איגוד הכדוריד
בשורה משמחת: אליפות אירופה לנוער תתקיים בקיץ
צילום ארכיון: הדר ואן קולא

זו בהחלט הייתה שנה יוצאת דופן, עם השפעות נרחבות של משבר ומגפת הקורונה. בהיבט של משחקים בינלאומיים - אליפות אירופה עד גיל 18, שהייתה אמורה להיערך בקיץ האחרון, בוטלה על ידי האיגוד האירופי (יחד עם אליפות אירופה עד גיל 20 לנבחרות עתודה).

לאחר מכן הגיעה ההחלטה של איגוד הכדוריד העולמי לבטל את משחקי אליפות העולם עד גיל 19 ועד גיל 21, שהיו אמורים להתקיים בקיץ ביוון ובהונגריה (טורניר המוקדמות היה אמור להתקיים בשבוע הבא בישראל), ואמש התקבלה כבר החלטה מעודדת.

האיגוד האירופי הודיע על קיום אליפות אירופה לנוער (עד גיל 19) שתיערך בין ה-12 ל-22 באוגוסט בקרואטיה.

השיבוץ לבתים נשמר כפי שהיה אמור להתקיים בקיץ האחרון, נבחרת הנוער של ישראל תשחק בבית ב' יחד עם שבדיה, ספרד והונגריה. בבית א' - אילסנד, סרביה, סלובניה ואיטליה. בבית ג' - דנמרק, גרמניה, נורבגיה ורוסיה. בבית ד' קרואטיה, צרפת, פורטוגל ואוסטריה.

הטורניר משמעותי ביותר, שכן הדירוג הסופי שבו תסיים נבחרת הנוער של ישראל יקבע האם היא תשרוד בדרג הבכיר באירופה, מה שיקנה השתתפות לנבחרות הנוער וגם העתודה בטורנירים הבאים של אליפות אירופה ב-2022.

בתוך כך, נבחרת הנוער בהדרכתם של דביר גולדשטיין וניסים פלח צפויה לצאת בסוף השבוע הבא למשחקים הכנה בינלאומיים אשר ייערכו בסרביה מול הנבחרת המקומית.

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn