איגוד הכדוריד
"אנחנו נבחרת מוכשרת עם פוטנציאל להצליח בטורניר"
נבחרת הנשים של ישראל 2021 (צילום הדר ואן קולא)

מחר יחל טורניר מוקדמות אליפות העולם לנשים ונבחרת הנשים של ישראל תפגוש  את נבחרות לוקסמבורג (יום שישי 20:30 - שעון ישראל), סלובקיה (יום שבת 16:30 - שעון ישראל) ואוקראינה (יום ראשון 16:30 – שעון ישראל).
 
">


למעט נבחרת סלובקיה, ובדומה לנבחרת ישראל, הוצערו נבחרות אוקראינה ולוקסמבורג על מנת לבנות סגל שחקניות לטווח ארוך יותר.

נבחרת הנשים של ישראל עברה בשנים האחרונות מתיחת פנים כאשר בסגל משולבות שחקניות צעירות, מוכשרות ומבטיחות לצד שחקניות ותיקות ומנסות וזאת במטרה לסלול את הדרך לדור הבא של שחקניות הכדוריד בארץ.

סגל שחקניות של הנבחרת שיצא למשימה משקף את המגמה שהתחילה עם קידומו של הסגל הוורוד לפני כשנתיים. לנבחרת מצפים 3 ימי משחק אינטנסיביים וניסיונן של השחקניות הוותיקות מהווה ציר מרכזי בחיבורה של הנבחרת על הפרקט.  
 
סגל השחקניות שיצא לטורניר מוקדמות אליפות העולם, בהובלת הקפטן המוכשרת והנחושה שיר וקרט כולל את דניאל בורנובסקי, גאיה בן זיקרי,  בר אלבו, נלי אמינוב, שרון אקלר, תהל מאירי , קרן טפליצקי, קים לוי, שיר גבזה, וטל ורול, טלי בראל, עמית איזק, שירה ג'רבי, יעל שהם, מור שאול ושרה אשורי. הצוות המקצועי כולל את המאמן ראובן יוספולסקי ולצידו עוזר המאמן ג'וני אולייניק, מנהלת הקבוצה תמי סנדיק והפיזיותרפיסטית הגר בן יוסף.
 
לקראת נסיעתן סיפרה לנו קפטן הנבחרת שיר וקרט על יציאתה של הנבחרת לטורניר: "אנחנו יוצאות למשימה בזמן לא פשוט, עד לפני מספר ימים לא ידענו אם תהיה לנו טיסה ואנחנו לאחר תקופה במהלכה הליגה לא הייתה סדירה וספגה הרבה הפסקות, מה שהשפיע עלינו באופן ישיר. בהחלט יתכן שאנחנו בכושר משחק קצת פחות טוב ממה שהיינו רוצות אבל בכל תקופת ההכנה ניסינו לשים את כל הקשיים בצד, התרכזנו בעיקר והשתדלנו להאמין שנטוס".
 


קפטן נבחרת הנשים של ישראל שיר וקרט

על הרכב הנבחרת ושילובן של צעירות לצד ותיקות: "למען האמת, אנחנו יוצאות עם המון ביטחון. אנחנו נבחרת מוכשרת עם פוטנציאל טוב להצליח בטורניר ואני מאוד מקווה שנצליח לחבר את הדברים כמו שצריך על המגרש. זו אחת הנבחרות עם הצעירות היותר מוכשרות שיצא לי לבחור ואני מאמינה לגמרי בבנות. יש לנו סגל רחב עם חילופים מצוינים שיסייעו לנו מאוד בטורניר המרוכב משלושה משחקים רצופים".
 
לגבי האווירה בנבחרת הוסיפה וקרט: "ישנה התרגשות גדולה מאוד בנבחרת, בעיקר לאור העובדה שאנחנו מבינות שזה אפשרי, זה בהחלט אפשרי. האימונים מדוייקים מאוד, אנחנו כרגע מתרכזות אך ורק במשחק הראשון נגד לוקמסבורג (אותן כבר פגשנו בעבר), לומדות כל שחקנית, חולשות של הקבוצה ואיפה אנחנו צריכות לשפר את עצמנו".

בהצלחה רבה!

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn