איגוד הכדוריד
נבחרת ישראל סופגת הפסד 31:28 בליטא
צילומים באדיבות האיגוד הליטאי - מנטאס דשקביצ'יוס Mantas Daskevicius

נבחרת ישראל קיימה היום אחה"צ את משחקה השני בקמפיין מוקדמות אליפות אירופה, בוילנה - מול נבחרת ליטא ונוצחה 31:28 (11:10). ישראל אומנם השכיחה את הטעם המר מהתבוסה בליטא לפני שלוש שנים בהפרש של 16 שערים, במשחק שהיה לפרקים טוב מבחינתנו, אבל בסיום הנבחרת סופגת הפסד שני בקמפיין - אחרי הראשון שנחלה בפורטוגל.

ליטא לעומת זאת משיגה ניצחון ראשון אחרי שני הפסדים לפורטוגל ולאיסלנד. המשחקים הבאים של הנבחרת יהיו מול פורטוגל (בת"א) ובאיסלנד, בסוף חודש אפריל ותחילת מאי. למשחקים מול ליטא ואיסלנד בת"א טרם נקבעו מועדים, וכאשר לנבחרת נותרו עוד 4 משחקים - הסיכויים שלה להשיג לפחות את המקום השלישי עדיין ממשיים. 

מהלך המשחק: יואב למברוזו ואדיר כהן העלו את ישראל ליתרון 1:2 (5'). לנבחרת היו הזדמנויות להגדיל את ההפרש, אבל אחרי הרחקה של כהן (ועל אף סדרת עצירות של דן טפר) - ליטא השיגה יתרון ראשון ע"י מינדאוגס אורבאנס (בפנדל) - 2:3 (9') . הקפטן דניאל שקלים השווה, לאחר החטאת פנדל של אורבאנס והרחקה לשתי דקות של יונאס טרחונוב'יציוס, ומושיקו אלימלך החזיר את היתרון לישראל עם שער נהדר ממגרש שלם - 3:4 (12').
s
 קפטן הנבחרת דניאל שקלים

עוז חממי קבע 4:5, ובהמשך ירמי סידי כבש בפנדל, אותו סחט דניאל מוסינדי. הליטאים חזרו להוליך, אחרי עצירה כפולה נהדרת של השוער גידריוס מורקונאס - 6:8 (22'). מושיקו אלימלך נכנס וסיפק הצלות חשובות, אבל ישראל הייתה פשוט תקועה בהתקפה והחטיאה פעם אחר פעם. היא גם מצאה את עצמה בחסרון מספרי אחרי הרחקה של מוסינדי. הליטאים לא ניצלו זאת, ומתפרצת שסיים גיל פומרנץ הקטינה ל-8:7. טפר סיפק עצירת פנדל, ומהצד השני סידי סחט פנדל וכבש בעצמו - שיוויון 8:8 (26'). דקה אחרי למברוזו סחט פנדל, וסידי המשיך לדייק - 9:9.

כעבור דקה נוספת הגיע תורו של שקלים לסחוט פנדל והרחקה מהליטאים, וסידי המשיך לשמור על מאזן מושלם (4 שערים בסה"כ) מ-7 מטרים - 10:10 (28'). המחצית הראשונה הסתיימה עם שער של מינדאוגאס דומיצ'יוס, אבל גם בהרחקה שנייה של טרחונוביצ'יוס - 10:11 לליטא.

ליטא הגדילה את היתרון בפתיחת המחצית השנייה ל-11:14. שער נהדר של עדן ג'ינג'י, עצירת פנדל שנייה במשחק של דן טפר ושער שדה של סידי החזירו את המומנטום, אבל ליטא שוב ברחה ליתרון שיא של 4 שערים - 13:17 (39'), אחרי סדרת החטאות של ישראל. חממי עצר את הריצה, רק זמנית כי ליטא עלתה ל-14:19 מה שהכריח את המאמן אולג בוטנקו להגיב בפסק זמן.

רם טורקניץ צימק אחרי מהלך אישי טוב, ובהמשך ירמי סידי סיים נהדר ממסירה של חממי, אבל ליטא שוב עלתה ליתרון 5 שערים - 16:21 (44'). למברוזו, חממי ושקלים הבקיעו, אבל שערים של דומיצ'יוס וטרוחנוביצ'יוס קבעו 19:24 (48'). סידי כבש את השביעי שלו בפנדל, אבל מהלכים אישיים יפים של וירבאוסקאס ופלטה העלו את ליטא ל-20:26 (50').

 

ירמי סידי 
 
הנבחרת לא הרימה ידיים. שערים של סידי ושקלים העניקו תקווה - 26:22 (51'), אבל הליטאים סחטו פנדל והרחקה של מוסינדי (ועוד לפני כן של יוסי אפו בכרטיס אדום) - ובאברסקאס העלה את ההפרש שוב ל-5 שערים. טורקניץ הבקיע. אלימלך סיפק עצירה טובה. למברוזו סחט פנדל והרחקה, וסידי בשערו ה-10 - החזיר את ישראל למשחק - 28:25 (54') והזעיק פסק זמן ליטאי.

דומצ'יוס הכניע את אלימלך, סידי איבד כדור בהתקפה חשובה, אבל הזריקות הבאות של הליטאים פגשו פעמיים את המשקוף והעניקו צ'אנס אחרון לנבחרת לחזור. סידי (בשערו ה-11) עשה זאת - 29:26 (57'), אבל טרוחנוביצ'יוס סגר עניין. שקלים ולמברוזו צימקו (פלטה כבש ביניהם) - 28:31 לליטא.

כבשו לישראל: סידי - 11 שערים (מ-12 - שישה מהם מ-7 מטרים), שקלים 5 מ-8, חממי ולמברוזו 3 כ"א, טורקניץ 2, פומרנץ, ג'ינג'י ואדיר כהן 1 כ"א. שוערים: דן טפר 4 מ-16 ומושיקו אלימלך 8 מ-26 ושער שכבש.

מאמן הנבחרת אולג בוטנקו: "אני מחלק את המשחק לשניים. במחצית הראשונה - עשינו הגנה טובה ויכולנו לקחת את ההובלה, אבל לא הצלחנו בגלל החטאות ובגלל קבלת החלטות לא מספיק טובה. במחצית השנייה לא היינו מספיק אגרסיבים ולא עשינו מספיק עבירות, וזה מה שהכריע את המשחק. קיבלנו 20 שערים במחצית השנייה. לא שמרנו כמו שאנחנו רוצים. מאמץ גדול של השחקנים - ואני מעריך את זה. כמובן שהיינו רוצים לנצח ואנחנו מאוכזבים מאוד מהתוצאה. לגבי ההמשך, בשביל סיכוי לעלות, אנחנו צריכים לנצח את ליטא בארץ ביותר מ-3 שערים, ולהשתדל לקחת נקודות מאיסלנד או פורטוגל, ולראות את הבתים האחרים. בגדול אני מרגיש שאנחנו במסלול התקדמות. לצערי, הטלטלה לפני המשחק, ו"קבלת הפנים" שעשו לנו בשדה התעופה - לא יותר מדי עזרה לנו. נסיק את המסקנות ובפעם הבאה נקווה שיילך יותר חלק".

 

ירמי סידי מצטיין המשחק בישראל
 
ירמי סידי מצטיין המשחק בישראל: "התוצאה מבאסת. חצי ראשון הרגשתי שאנחנו עדיפים עליהם. היינו צריכים לרדת ביתרון, ולא בפיגור. בחצי השני פתחנו רפוי, וזה קבע את הטון של המחצית. עשינו שטויות. הם עשו התאמות. לא הצלחנו לשלב מספיק דקות של הגנה והתקפה טובה וחבל. אני שמח לעזור לנבחרת, אבל זה לא שווה כשאנחנו מנוצחים".
 בתמונה העליונה - אפו וגורמן, ובתחתונה עדן ג'ינג'י
 
 
במשחק צפה שגריר ישראל בליטא, יוסי לוי, והספונסר הראשי של נבחרת ישראל, מני ויצמן, שסייע יחד עם חברת התעופה ארקיע להטיס את הנבחרת לוילנה, וחזרה הלילה לת"א.


 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn