איגוד הכדוריד
מכבי ראשל"צ ניצחה והודחה מגביע ה-EHF
המפגש הערב בין מכבי ראשל"צ לגורניק מפולין. צילום: חגי סיטרוק


זה היה קרוב, מאוד אפילו. מכבי ראשל"צ הייתה צריכה להבקיע שער בהתקפה האחרונה של המשחק, אחרי שכבר הוליכה 20:22, כדי להעפיל לסיבוב השלישי בגביע האיגוד האירופי, אבל השופטים הורו על עבירת תוקף של ולדי קופמן, ממצטייני המשחק, וגורניק זברזה הפולנית היא שעולה לשלב הבא (גורניק גברה במשחק הראשון 26:29 על מכבי ראשל"צ, שניצחה הערב 21:22).

מכבי ראשל"צ, שחלפה בסיבוב הראשון על פני דראגונאס הליטאית, נפרדת מהמפעל האירופי אחרי פייט ראוי והזדמנות גדולה.

מהלך המשחק – הפתיחה הייתה של הפולנים שכבר הוליכו 2:5, אבל יכולת טובה בהגנה ושל השוער ניב פישלוביץ (נהדר), לצד ניהול משחק נבון של ג'ו מתתיה ומעברים הובילו את מכבי ראשל"צ למהפך – 5:7 בדקה ה-23 (הצהובים לא ספגו שער במשך 10 דקות רצופות). שערים של עמית סטלמן, דור קלדרון, ולדי קופמן ויואב נאמן הגדילו את היתרון ל-9:12 בהפסקת המחצית – תוצאה שהייתה טובה לצהובים בעקבות 26 שערי החוץ שהם כבשו במשחק הראשון.

יואב נאמן ודור קלדרון כבשו בפתיחת המחצית השנייה - והעלו את מכבי ראשל"צ ל-10:14. דווקא שם – הגיעה ריצת 0:4 של הפולנים שקבעה שיוויון 14:14 (39').  שער של קופמן עוד החזיר את הצהובים ליתרון, אבל אז סטלמן החטיא פנדל - הפולנים שוב השוו – וגרמו למתתיה לסיים את פסקי הזמן שלו כבר בדקה ה-43.

דניאל פרידמן סחט פנדל שני ברציפות, קלדרון לא החטיא. יוליאן סטראט, שהחליף בתחילת המחצית השנייה את פישלוביץ, סיפק סדרה של עצירות חשובות, אבל גורניק כבר עלתה ליתרון 16:18 (47') שער נהדר של שניר נציה קבע שיוויון 19:19. קופמן סיפק את ה-20:20, ואז היתרון חזר למכבי ראשל"צ עם שער מהפינה של קסם עמיאל, 6 דקות לסיום. סטראט המשיך לנעול את השער, קופמן קבע 20:22 – 3 דקות לסיום.

למכבי ראשל"צ ניתנה בדקה האחרונה 3 הזדמנויות להשיג את השער המיוחל, עד שהגיעה השריקה לעבירת התוקף בשניות הסיום שהובילה להדחת הצהובים מגביע אירופה. חבל.


כובשי מכבי ראשל"צ: ולדי קופמן 7, דור קלדרון 6, עמית סטלמן 4, יואב נאמן 3, קסם עמיאל ושניר נציה 1 כ"א. 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn