איגוד הכדוריד
ניצחון ראשון לנבחרת הנשים במוקדמות אליפות העולם
נבחרת הנשים של ישראל בפתיחת המשחק מול נבחרת לוקסמבורג (צילום תמי סנדיק)

נבחרת הנשים של ישראל קיימה הלילה את משחקה הראשון בטורניר מוקדמות אליפות העולם אותו סיימה בניצחון על נבחרת לוקסמבורג (18:22) ומחר תפגוש את נבחרת סלובקיה שגברה הערב על נבחרת אוקראינה (28:31) ונחשבת לפיבוריטית לעלייה לשלב הפלייאוף. ביום ראשון תפגוש נבחרת ישראל את נבחרת אוקראינה למשחק האחרון והמכריע בטורניר. 

לשידר המשחק מול נבחר סלובקיה:


הנבחרת לקחה את ההובלה לידיה מיד עם פתיחת המשחק ובתחילת המחצית השנייה עלתה ליתרון שיא של 6 שערים. בהמשך המחצית השנייה, החלה היריבה נוגסת בפער אבל שחקניות הנבחרת ידעו לחזור ועצירות בשער לצד משחק נחוש בהגנה ובהתקפה העמיקו שוב את היתרון לטובתה של נבחרת הנשים של ישראל.

קישור לתקציר המשחק (ערך אלון סגל):מהלך המשחק:

עצירה של דניאל בורנובסקי בשער מיד עם פתיחת המשחק ושערים של נלי אמינוב ('2) וצמד נהדר של עמית איזק ('4, '5) העלו את הנבחרת ליתרון של 2 שערים (1:3). בדקה ה-8 למשחק השוותה היריבה 3:3 אבל שערים של עמית איזק, מאסיסט של שיר וקרט, וקים לוי והדיפה של דניאל בורנובסקי בשער העלו את הנבחרת ליתרון של 2 שערים (2:5). חסימות בהגנה ועצירות נוספות של דניאל בורנובסקי בין הקורות, אפשרו לנבחרת להגדיל את היתרון משערים של שיר וקרט ('17), עמית איזק ('19) וקים לוי ('20). בדקות האחרונות למחצית הדיפות של בורנובסקי בשער ושערים של עמית איזק וקים לוי הורידו את הנבחרת למחצית ביתרון של 4 שערים כשעל הלוח 5:9.
 
משחק הגנה קבוצתי כבר בפתיחת המחצית השנייה שלח את קים לוי להתקפה מתפרצת שנחתמה בשער והעלתה את הנבחרת ליתרון שיא של 6 שערים (6:12). מור שאול עם שלשה מצוינת ששברה 6 דקות ללא שער וכיבוש של שיר וקרט, שמרו על יתרון 4 השערים בצד של ישראל (12:16). היריבה ניצלה החטאות של נבחרת ישראל ובדקה ה-49 צמקה לפער של שער אחד (15:16). שחקניות הנבחרת הרימו את משחק ההגנה ובדקה ה-50 שלחה עמית איזק את שיר גבזה להתקפה מתפרצת ולאחריה, צמד שערים נחושים של הקפטן שיר וקרט, העלו את הנבחרת שוב ליתרון של 4 שערים (15:19). בדקה ה-56 הדפה השוערת דניאל בורונובסקי זריקה מה-7מ' וכיבושים של מור שאול ('56), נלי אמינוב ('58) ושיר וקרט, 35 שניות לשריקת הסיום, קבעו ניצחון כחול לבן 18:22.

כבשו: שיר וקרט 6 עמית איזק 5, מור שאול 4, קים לוי 3, נלי אמינוב 2, שרה אשורי ושיר גבזה 1 כ"א. 


מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי: "ניצחנו וזה הכי חשוב! הבנות נתנו את הנשמה ואני מאד גאה בהן. דניאל בורנובסקי, קים לוי ועמית איזק במחצית ראשונה מצוינת נתנו לנו את הביטחון ומור שאול וטלי בראל המשיכו בחצי השני. מחר מצפה לנו סיפור חדש, נישן טוב ונתכונן".
 

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn