי. בכל זאת, לא משחקים כאן בהיכלים עם 5000 צופים במשחק. היתרון הוא יותר בניסיון של השחקנים, של הצוותים המקצועיים, לקחת את ההחלטות הנכונות. להם יש את הנשקים שלהם, לנו יש את הנשקים שלנו".
 

דן טפר, בסדרה מול עירוני רחובות. שחקן המפתח של מקסימוביץ. צילום: עמית שיסל
 
 
 
מי שחקני המפתח בסדרה?
 
 
"לדעתי, השוערים. הם יהיו הערך המוסף. שתי הקבוצות משחקות פחות יותר אותו סגנון, שמתחיל מהגנה חזקה ועובדה שלאורך העונה מדובר בשתיים שספגו פחות. לדן טפר יש עונה מצוינת. הוא גם מציג יכולת טובה בפליאוף, ואני משוכנע שהוא יביא אותה לגמר. אנחנו נעשה הכל כדי לעזור לו, כי הכוח שלנו הוא ההגנה. פדז'ה דיאנוביץ' הוא שחקן המפתח של הפועל. כשהוא טוב - קשה מולם. כשהוא מעל הממוצע, הם מנצחים. כשהוא לא טוב, קשה להם מאוד. זה הוכח לאורך כל העונה".
 
 
 
 
אם מביטים על הסגלים, הפועל נראית עמוקה יותר ביחס לקבוצה שלך?
 
 
"אין ספק שיש הבדל גדול בעומק בספסל לטובת הפועל, אבל אנחנו הרווחנו שחקנים חדשים לאורך העונה. צח מלול למשל הפך לשחקן חשוב. איתי טורקניץ, אמיר זייפרט, דוד פנחסי. כשהתחלנו איתם לא היה להם ניסיון, ועכשיו הם הרבה יותר מוכנים לשחק ברמה הגבוהה של הכדוריד הישראלי. זה תהליך שקרה ב-8-9 חודשים אחרונים, וכולנו שמחים על כך.
 
 
"עבורי, זו לא הפתעה. חלק מהצעירים גדלו איתי בנוער של מכבי. הם מכירים אותי, הם יודעים את הדרישות שלי. זו הצלחה של כולם, כולל של השחקנים המובילים והוותיקים יותר שעוזרים להם להתפתח. אני מדגיש זאת מתוך ההערכה, לעומר דבדה, לגיל פומרנץ, ל-3 הזרים שלנו. יש להם תרומה מנטלית חשובה, מעבר ליכולת. קח שוער כמו טפר, שגדל בגרמניה, או את הפיבוט שלנו שהתחנך בדנמרק. כל אחד הביא מעצמו ערך מוסף ותרם לעבודה הקשה, לאווירה הטובה, לפייט הגדול שנתנו. היתרון הגדול שלנו, שכולם מכבדים אחד את השני. זהו, אני שמח שאנחנו מגיעים לסדרה הזו בריאים ובסגל מלא".
 
 

עידן מימון. צילום: הדר ואן קולא
 
 
התחלתי בך, ונסיים עם עידן מימון, המאמן שעומד מולך. איך התרשמת מהעבודה שלו העונה בהפועל? 
 
 
"ראשית, עידן הוא בחור נחמד, ומאמן טוב. הוא היה שחקן ענק, שמעביר מהניסיון שלו לשחקנים. יש לו הערכה גדולה בכדוריד הישראלי, מכולם. הוא צעיר כמאמן. הוא כבר מוביל, ולדעתי הוא יהיה מהמאמנים הטובים ביותר בעתיד הכדוריד הישראלי. אין ספק שתארים יקבעו לאן הוא יוכל להגיע, ואני מאמין שהוא יוכל לעבוד גם באירופה. נסכם זאת, וזו הראייה שלי, הקבוצה שלך, היא המראה שלך כמאמן".
 
בהצלחה.
 
"תודה, ושיהיה לך יום טוב (בעברית)".
 

מקסימוביץ' ועוזרו, אקים קומנניץ'. עושים עבודה מצוינת במכבי. צילום: עמית שיסל

 
 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
דבר היו"ר
מבנה האיגוד
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים