איגוד הכדוריד
ליגת אתנה: ניצחון משכנע לקריית אונו על נ"צ
שירה ובר בת ה-15 מהפועל קריית אונו בלתי ניתנת לעצירה (צילום הדר ואן קולא)

ליגת אתנה נמצאת בשלהי פגרת הנבחרת שמתכוננת לקראת מוקדמות אליפות העולם בלוקסמבורג והערב הופנה הזרקור למשחק ההשלמה מהמחזור ה-11 בין סוגרות הטבלה א.כ נ"צ להפועל קריית אונו.

שתי הקבוצות נפגשו בסיבוב הראשון למשחק מותח וצמוד שנחתם בניצחונה של הפועל קריית אונו בהפרש של שער אחד (25:26). בשונה מהמפגש מהמחזור ה-4, הפעם שחקניותיה הצעירות והמוכשרות של הפועל קריית אונו הכתיבו את קצב המשחק מהשנייה הראשונה ועד לניצחונן.

המשחק הועבר בשידור ישיר ע"י הפרשן דורון כזום וניתן לצפות בו בקישור הבא:

א.כ נ"צ - הפועל קריית אונו
 
א.כ נ"צ - הפועל קריית אונו 32:17 (12:5): המשחק נפתח עם שתי חטיפות כדור של הפועל קריית אונו, עצירות בשער של שתי השוערות, ליאור גורין מנס ציונה ולי-אור לנג מקריית אונו, וריצת 2:0 של הפועל קריית אונו משערים נועה בנון ('1,'6). בדקה ה-6 כבשה מלאני חורב את שערה הראשון של א.כ נ"צ אבל שירה ובר כבשה מנגד ושמרה על היתרון לצד הפועל קריית אונו (3:1). בדקות הבאות לא הצליחו שחקניות א.כ נ"צ להכניע את שערה של הפועל קריית אונו והשוערת לי-אור לנג סיפקה דקות טובות בין הקורות ואף הוציאה את נטע כהן להתקפה מתפרצת, שנחתמה בשער לאונו (4:1). שחקניות הפועל קריית אונו ניצלו החטאות של א.כ נ"צ והגדילו את ההפרש משערים של שירה ובר וליעד בשי. ענבל צרפתי ונטלי יום טוב מא.כ נ"צ צימקו את הפער בדקה ה-18 ל-3 שערים (6:3) אבל לאה סטפנוב, נטע כהן (עם צמד) ונועה בנון כבשו להפועל קריית אונו והעלו את קבוצתן ליתרון של 6 שערים (10:4). למרות משחק הגנה נחוש וממוקד מצידה, לא הצליחה א.כ נ"צ לייצר שערים והקבוצות ירדו למחצית כשעל הלוח 12:5 להפועל קריית אונו.

 

לי-אור לנג בשער של הפועל קריית אונו

מלאני חורב מא.כ נ"צ 
 
כבר בפתיחת המחצית השנייה העמיקה הפועל קריית אונו את הפער משערים של לאה סטפנוב ונועה בנון. כיבוש של ענבל צרפתי לא הספיק לא.כ נ"צ ובדקה ה-36 עלתה האורחת ליתרון של 12 שערים (18:6). א.כ נ"צ המשיכה להילחם על המגרש ולקראת אמצע המחצית השנייה היא החלה להתאושש ולצמק את הפער שפתחה עליה היריבה בזכות עצירות של השוערת ליאור גורין ושערים של קרן בן הרוש, מלאני חורב וענבל צרפתי. יחד עם זאת, לא הצליחה המארחת להיחלץ מהפיגור והתקשתה להדביק את הפועל קריית אונו שהגדילה שוב את ההפרש לטובתה משערים של לאה סטפנוב, נטע כהן, שירה ובר ונועה בנון. את השער האחרון במשחק כבשה לאה סטפנוב עבור הפועל קריית אונו עם שריקת הסיום וקבעה 32:17.
 

נועה בנון בת ה-16 מהפועל קריית אונו כובשת


ענבל צרפתי מא.כ נ"צ כובשת 

כבשו בהפועל קריית אונו: שירה ובר ונועה בנון 8 כ"א, נטע כהן 7, לאה סטפנוב 3, ליעד בשי וליה אלחדף 2 כ"א ויעל הורביץ 1.

כבשו בא.כ נ"צ: ענבל צרפתי 8, קרן בן הרוש 5, מלאני חורב 3 ונטלי יום טוב

מאמן הפועל קריית אונו ליאל כהן: "אני גאה בבנות, הן נתנו משחק הקרבה ולחימה, הפגינו הגנה איכותית והתקפה נחושה, לא ויתרו וידעו לעשות מהפך לאחר שבמפגש הקודם ניצחנו בשיניים בהפרש של שער אחד. הלילה הן ידעו לבוא ולתת את הכל ואני באמת גאה בהן אחת אחת".

מאמנת א.כ נ"צ קרן בן הרוש: "הפסד צורב, לא היינו במיטבנו במשחק שהתאפיין בטעויות לא אופייניות והחטאות רבות שלנו ממצבים נוחים מול יריבה שנלחמה על כל כדור. בהזדמנות זו החלמה מהירה לנגה קופשטיין ונעמה זליג שחסרו לנו הערב, וכל הכבוד לקריית אונו על המשחק והניצחון".

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn