איגוד הכדוריד
12-13
ליגת ווינר תשוב מפגרה ב-15 בינואר, אל שני המחזורים האחרונים (12 ו-13) שיחתמו את הסיבוב הראשון - ויחלקו את הליגה לבית עליון (6 הראשונות) ולבית תחתון (7 האחרונות) – כאשר הנקודות שהושגו בסיבוב הראשון נגררות לשלב השני.
 
המספרים מספרים: סיכום קבוצתי, מלך השערים, מלך העצירות


במבט אל הבית העליון - א.ס SGS רמה"ש, בעלת המאזן המושלם של 11 ניצחונות, כבר הבטיחה את המקום הראשון בתום הסיבוב הראשון, למרות שנותר לה רק משחק אחד. בנוסף אליה - שתי הראשוניות והפועל אשדוד גם הבטיחו את מקומן. המשמעות היא שנותרו שני כרטיסים אחרונים - לקבוצות שיעפילו ממקומות 6-5.

למעשה 4 קבוצות נאבקות על שני הכרטיסים האחרונים - בני הרצליה, שבמקום החמישי עם 13 נק', נראית במצב הטוב ביותר. א.כ נס ציונה, שבמקום ה-6 עם 10 נק', גם כן במצב טוב, ואחריהן מ.כ יובלים חולון (מקום 7 - 9 נק') והפועל קרית אונו (מקום 8 - 8 נק'). כדאי להביט על מה שנותר להן.
להרצליה נותר משחק אחד - במחזור ה-13 מול מ.כ חולון - שיכול לקבוע לשתיהן, למרות שייתכן שכבר בסיום המחזור ה-12 (בו הרצליה חופשית), היא תבטיח את מקומה. לנס ציונה נותרו שני משחקים - מול מכבי ראשל"צ ב'בית מכבי', ובמחזור ה-13 בבית מול קרית אונו.

לחולון נותרו 3 משחקים - היא תארח את הפועל ראשל"צ במחזור ה-12, ותתארח בהרצליה במחזור ה-13, ומצפה לה עוד משחק השלמה בדימונה (ב-18 בינואר) מהמחזור ה-9.

לקרית אונו נותרו שני משחקים - מול רמה"ש ובנס ציונה. היא חייבת לנצח בשניהם, והסיכויים שלה נראים כנמוכים ביותר.

אגב - העובדה שהקבוצות שמעפילות לבית העליון מבטיחות את מקומן גם בפליאוף, ו-4 הראשונות יבטיחו בהמשך יתרון ביתיות לפחות בסדרות רבע הגמר, אינה אומרת שהסיפור לגבי מקום בפליאוף מסתיים עבור קבוצות שלא ימצאו את עצמן בבית העליון. השתיים שיסיימו את הבית התחתון בשני המקומות הראשונים (מקומות 8-7 בכללי) יעפילו אף הן לפליאוף.

במבט לתחתית, ובכלל אל הבית התחתון (בו יתמודדו 7 האחרונות בסיבוב משחקים אחד – שתי הראשונות כאמור יעפילו לפליאוף, אבל שתי האחרונות ינשרו ללאומית והקבוצה שבמקום ה-11 תתמודד במשחקי מבחן, אם כמובן הליגה הלאומית תשוחק).

החלק התחתון כבר מבעבע, בעקבות ההתעוררות לחיים של מכבי דימונה, שהשיגה שני ניצחונות ב-3 המחזורים האחרונים. לא פחות מכך, הניצחון האחרון שהשיגה מכבי קרית מוצקין.

תמונת המצב כרגע, לפני שני המחזורים האחרונים בסיבוב הראשון: במקומות 10-9 מדורגות מכבי קרית מוצקין ומ.כ באר שבע עם 6 נק' כ"א. במקום ה-11 - מכבי ת"א עם 5 נק'. במקום ה-12 - מכבי דימונה עם 4 נק' ומשחק חסר. במקום האחרון - עירוני רחובות, ללא נקודות, ועם סיכויים שפוחתים משבוע לשבוע להישארות.

במחזור ה-12 – מצפים שני מפגשי תחתית ישירים - רחובות תארח את קרית מוצקין (שתי הקבוצות צפויות להתייצב למפגש עם מאמנים חדשים על הקווים. רחובות כבר מינתה את גיל סגל, בעוד שבמוצקין שוקלים למנות מאמן זר). עוד מפגש ישיר הוא בין מכבי ת"א למכבי דימונה. ב"ש מארחת את אשדוד.

במחזור ה-13 - דימונה מארחת את מכבי ראשל"צ. עירוני רחובות מתארחת אצל הפועל ראשל"צ. מכבי ת"א תתארח באשדוד, וקרית מוצקין מארחת את באר שבע. לדימונה, כפי שציינו, עוד משחק השלמה מול חולון בבית.

שני המחזורים הללו בוודאי יהיו בעלי השפעה בתחתית, וכאמור גם על המקומות 6-5, ובחצי קריצה להמשך, אל הבית העליון – שווה לשים לב לנתון שיכול להיות משמעותי במאבק על השגת יתרון ביתיות לאורך כל סדרות הפליאוף. רמה"ש המוליכה שיחקה את כל מפגשיה בסיבוב הראשון מול קבוצות הצמרת בבית, כך שבבית העליון היא תפגוש בחוץ את שתי הראשוניות ואת אשדוד.

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn