איגוד הכדוריד
רבע גמר גביע המדינה לנשים: הרצליה הדיחה את ארזים
מור שאול מבנות הרצליה מול ויקה גרוזובסקי ממכבי הארזים ר"ג (צילום הדר ואן קולא)

דרמת ענק ברבע גמר גביע המדינה: בנות הרצליה העפילה לחצי גמר גביע המדינה לאחר שהדיחה את מכבי הארזים ר״ג (29:30) בתום הארכה דרמטית שנחתמה בהפרש של שער אחד אותו כבשה יעל שריר לבנות הרצליה שתפגוש בחצי הגמר את מכבי ICL ראשל"צ
.

 

משחק רבע גמר גביע המדינה בין בנות הרצליה למכבי הארזים ר"ג

מ.כ יובלים חולון העפילה גם היא לחצי גמר גביע המדינה לאחר שניצחה את מ.כ פ״ת 25:32 במשחק נחוש מצידה והיא תפגוש את הפועל דלתות פנדור ראשל״צ בחצי הגמר.
 

משחק רבע גמר גבע המדינה בין מ.כ פ"ת - מ.כ חולון

הפועל דלתות פנדור ראשל״צ גברה על הפועל קריית אונו (17:36) במשחק השלמה מהמחזור ה-5 בליגת אתנה ועם 19 נקו׳ היא מוליכה את הטבלה.

ליגת אתנה תתחדש בתום פגרת הנבחרת ב-25 במרץ עם פתיחתו של המחזור ה-12 בליגת אתנה
 
בנות הרצליה - מכבי הארזים ר"ג 29:30 (14:12, 26:26) : המשחק נפתח עם משחק הגנה חזק של שתי הקבוצות לצד עצירות של השוערות שירי בן יוסף בשער בנות הרצליה ומטאה סריפמובה בשער של מכבי הארזים ר"ג. בדקה ה-13 שלחה הגנת ארזים את דור סונגו להתקפה מתפרצת שנחתמה בשער יתרון לארזים (5:4). שיר וקרט ('16) ומאי יולזרי ('17) כבשו והגדילו ליתרון של 3 שערים (8:5) אבל עצירות נוספות של שירי בן יוסף, ושערים של מור שאול ודנה אפלבוים לא הניחו לארזים לברוח.

שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף שהפגינה יכולת מצוינת בשער (צעלום הדר ואן קולא)

שיר וקרט מול הגנת בנות הרצליה (צילום הדר ואן קולא)


מאי יולזרי ממכבי הארזים ר"ג (צילום הדר ואן קולא)

בפתיחת המחצית השנייה השוותה בנות הרצליה 14:14 משערים של מור שאול ('31) ושרון אקלר ('32) אבל דניאלה דרגוביץ' ('34) ודור סונגו ('38) החזירו את היתרון לצידה של הרמת גנית. בדקה ה-40 למשחק החלו שחקניות בנות הרצליה לחולל מהפך בזכות עצירות מצוינות של שירי בן יוסף בן הקורות ושערים של טל שריר, דנה אפלבוים ויעל שוהם. מנגד, אושר כהן, מאי יולזרי ושיר וקרט כבשו לארזים. בדקה ה-57 נאלצו שחקניות מכבי הארזים ר"ג להמשיך להילחם על המגרש ללא הקפטן שיר וקרט שיצאה על אדום. שוערת ארזים מטאה סריפמובה הדפה את התקפת בנות הרצליה ובהתקפה מנגד כבשה מאי יולזרי שער שוויון וכפתה על המשחק הארכה. כניסתו של המשחק להארכה היה בבחינת המשך ישיר של המותחן שהתנהל בסוף המחצית השנייה: שערים של דניאלה דרגוביץ', יורטה זילינסקייט וטלי בראל מארזים פגשו מנגד שלשה של מור שאול, עצירה מה-7מ' של שירי בן יוסף ושער ניצחון של טל שריר.
 

טל שריר כבשה את שער הניצחון של בנות הרצליה (צילום הדר ואן קולא)

כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 10, טל שריר 5, יעל שוהם 4, שרון אקלר ודנה אפלבוים 3 כ"א, שרון בן שושן וטל ורול 2 כ"א, ודנה רומנו 1.

עודד נאמן מאמן בנות הרצליה: "היה משחק מצוין של שתי הקבוצות וכל אחת יכלה לנצח את המשחקבמשך שנתיים אנחנו מנסות ללא הצלחה לנצח את הקבוצות מעלינו בטבלה. הערב הבנות שברו מחסום מנטלי בצורה מעוררת השתאותבנות המחלקה הצעירות יחד עם משחק נפלא של שירי נתנו לנו את הגול הנוסף המיוחלתודה לארזים על משחק הוגן וספורטיבי".
 
מ.כ פ"ת – מ.כ יובלים חולון  32:25 (11:17): מ.כ יובלים חולון עלתה לחצי גמר גביע המדינה לאחר ששיחקה את משחקה הטוב ביותר במהלך העונה ובסיומו, ניצחה את מ.כ פ"ת. מ.כ חולון הגיעה נחושה ופתחה היטב את המשחק וכבר בתחילת המחצית הראשונה, ניצלה החטאות של מ.כ פ"ת תקווה כדי לעלות ליתרון. בפתיחת המחצית השנייה, נלחמה מ.כ פ"ת על המגרש ונגסה בפער שפתחה עליה החולונית ל-2 שערים בלבד כשעל הלוח 21:19. מאמן מ.כ יובלים חולון אביתר גבעון הזעיק פסק זמן ולאחריו, העמיקה חולון את ההפרש בזכות כיבושים של לירן זגורי שכבשה 16 (!) שערים במהלך המשחק.

 

התקפת מ.כ פ"ת מול הגנת מ.כ חולון (צילום אאורה פרידמן)

כבשו למ.כ יובלים חולון: לירן זגורי  16, אופיר דהרי, ליהיא אמר ותהל מאירי 4 כ"א, חן מלכאן 2, טל איבגי ונעם קריאף 1 כ"א.

כבשו למ.כ פ"ת: ויקטוריה רומק 7, שיר בן ציון 5, נטלי ברטו ויעל שילדרמן 3 כ"א, ניקול פדלון, שובל טוויטו וקורל אראמי 2 כ"א והדס קטנוב 1.

אביתר גבעון מאמן מ.כ יובלים חולון: "אני חושב שבסך הכל שיחקנו טוב למעט כמה דקות פחות טובות בתחילת המחצית השנייה בהן קצת נרדמנו ונתנו לפתח תקווה לחזור למשחק במקום להגדיל את הפרש 6 השערים שכבר פתחנו. למרות זאת, שמח על הניצחון וגאה בשחקניות שעשו עבודה טובה והוציאו לפועל את מה שתרגלנו".

אורטל סלם מאמנת מ.כ פ"ת: "קודם כל, כל הכבוד לחולון על הניצחון ואני מאחלת להן בהצלחה בהמשךהתחלנו את המשחק עם החטאות ואיבודי כדור שנתנו לחולון את האפשרות לפתוח פער ומשם המשחק כבר היה בידיים של השופטיםשיפוט חד צדדי בצורה בולטת כזאת לא יכול להתאפשר במגרש הכדורידהשופטים בשריקות הזויות והרחקות מיותרות גרמו לחולון להמשיך עם הפער עד סוף המשחקקבוצה צריכה לנצח כי היא טובה ולא כי השופטים נתנו להן לנצח. הבנות שלי נלחמו ונתנו את כל הנשמה והלב על המגרש ואין יותר גאה בהן ממני."
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn