איגוד הכדוריד
"קידום השחקנית הישראלית יגיע מפיתוח מקצועי שווה"
 תמר ירושלמי אז והיום (תמונות באדיבות תמר ירושלמי, צילום התמונה משמאל יועד כהן) 

כדוריד הנשים בארץ עשה כברת דרך לא מבוטלת ולמרות שהדרך עדיין ארוכה, ניתן בהחלט להביט בסיפוק על הישגיהן של דורות רבים של שחקניות כדוריד שפילסו בעצם אהבתן ומסירותן לענף את הדרך לדורות רבים של שחקניות.
 
דוגמא לאותן שחקניות היא תמר ירושלמי מנהלת מחלקת הילדים והנוער של בני הרצליה, שהצטרפה לא מכבר כחברת הנהלה באיגוד הכדוריד. מסלולה הלא קונבנציונלי של ירושלמי בכדוריד הנשים, שופך אור על ימים אחרים ועל הדרך הארוכה והלא מבוטלת שעשה הענף. 

תמר גדלה ברעננה וכבר מגיל צעיר, בעידודו של אחיה הגדול והתומך אבישי, נכנסה לענפי הספורט השונים אבל את הכדוריד פגשה רק בכיתה י"ב כשהצטרפה לנבחרת בית הספר.

בעונת 2000/1, לאחר שירות קבע ארוך (כמ"פ בביסל"ח) וכשהיא כבר בת 23, קיבלה ירושלמי פנייה מחברותיה מתקופתה כשוערת נבחרת בית הספר, להצטרף לקבוצה חדשה שהלכה והתגבשה בשם "בנות הרצליה". לאחר שהגיעה לאימון ניסיון, נשארה ירושלמי בקבוצה עימה שיחקה עד 2013, ואיתה זכתה ב- 7 אליפויות מדינה ו-7 גביעי מדינה ומאז ועד היום, היא חלק מהמערך המקצועי של מועדון הכדוריד בני הרצליה.

 

תמר ירושלמי כשוערת בנות הרצליה (צילום יועד כהן)

תמר ירושלמי: "היינו קבוצה שהתחילה משחקניות קבוצת הנערות עם חיזוק של שחקניות קצת יותר מבוגרות כמוני, ועם ההרכב הזה רצנו 4-5 שנים. גיששנו, חטפנו בראש ובהתחלה הליגה חגגה עלינו אבל לאט לאט התחזקנו, התגבשנו וגדלנו ביחד לקבוצה כאשר כולן היו בעצם שחקניות בית שגדלו בכיתות הספורט ובמחלקת הנוער".

ללא ציוד ושכר, כשהן מקבלות החזרי נסיעות לאוטובוסים בלבד, נאבקו שחקניות הקבוצה הצעירה לקבל שכר ולצד 4 אימונים בשבוע, הן נאלצו לעבוד במשרה מלאה ורבות, כמו תמר, אף שילבו לימודים גבוהים במקביל. תמר: "ידענו שהקבוצות הגדולות מקבלות כסף אבל לנו לא שילמו, וכך, בכל שנה דרשנו וקיבלנו קצת יותר עד שהפכנו את הקבוצה, לדעתי, להכי מקצוענית שיש" ירושלמי מוסיפה: "עבדתי במשרה מלאה בנתב"ג, במקביל, למדתי לתואר ראשון, כל זאת לצד הכדוריד. כמעט כל דור השחקניות בתקופתי עשו את הכל במקביל".

תמר, שהמשיכה להתקדם וב-2007 הצטרפה לנבחרת ישראל כשוערת לא מוכרת, מאמינה ביכולתה ובכוחה של השחקנית הישראלית : "אין דבר ששחקנית ישראלית לא יכולה לעשות, היא רק צריכה את התנאים והזמן ואסור לנו לוותר עליה, שחקנית זקוקה לחממה כדי לגדול ואני מאמינה ששחקניות בית יכולות להגיע רחוק".

מעבר לעברה כשוערת, שחקניות כדוריד רבות הן בנות טיפוחיה של תמר ירושלמי שלדעתה "כל יום צריך להיות יום האישה ושהדרך לשוויון בספורט עדיין ארוכה". כחברת הנהלה מן המניין חזונה של ירושלמי מתמקד "בקידום השחקנית הישראלית דרך פיתוח מקצועי שווה" ולסיום, עצתה של תמר ירושלמי לשחקנית הצעירה שמעוניינת להשתלב ולהתקדם בענף היא: "להקשיב למאמנים שלי, ללמוד מכל מי שמוכן ללמד אותי, לעבוד קשה ולהאמין בעצמי".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn