איגוד הכדוריד
נבחרת הנשים של ישראל נוצחה ע"י נבחרת סלובקיה
נבחרת הנשים של ישראל בפתיחת המשחק מול נבחרת סלובקיה (צילום תמי סנדיק)

אחרי הניצחון אמש על נבחרת לוקסמבורג (18:22) במשחק הפתיחה של מוקדמות אליפות העולם, נבחרת הנשים של ישראל נחלה היום הפסד צורב לנבחרת סלובקיה במשחק השני – 37:19, שגם הוא נערך בלוקסמבורג
.

סלובקיה, נבחרת איכותית, הבטיחה את עלייתה לשלב הפליאוף. היום תתמודד
נבחרת ישראל במשחק השלישי והמכריע מול אוקראינה (16:30) ותזדקק לניצחון על האוקראיניות כדי להעפיל לשלב הבא לאחר שאוקראינה גברה אמש על נבחרת את לוקסמבורג (21:28).
 
בחרת ישראל תתמודד מחר (16:30) במשחק השלישי והמכריע מול אוקראינה, שתפגוש הערב את לוקסמבורג. במידה ואוקראינה תנצח – נבחרת הנשים של ישראל תזדקק מחר לניצחון על האוקראיניות כדי להעפיל לשלב הבא.

לצפייה במשחק ישראל - סלובקיה:
 
מהלך המשחק: המשחק נפתח עם עצירה של דניאל בורנובסקי בשער ושערים של שיר וקרט ('2) ועמית איזק ('3) אבל היריבה לקחה את ההובלה לידיה כבר ברבע הראשון של המחצית. שערים של שיר וקרט ('7) ושיר גבזה ('10) לצד עצירה של בורנובסקי בשער ('11) לא הספיקו ונבחרת סלובקיה ניצלה החטאות של הנבחרת ועלתה ליתרון של 5 שערים כבר בדקה ה- 14 למשחק (9:4). בהמשך המחצית, לא הצליחה הגנת הנבחרת לבלום את התקפת הירבה מנגד והיא העמיקה את הפער. מור שאול כבשה צמד ('17, '21)  ועמית איזק הוסיפה שער ('19) ששמרו על הפרש של 5 שערים (12:7). חטיפת כדור של קרן טפליצקי בדקה ה-24 הובילה לשער שכבשה (8:13) ושירה ג'רבי ויעל שהם הוסיפו שערים משלהן ולא הניחו ליריבה לברוח. בדקות האחרונות של המחצית, מעברים מהירים של נבחרת סלובקיה, שנחתמו בשערים לזכותה, אל מול שער אחד של נבחרת ישראל, אותו כבשה עמית איזק, הורידו את נבחרת ישראל למחצית בפיגור של 7 שערים כשעל הלוח 18:11.

 

נבחרת הנשים של ישראל בתום המשחק מול סלובקיה (צילום תמי סדניק)
 
כבר בפתיחת המחצית השנייה העמיקה נבחרת סלובקיה את הפער ל-9 שערים (20:11). צמד עצירות נהדר של השוערת גאיה בן זקרי ('33, '34) לא נוצל ע"י הנבחרת ורק לאחר פסק הזמן שלקח המאמן ראובן יוספולסקי, כבשה הקפטן שיר וקרט את שערה הראשון של הנבחרת במחצית השנייה ('36) מה-7 מ'. בהמשך, קושי של הנבחרת לרווח את משחק ההתקפה ולמצא פתחים בהגנה הסלובקית הובילו לפיגור של 11 שערים (23:12). בדקה ה-49 כבשה טלי בראל, לאחר דקות ארוכות בהן נעלה שועורת נבחרת סלובקיה את השער. הדיפות של גאיה בן זיקרי בשער ('40, '43) לא עצרו את היריבה שניהלה משחק מהיר וניצלה אי דיוקים של נבחרת ישראל בהתקפה שמנגד. בדקה ה-44 כבשה שיר וקרט (25:14) ועצירות מצוינות של השוערת בר אלבו בין הקורות ('47, '49) הובילו את קרן טפליצקי
 להכניע את שוערת נבחרת סלובקיה (28:15). בדקה ה-53 מצאה את עצמה הנבחרת בפיגור של 16 שערים (35:15) לאחר שהתקשתה להכניע את השוערת הסלובקית. כיבושים של קרן טפליצקי ('56), שיר גבזה ('58) וצמד של שרון אלקר ('57, '59) צמקו את הפער וקבעו 36:19.
 
כבשו: שיר וקרט 5, קרן טפליצקי 3, שיר גבזה, שרון אקלר, עמית איזק ומור שאול 2 כ"א, שירה ג'רבי, טלי בראל ויעל שהם 1 כ"א.
 
מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי: "הגענו למשחק בידיעה שהסלובקיות ירצו להשכיח את המשחק הקודם ביננו ותכנננו מראש את חלוקת דקות המשחק בין כל השחקניות כולל 3 השוערות וכך היה, כולן שיחקו. המטרה שלנו מחר היא נבחרת אוקראינה שהיא אמנם היא נבחרת חזקה מאיתנו אבל עם הכנה נכונה וביום נתון ניתן להפתיע. לא ציפיתי להפסיד בהפרש כזה שכבר לא ראינו בשנים האחרונות אך שילוב של הבדלי כוחות ברורים, שוערת נבחרת סלובקיה מצוינת וסיימה עם 60% עצירה (29/48 ). קצת איבוד כוח ומחשבה הביאו להפרש המאכזב הזה אבל אנחנו עם הפנים למחר – נתכונן היטב, ננוח טוב ונבוא לנצח".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn