איגוד הכדוריד
המופע של ירמי סידי
צילום באדיבות ההתאחדות הליטאית

ירמי סידי סיפק שלשום את אחת ההופעות הכי מרשימות של שחקן בנבחרת ישראל, זה אומנם הסתיים בהפסד מאכזב בליטא, אבל המספרים הנהדרים – 11 שערים מ-12 ניסיונות (6 מהם בפנדלים), ועוד 9 אסיסטים – בהחלט מעניקים תקווה להמשך – כש-3 מ-4 המשחקים האחרונים בקמפיין מול פורטוגל, איסלנד וליטא ייערכו בת"א.

סידי, שהיה שותף מוביל ב-2014 להעפלה לאליפות אירופה עד גיל 20, ואח"כ גם שיחק בנבחרת העתודה באליפות, כבר ידע רגעים יפים בשתי הנבחרות.

המרכז-מקשר שגדל בחולון כבר בן 27, ועושה את הקריירה כסקורר מוביל בליגת ווינר  - בהפועל ראשל"צ, ובהמשך בעירוני רחובות ובשנתיים האחרונות במכבי ראשל"צ – יכול היה לצאת בעונה שעברה לשחק בקרואטיה (בנקסה) ובגרמניה (בהאנובר), אבל הלימודים (סידי בוגר תואר שני במינהל עסקים ובכלכלה), הזוגיות ובהמשך הקורונה השאירו אותו כאן. "אם הייתי בשלב צעיר יותר, הייתי מכוון לצאת לשחק באירופה, אבל זה לא רלוונטי כעת לצאת – בטח לא לתקופה", הוא סיפר בתום המשחק בוילנה.

 

עריכה: אלון סגל. צילום: EHF-TV


"תוצאה מבאסת. חצי ראשון הרגשתי שאנחנו עדיפים עליהם. היינו צריכים לרדת ביתרון, ולא בפיגור. בחצי השני פתחנו רפוי, וזה קבע את הטון של המחצית. עשינו שטויות. הם עשו התאמות. לא הצלחנו לשלב מספיק דקות של הגנה והתקפה טובה, וחבל. אני שמח לעזור לנבחרת, אבל זה לא שווה כשאנחנו מנוצחים. הפנים להמשך, ואני מקווה שהוא יהיה טוב יותר", הוא התייחס למשחק עצמו, היכולת שהציג ולהמשך הקמפיין.

בסוף השבוע ליגת ווינר תחזור, ולסידי ולמכבי ראשל"צ מצפה אתגר במשחק מעניין מול א.ס SGS רמה"ש (בשידור ישיר בערוץ הספורט). שלושה שערים חסרים לו לחצות ביום שישי את רף מאה השערים בליגת ווינר, כשעד כה הוא מעמיד נתון מצוין של 97 כיבושים (ב-72 אחוזים), בהם שערים מכריעים עבור קבוצתו, ואסיסטים רבים. אגב, כפי שיו"ר מכבי ראשל"צ אריק אלקלעי מדגיש, המאמן ג'ו מתתיה מתייעץ עם סידי על רבים מהמהלכים המקצועיים, ואפילו על שילוב הזרים. "הבחור ניחן באינטלגנצייה גבוהה, וכמובן באינטלגנציית משחק ברמה הכי גבוהה וחדה שיש. תענוג שיש לנו שחקן כמוהו".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn