YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
צלחת מעופפת
מכבי ראשל"צ נמצאת במרחק ניצחון מהנפת צלחת האליפות בסדרת הגמר מחר, ועוד בביתה של מכבי ת"א * מנגד, זו שחלמה על הדאבל וחווה כעת חלום בלהות - רוצה להקיץ - ומי יודע - להיזכר גם כראשונה שחזרה מ-2:0 בסדרת גמר * כמה נקודות על המשחק השני, ובכלל על הסדרה המפתיעה בצהוב-כחול * סוויפ או לונג טריפ
 
     
  תאריך: 17/5/2017   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: יועד כהן   |   ארכיון ליגות  
     
 

אחרי שתי סדרות, שבהן מכבי סרוגו ראשל"צ עמדה בפני הדחה מהפליאוף, מול הפועל אשדוד ומול רמת השרון בשלבי רבע ובחצי גמר, ואיכשהו יצאה מזה בשלום במשחק שלישי הרבה בזכות יתרון הביתיות – היא מוצאת את עצמה בפוזיציה שונה בסדרת הגמר. היא פתחה אותה ללא יתרון ביתיות, וכעת היא רחוקה ניצחון אחד מהנפת תואר אליפות ראשון מאז עונת 2011-12 - והחזרתו ל'בית מכבי'.

 

מכבי קסטרו ת"א, הקבוצה אולי הכי מלהיבה אולי שהייתה כאן בשנים האחרונות, זו שעשתה עונה פנטסטית בליגה עם 21 ניצחונות ותיקו, עם מאזן הכיבוש והספיגה הטובים ביותר, זו ששייטה אל סדרת הגמר בדרך להגשמת חלום הדאבל שלה – עומדת בפני סוג של חלום. בלהות.

 

היריבה שלה, זו שנוצחה מולה פעמיים ב-20 שערי הפרש בסה"כ בליגה, עלולה לחגוג אצלה בבית את הנפת צלחת האליפות. ועוד בסוויפ. "אנחנו משחקים כאילו אנחנו ב'שוק', זה המאני טיים – וזה הרגיש כאילו אחרי הגביע ואחרי חצי גמר הפליאוף הכל נגמר. עכשיו אנחנו צריכים לייצב את עצמנו בשביל לחזור לסדרה הזו. היא לא נגמרה", הבהיר המאמן דראגן גו'קיץ' בתום המשחק השני.

 

שני המשחקים הראשונים מראים בבירור, שהקבוצה שהעמידה את ממוצעי ההבקעה והספיגה הטובים ביותר בליגה (24:32), לא מצליחה להביא את עצמה לידי ביטוי. כמובן שקרדיט גדול מגיע למכבי ראשל"צ, שעשתה הכנה טובה.

 


בוסקוביץ', 16 שערים הוא כבש בצמד המשחקים עבור מכבי ת"א. כשליש מהתפוקה הכוללת. צילום יועד כהן

 

ברור שבפן המקצועי יש ירידה אחרי השיאים שבהם נגעה הקבוצה העונה, לצד הפן המנטלי והנסיבות המצערות שחוותה משפחת פומרנץ ערב פתיחת הסדרה, וחן וגיל פומרנץ ראויים להערכה על כך שמנסים לעשות את ההפרדה ולתת מעצמם הכל.

 

אבל ובכלל – מתי אתם זוכרים את מכבי ת"א סופגת 62 שערים בסה"כ בשני משחקי מאני-טיים? ומבקיעה 49 שערים בלבד? מתי הקבוצה הנהדרת הזו מצאה את עצמה בפיגור שכמעט נשק ל-10 שערים במשחק?

***

הסדרה הזו יכולה להיזכר מבחינת מכבי ראשל"צ כ"תיקון" לעונה שעברה. אז – להזכירכם – מכבי ת"א עלתה ליתרון 0:2, כשהמשחק הראשון הסתיים ב-8 שערי יתרון, 25:33 (בסדרה הזו הראשון נחתם ב-24:32 לטובת מכבי ראשל"צ). המשחק השני נחתם ב-24:27 למכבי ת"א (בסדרה הנוכחית ב-25:30 למכבי ראשל"צ). במשחק השלישי – כשכולם חשבו שמכבי ת"א תניף צלחת בבית, מכבי ראשל"צ רק הצליחה לקלקל את החגיגה עם 25:25 בתיכונט.

 

זה היה סיפור גמור - כי מכבי ראשל"צ הייתה חייבת להשיג שני ניצחונות בהפרש שערים כולל של 12 ומעלה. במשחק הרביעי – מכבי ת"א הניפה את תואר האליפות השני בתולדותיה, בסיכום של סדרה חד-צדדית.

 

"אני מקווה שלא נחזור לבית מכבי בסדרה", הדגיש סער פרנקל, שראוי לקרדיט רב על הכנה נהדרת שלו ושל הצוות לקראת ההתמודדות – אליה כאמור הגיעו כאנדרדוג. "אנחנו מציגים כדוריד טוב ושמח, ואנחנו צריכים להוריד את עצמנו לקרקע, ולכן לא רוצה לעשות סיכומים עכשיו. מחר יום חדש".

 

***

לקראת המשחק שעשוי להיות המכריע מחר - שלוש נקודות שבלטו על רקע המשחק שלשום.

 

1.   עומר גרא&עמית סטלמן. 6 שערים מ-7 ניסיונות במשחק השני, 5 שערים מ-6 ניסיונות במשחק הראשון היו לגרא, לצד עזרה גדולה בהגנה. גרא הגיע מרוכז, שקט, בטוח בעצמו, ואם מישהו סימן יתרון לעומר דבדה במאצ'-אפ המוקדת בעמדת הפיבוט, גרא טרף בינתיים את הקלפים. שאפו, גם לעמית סטלמן שהיה נהדר במשחק האחרון עם 8 שערים מ-9 ניסיונות. אפשר לצרף זאת ל-5 מ-7 במשחק הראשון בתיכונט. כששוק המלפפונים כבר בפתח, ומדברים על זרים ועל שחקני רכש, מכבי ראשל"צ מקבלת ערך מוסף, ומבית.

 


דראגן ג'וקיץ' וניקולה מקסימוביץ' ומנגד סער פרנקל וספי איצקוביץ'. מה מתכננים המאמנים למשחק השלישי?

 

2.    יוליאן סטראט&אלדר שיקלושי. אם יוליאן יחליט לפרוש – ללא ספק הוא יעשה זאת בשיאו, לבטח אם לסדרה הזו תסיים ב'האפי-אנד' וצלחת. משחק נהדר היה לו שלשום עם 6 עצירות מ-13 זריקות, פנדל של מומנטום, והרבה מנהיגות ושקט על הקבוצה כולה – ושמחת חיים שהתפרצה מחדש. יוליאן היה מצוין גם במשחק הראשון, אבל שם – לא היה לו את אלדר שיקלושי שלא שיחק. "צניעות וענווה מצד אחד, נחישות מצד שני" - כתב היו"ר של מכבי ראשל"צ, ראול סרוגו, שהעלה בפייסבוק את תמונת הניצחון של סטראט. מדויק.
 

מבחינת שיקלושי, ועל אף רחשים שמכבי ראשל"צ עשויה להתחזק בשוער בעונה הבאה – אלדר – באחת ההופעות היותר מרשימות בשנים האחרונות בפליאוף סיפק סדרה של 11 עצירות מ-29 – 37%, ושימו לב לנתון הבא – הוא לקח 6 כדורים מ-6 מטרים. כן, ראה שש-שש, או כמו שקואוץ' פרנקל תירגם בשפתו: "חיכינו המון זמן לאלדר, והוא יודע שהייתה לו תקופה לא טובה. זה הופך אותו לגבר".

 

3.  ושוערי מכבי ת"א? על רקע מה שהזכרנו בהיבט של שוערי מכבי ראשל"צ, ועל אף שמכבי ת"א לא מתעלה בהגנה - נדמה ואולי בטוח שאפשר היה לצפות ליותר משוערי הצהובה מתיכונט - שסיפקו רגעים יפים לאורך העונה.


זה בולט מאוד לגבי סרג'ן ג'ורג'ביץ' הוותיק, שוער גדול ונהדר, שסיפק לאורך העונה רגעים יפים שבהם גם זכה למחמאות רבות. אחרי שני משחקים בסדרה הוא עומד על 2 עצירות מ-20 זריקות! רק תזכורת - לפני פחות מחודש, בחצי גמר הפליאוף, בניצחון של מכבי ת"א על הפועל ראשל"צ 25:29, זנגה היה אדיר עם 11 עצירות מ-25 זריקות - 44 אחוז, כולל 5 עצירות מ-6 מטר. כמובן שזה מכלול, יחד עם דן טפר, תום שם טוב, אבל מי יודע - אולי התעלות שלהם תוביל לחזרה של מכבי ת"א החל ממחר.

 

נ.ב,

ותיקי הענף לא זוכרים חזרה של קבוצה מפיגור 2:0 בסדרה לניצחון 2:3 בגמר פליאוף (ואם יש מישהו שזוכר - מוזמן לכוון אותנו לרגע הזה), אבל רק נזכיר שלא מזמן, לפני שתי עונות, זה קרה בכדורסל, בסדרת רבע גמר פליאוף, כשהפועל אילת גברה על מכבי ת"א, ושבה מפיגור 2:0, לניצחון 2:3.

 

יום שישי, 16:00, תיכונט בת"א. צלחת ב"סוויפ",
או שאנחנו בדרך ללונג טריפ.

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
דבר היו"ר
מבנה האיגוד
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
פרויקט 2024
וידיאו וסטטסטיקה ליגת ווינר סדירה 2016-17
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018


 
 
ספונסרים