איגוד הכדוריד
בא בזמן, בן זימן
צילום: הדר ואן קולא

אחרי שנראה היה שמ.כ חולון הגיעה לשיא שלה בעונה שעברה – האתגר של המועדון ליצור המשכיות העונה כבר הפך לגמרי לא פשוט, בעיקר לאחר גל עזיבות של שחקנים מרכזיים בהם עדן ג'ינג'י, ליאור גורמן, חן ליבגוט, נדב ניזרי, ואם מביטים קצת לפני גם דניאל מוסינדי.

בחולון, שעסוקים בטיפוח הצעירים הכישרוניים שלה, קיבלו בקיץ החלטה חשובה – להעניק לאביעד בן זימן את המפתחות, ובפן הזה - במבחן התוצאה בהחלט שמדובר בהחלטה טובה. בן זימן, בוגר מחלקת הנוער של המועדון ופרויקט נבחרת הנוער הראשון בגרמניה, הפך לסקורר המוביל של חולון העונה (עומד על ממוצע של 7.7 שערים למשחק), ומראה שיש על מי לסמוך.

בראייה הקבוצתית יותר, חולון מתקשה לשמור על יציבות, ולאחר פתיחת עונה טובה היא נכנסה לרצף של תוצאות פחות טובות, וכשנותרו לה 3 משחקים (השלמה מול דימונה, ובמחזורים ה-13-12 מול הפועל ראשל"צ ומול הרצליה) היא נאבקת על מקום בבית העליון.

עם החזרה לליגה שמתוכננת ב-22 בחודש, התקווה בחולון שחזרתם של שחקני נבחרת הנוער בשבוע הבא מהפרויקט בפורטוגל – ומדובר באור ממן, אור לוי ואלון שולמן, תזרים אנרגיות מחודשות ועומק. כמובן גם חזרתם של צמד הניגרים פטריק אובינה ופיליפ קאלו (מאמן חולון ניסים פלח יצטרך לקבל בימים הקרובים החלטה מי מבין 4 הזרים שמתאמנים כעת – כולל השוער מירזה הסליץ' והמקשר מילוש סאביץ' - ישוחרר/יושאל).

עד שהאתגר הקרוב שמצפה לחולון ייצא לדרכו, קיימנו ריאיון עם אביעד בן זימן, שיציין בקרוב 23 – וכאמור היה השחקן הבולט בחולון בחלק הראשון של העונה - כבש 70 שערים ב-9 משחקים. בן זימן האו הכובש השני בטיבו בליגה אחרי בן ליברטי (82 שערים ב-11 משחקים), וביחס ממוצע של הבקעה פר משחק – למעשה הראשון (משחק השיא שלו היה בניצחון על קרית אונו, בו כבש 13 שערים מ-14 ניסיונות הבקעה).

 

 "כמובן שתמיד יש מחשבות על מעבר לשחק בליגה בכירה באירופה"

"הדבר העיקרי שהשתנה מבחינתי הוא שקיבלתי את המפתחות מניסים פלח, והוא נתן לי לעשות מה שאני יודע הכי טוב, ובהזדמנות הזו אני גם רוצה להודות לו על כך, שזה לא מובן מאליו מבחינתי", פותח בן זימן את הריאיון. "אני פשוט חושב שעם האחריות שלקחתי, באים גם השערים. למדתי המון מעדן ג'ינג'י, ואני שמח על השנים ששיחקנו ביחד ומאחל לו גם המון בהצלחה בהמשך. האמת היא שאף פעם לא חששתי לקחת אחריות, ואני יודע שזה גם מה שמצפים ממני – כך שאני מנסה לעשות את הכי טוב שלי בכל אימון ובכל משחק".

ברמה הקבוצתית, אומנם שיחקתם עד כה 9 משחקים, פתחתם טוב ואח"כ באה הדעיכה. מה ההסבר שלך לדרך שעברתם? ועד כמה בעינך הייתה משמעותית הפציעה של הקפטן ושר ההגנה בראל לנציאנו?

"פתחנו את העונה לא רע. אני חושב שמה שהביא לדעיכה בליגה זה העומס הגדול שנוצר בתקופה הזו של הקורונה, עם שני משחקים בשבוע. אני חושב שהסגל שלנו מאוד איכותי, אבל הוא גם מאוד קצר וזה משפיע. הפציעה של בראל היא קריטית עבורנו, ולא רק מהבחינה המקצועית אלא גם המנטלית. בראל הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר, ופציעה של שחקן כזה, במיוחד שחולון היא קבוצה שמתבססת העונה בעיקר על הגנה, משמעותית מאוד".

 
עם חזרת שחקני נבחרת הנוער, והזרים הניגרים, שוודאי תוסיף לכם עומק ואיכות – מה אפשר לצפות מחולון?

"המקום שלנו הוא בפלייאוף העליון, ואם לא נגיע לשם בסופו של דבר - אז נכשלנו. הקבוצה שלנו היא אולי הצעירה בליגה, וגם אולי עם הסגל הכי קצר, אבל אני מדגיש – המקום שלנו הוא בפליאוף עליון. אני מקווה שעכשיו נחזור טוב ונבטיח את המקום בבית העליון. זה שלא הבטחנו עד עכשיו את המקום הזה מבחינתי הוא כישלון, ואני לוקח חלק גם על עצמי. אין לי ספק שברגע שהסגל יהיה רחב יותר, עם החזרה של שחקני נבחרת הנוער המצוינים, ועם עוד זר אחד שלמעשה מצטרף - בטוח שלכל הקבוצות בליגה לא יהיה פשוט נגדנו".

 

בן זימן ושחקני הפרויקט הראשון של נבחרת הנוער בגרמניה, במשחק מול הנבחרת המקומית.
בן זימן היה שותף להישג העלייה של נבחרת הנוער לדרג הבכיר באירופה, ושיחק לאחר מכן עם נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20


 
פתחנו בהיבט האישית, היית תוצר של הפרויקט הראשון של נבחרת הנוער שנערך בגרמניה, בשנתון מוצלח ואיכותי. אלו ערכים לקחת מהפרויקט, והאם יש עדיין שאיפה לצאת לשחק באירופה כמו שחקנים אחרים בוגרי הפרויקט?

"הפרויקט בגרמניה הוסיף לי המון ערכים, בפן המקצועי ולא פחות מכך המנטלי. לקחתי ממנו לקריירה את הדרך לחיות אורח חיים של ספורטאי ברמות הגבוהות ביותר, וכמובן לגלות את הבגרות, האחריות, לא לפחד ולהעז. לצאת לאירופה? כרגע הדבר היחיד שאני חושב עליו הוא איך אני מביא את הקבוצה הכי רחוק שאפשר העונה, ואני בטוח שאנחנו גם נעשה את זה. כמובן שתמיד יש מחשבות על מעבר לשחק בליגה בכירה באירופה, אבל כמו שאמרתי אני חושב שהכי נכון זה להתמקד במקום שבו אני נמצא כיום. כמובן שהייתי שמח לקבל גם זימון בעתיד לנבחרת הלאומית, ולייצג את המדינה. אני אמשיך לעבוד קשה בשביל שכל זה יקרה".

כשאתה מביט על השחקנים הצעירים יותר ממך בחולון, שמשתייכים גם לנבחרות הצעירות, מי מביניהם אתה רואה עושה קפיצת מדרגה – כולל ליציאה לאירופה?

"הקבוצה כמו שאמרתי מורכבת מילדים סופר מוכשרים, ואני לא חושב אלא בטוח שלרבים מהם יש עתיד, כולל יציאה לאירופה תוך שנה-שנתיים. יש המון כישרון בשחקנים שחוזרים עכשיו מהפרויקט, ובשחקנים נוספים כמו לידור פסו או בשוער העתודה זיו קדן, שעובדים קשה ומוכשרים מאוד".

 

"הפרויקט בגרמניה הוסיף לי המון ערכים, בפן המקצועי ולא פחות מכך המנטלי". בן זימן
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn