איגוד הכדוריד
"קמינר שם את הפועל ר"ג לפני הבית שלו"
 
בני קמינר, מהדמויות המובילות בכדוריד הישראלי לאורך ארבעה עשורים, הלך היום לעולמו בגיל 72. קמינר שימש לאורך התקופה הזו כיושב הראש המיתולוגי של הפועל ר"ג-גבעתיים, כמעט ארבעים שנה ועד לפני מספר שנים.

 
קמינר פעל במגוון תפקידים נוספים בהם כמזכיר מועצת הפועלים בר"ג, כחבר הנהלת איגוד הכדוריד במשך כשני עשורים במגוון תפקידים ו-ועדות, וכפעיל במרכז הפועל שהוציא משלחות כדוריד למשחקים בחו"ל.

קמינר הוא דמות שתרם מעצמו רבות למען הכדוריד, וכפי שאריק שפירא – המאמן הוותיק של הפועל ר"ג מדגיש, "בהרבה מאוד היבטים הוא שם את הכדוריד ואת הפועל ר"ג-גבעתיים לפני הבית. הוא ליווה אותי לאורך 35 שנה, ואני יכול לומר שהפועל ר"ג חיה ונושמת הרבה בזכותו".

קמינר היה שותף לרגעי השיא של המועדון מר"ג, וגם לימים קשים שבהם הוא עמל רבות שהמועדון לא יתפרק. לפני כשלוש שנים הוא זכה להוקרה על פועלו, יחד עם פעילים מרכזיים ותיקים בענף, בערב גאלה של איגוד הכדוריד.

"אם אני יכול לשים חותם על מישהו שהדביק בי את חיידק אהבת הכדוריד – זה על בני – חד משמעית", מסכם שפירא. "אם לא בני, שקראתי לו האיש שנאחז בקרנות המזבח כדי להחזיק מועדון בחיים, הפועל ר"ג הייתה מתפרקת בשנות התשעים, אבל הוא עשה הכל כדי שהמועדון המכובד שלנו, בעל ההיסטוריה המפוארת, ימשיך להתקיים. הוא לא ויתר על הפועל ר"ג, והיא הייתה הדבר הכי חשוב עבורו".

שפירא ממשיך: "במידה מסוימת, זו סופה של תקופה. אני בטוח שאנו כמועדון נדע להוקיר את זכרו של בני. חשוב לשמר את המורשת שלו, את האהבה שלו למשחק, את הדרך שבה תחת ניהולו גדלו מאות ואלפי שחקנים, בהם הטובים ביותר בענף. אני בטוח שעיריית ר"ג-גבעתיים תנציח אותו בתחום הספורט, כי הוא ראוי לכך. עברנו ימים טובים, ימים רעים, שמחים, עצובים, וזה רגע עצוב עבור כל מי שמשתייך למשפחת הפועל ר"ג-גבעתיים".

יהי זכרו ברוך. אנו משתתפים בצער המשפחה, החברים ומועדון הכדוריד של הפועל ר"ג. הלוויתו תתקיים ביום חמישי (ה-17 בחודש) בשעה 11:30 בבית העלמין ירקון, בשער החסד.
 
 
 
קמינר (רביעי מימין) בערב הגאלה שבו איגוד הכדוריד העניק לפעילים ותיקים מרכזיים בענף הוקרה על פעילותם. צילום: יועד כהן

קמינר ואריק שפירא מחתימים לפני כמה שנים את איציק חליפי, ומחזירים אותו לקבוצת נעוריו
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn