איגוד הכדוריד
נבחרת הנשים של ישראל תצא מחר ללוקסמבורג
נבחרת הנשים של ישראל (צילום הדר ואן קולא)

קישור למשחק מול נבחרת לוקמסוברג בכתבה:


אחרי תקופה של אי ודאות ודחיית טורניר מוקדמות אליפות העולם לנשים מדצמבר למרץ, עושה נבחרת הנשים של ישראל הכנות אחרונות לקראת יציאתה ללוקסמבורג ביום חמישי בבוקר. 


במהלך הטורניר תקיים הנבחרת שלושה משחקים ובמסגרתם תפגוש את נבחרות לוקסמבורג, סלובקיה ואוקראינה כאשר הנבחרת שתסיים ראשונה תעלה לפלייאוף ומשם, תזכה המנצחת בכרטיס לאליפות העולם.מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי ועוזר המאמן ג'וני אולייניק קבעו אתמול את סגל נבחרת ישראל שיצא לטורניר בלוקסמבורג: 

השוערות הן דניאל בורנובסקי (הפועל ראשל"צ), גאיה בן זיקרי (מ.כ חולון) ובר אלבו (מכבי ראשל"צ). פיבוט (שחקניות קו) - נלי אמינוב (מכבי ראשל"צ) ושרון אקלר (בנות הרצליה). פינות – ימין: תהל מאירי (מ.כ חולון) קרן טפליצקי (מכבי הארזים ר"ג). שמאל – קים לוי 
(מכבי ראשל"צ) שיר גבזה (מכבי ראשל"צ), וטל ורול (בנות הרצליה). שחקניות קו אחורי: שיר וקרט (מכבי הארזים ר"ג) , טלי בראל (מכבי הארזים ר"ג), עמית איזק (מכבי ראשל"צ), שירה ג'רבי (מכבי ראשל"צ), יעל שהם (בנות הרצליה), מור שאול (בנות הרצליה) ושרה אשורי (אירפן, נורבגיה). 
 
הצוות המקצועי כולל כאמור את המאמן ראובן יוספולסקי ועוזר המאמן ג'וני אולייניק, הפיזיותרפיסטית הגר בן יוסף ומנהלת הנבחרת תמי סנדיק.
 
מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי
 
ראובן יוספולסקי מאמן הנבחרת התייחס לקשיים שנוצרו בעקבות משבר הקורונה: "לא הייתה לנו אפשרות להתאמן בתדירות הרגילה שלנו ולאחר אימון בודד בתחילת פברואר נפגשנו שוב רק בשבועיים שקדמו לטורניר. במהלך השנה האחרונה ההכנות היו מאד רחוקות ממה שתכננו עבור הנבחרת לקראת המשימה. בזמן הסגר הראשון ניסינו לקיים אימונים בזום וזה לא הסתדר לבנות ולכן נפגשנו למספר אימונים רק לאחר פתיחת הסגרים ובעיקר במהלך חודשי הקיץ".

לגבי הרכב הנבחרת הוסיף יוספולסקי: "הנבחרת צעירה ומשלבת שחקניות "ותיקות" וצעירות, זו לצד זו. כרגע יש לנו בכל עמדה שתי שחקניות טובות והגישה שלי כמאמן היא להרבות בחילופים. אנחנו מתמודדים עם מספר פציעות קלות והן מעיבות על ההכנה אבל נתגבר עליהן."

בנוגע לנבחרות אותן תפגוש הנבחרת אמר יוספולסקי: "אנו מכירים את הנבחרות ממפגשים קודמים שערכנו מולן בשנתיים האחרונות. את נבחרת לוקסמבורג ניצחנו לפני כשנה וחצי ביוון והיא לדעתי נבחרת שאנחנו צריכים לעבור, למרות שכמארחת יש לה יתרון, בנוסף, היא שיפרה את מצבה עם שינויים שערכה לקראת הטורניר. המשחק השני מפגיש אותנו מול הפייבוריטית לעלייה, נבחרת סלובקיה, אשר לה הפסדנו לפני כשנתיים במשחק הרואי של הנבחרת (24:20), בשלב הראשון של מוקדמות אליפות העולם 2019. באותו המעמד, אגב, הפסידה נבחרת אוקראינה לנבחרת סלובקיה אבל ניצחה אותנו ב-10 שערי הפרש ומולן יש לנו את המאצ'אפ הכי גרוע, מדובר בשחקיות גבוהות, מהירות וחזקות ויש להן שוערות טובות מאד".

לסיום הוסיף יוספולסקי: "אני רוצה להודות בהזדמנות זו כל מי שטרח ועמל להוציא לפועל את הנסיעה הלא פשוטה הזו שהפכה למורכבת בעקבות משבר הקורונה. תודה לתמי סנדיק מנהלת הקבוצה המסורה, לוועדת הנשים בראשות מונסה בר וכמובן, תודה מיוחדת למני ויצמן על סיועו בהוצאת הטיסה לפועל. אני מאד מאמין בנבחרת וביכולתן של הבנות להתעלות ולהפתיע עם תוצאות טובות יותר ובכך להוכיח את השיפור הנמשך של הנבחרת".

בהצלחה! 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn