איגוד הכדוריד
17 מלאו לנער
בתמונה - האחים התאומים סולומון (שון עליון מימין, ורוי משמאל) מדימונה, עם הזכייה באליפות המדינה בעונה שעברה


יש רגעים קסומים בקריירה של ספורטאי שהוא פורץ לתודעה ברגע, והחודש אלו היו רגעים של כמה מבני 17, שחקני העתיד בענף, שרשמו נקודת ציון ראשונה:


המקשר המוכשר יפתח דהן שכבש 6 שערים עבור הרצליה במשחק מול קרית מוצקין, והופך לשחקן מוביל בקבוצה. שון סולומון, המרכז-מקשר, שהבקיע מול אותה מוצקין 8 שערים במדי דימונה, כאשר גם אחיו רואי כובש שערים ראשונים בליגת העל (והשניים עדיין לא בני 17). כמוהם, בן שכבתם - השוער הצעיר ניר אדרי, שעולה מהספסל ומספק 5 עצירות מתוך 10 זריקות. זה בדיוק החבר'ה שבדימונה מכנים "פרויקט איאקס", ובנייה על צעירים מוכשרים שהיו שותפים גם לזכייה באליפות המדינה לנערים.


בסוף השבוע, זה היה הרגע של המרכז אור לוי והפיבוט אור ממן המוכשרים מחולון, שהבקיעו 8 ו-6 שערים בצמד המשחקים בגביע האתגר האירופי של מ.כ חולון בצ'כיה מול קראבינה. 

 

 
מימין: אור לוי, נדב ניזרי ואור ממן מחולון. צילום: מ.כ חולון


בסוף השבוע נרשם רגע משמח, שרון ויינינגר, שחקן הפינה מקרית אונו, שחקן שחזר מפציעות לא פשוטות בכלל, כבש צמד שערי בכורה בליגת העל. עידן בטיטו מהפועל ראשל"צ שכבש במחזור הראשון שער בכורה בבוגרים.


יותם בוכניק, שוערה של נס ציונה, שהצטיין ביום שישי האחרון מול הרצליה ועצר את שתי זריקות הפנדל אליהן הוכנס. הקיצוני נדב כהן מרחובות שכבש מול הפועל ראשל"צ צמד.


חלק מהשחקנים שציינו הם שחקני נבחרת הנוער של ישראל שתתמודד בקיץ באליפות אירופה עד גיל 18, והם לא היחידים שכן בתוך הרגעים האלו מתבלטים גם צעירים בני 18-19 - נדב ניזרי שחגג לפני מספר ימים 20 והגיע מהפועל ראשל"צ הפך מתחילת העונה לכובש מוביל בחולון (הבקיע 10 שערים בצמד המשחקים מול קראבינה). במקביל, הספקנו לחוות הופעה נהדרת 
של אופק תורג'מן למשל מול נס ציונה. בדימונה אפשר ליהנות כבר מרגעים יפים של צעירים נוספים בהם רז בן דוד ואור פרקש. במכבי ראשל"צ מצעירים יותר כמו פז בן הרואה וקסם עמיאל.


אלו רק חלק מהשמות, ובכלל בשנים האחרונות זכו להזדמנויות שחקנים רבים שעשו פריצה בגילאים צעירים. שחקנים נהדרים כמו דניאל מוסינדי, יואב למברוזו, אמיר שניידר, יונתן דיין, אדיר כהן, איתי טורקניץ, צח מלול, שניר נציה, תומר בודנהיימר ויהב שמיר (וזו רשימה חלקית), ובהמשך השנה עוד ישתלבו בליגת העל שחקנים בני 18 שישלימו את פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה.

 
חלק מהשחקנים שציינו מרכיבים את נבחרת הנוער שתתמודד בקיץ באליפות אירופה
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn