איגוד הכדוריד
הפינה - תכירו: ליבוב את ליבגוט
מימין: ליבוב וליבגוט

פרויקט נבחרת הנוער בפורטוגל מתקדם לשלב האחרון, ואחרי הפרק הראשון שבו הכרנו אמש את שחקני פינה ימין - אנחנו ממשיכים בהיכרות וסוגרים פינה - עם אלו מפינה שמאל - תום ליבוב ורועי ליבגוט. לומדים בעצמנו עד כמה ובאלו פרמטרים הפרויקט תרם להם.

הפרויקט שיצא לדרך בחודש ספטמבר, ומרוכז בקומפלקס אימונים מוביל, בקרבת פורטו, מודרך ע"י דביר גולדשטיין וצוות בכיר של מאמנים פורטוגלים איכותיים. במהלכו השחקנים מקיימים אימונים ואורך חיים מקצועני לגמרי, שמים דגש על טקטיקה, פיתוח פיזי אתלטי וגם מנטלי. עד כה הם גם קיימו 15 משחקי אימון מול קבוצות מקומיות, מרביתן קבוצות בוגרים, ומול נבחרת הנוער של פורטוגל והבוגרים של קייפ ורדה.

כאמור, אנחנו ממשיכים עם פינה שמאל.

רועי ליבגוט, הפועל ראשל"צ, 1.76 מ'


המסלול שלי: התחלתי לשחק כדוריד בכיתה ה'. בכיתה יא'-יב' התחלתי להתאמן עם הבוגרים ולקראת סוף השנה להירשם למשחקים ובהמשך להיכלל בסגל הבוגרים.

מוטו ושאיפות: אתה מחטיא 100% מהזריקות שאתה לא זורק. השאיפה היא לחזור מהפרויקט בפורטוגל שחקן יותר טוב ויותר שלם, ולהיות שחקן משמעותי בקבוצה בליגת על. כמובן שהשאיפה הגדולה בסוף היא לצאת לשחק באירופה.

הפרויקט תרם לי: הוא העניק לי כלים לעבוד יותר קשה. אני מרגיש שהשתפרתי גם מבחינת היכולות שלי במגרש וגם מבחינת פיזיות במגרש ומחוצה לו, וסה"כ נהייתי שחקן יותר טוב.

תום ליבוב, אס"א ת"א, 1.80

המסלול שלי: התחלתי לשחק באס"א תל אביב בסוף כיתה ט', אמצע 2017. זאת תהיה העונה הרביעית שלי. הצטרפתי לנבחרת הנוער של ישראל באפריל 19. עברתי בהמשך פציעה קשה שהשביתה אותי למשך 4 חודשים. התגברתי, ואני שחקן מוביל בנוער של אס"א ומשחק בקבוצת הבוגרים של המועדון.

מוטו ושאיפות: לצאת לשחק באירופה ולייצג את המדינה שלי. החלום שלי מגיל צעיר להיות ספורטאי מקצועני בחו"ל ולשחק בנבחרת ישראל, בשביל הסמל והמדינה שאני אוהב. המוטו שלי הוא שאם עובדים קשה ונותנים את כל כולך, בסופו של דבר זה ישתלם ותצליח להגשים את החלומות שלך. חשוב לזכור שיש הרבה מכשולים בדרך וצריך לדעת להתגבר עליהם.

הפרוייקט תרם לי: בהבנה של המשחק בצורה טובה יותר. הפרויקט הלאומי העניק לי ניסיון ושיפר אותי מבחינת יכולת אישית וקבוצתית. קיבלתי דוגמא מצוות מקצועי אירופאי שלימד אותי, קידם אותי ונתן לי כלים להצלחה בעתיד. ראיתי כיצד שחקנים מקצועיים מתאמנים, וכיצד שגרת היום יום שלהם מתנהלת והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות. הפרויקט חיזק אותי מנטלית ופיזית, מאוד".

 

ליבוב וליבגוט
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn