איגוד הכדוריד
הפינה - תכירו: שולמן, ויינינגר ונדב כהן
בצילום (של דביר גולדשטיין) - מימין: שולמן, ויינינגר וכהן

עם הכניסה ליישורת האחרונה שחותמת את פרויקט נבחרת הנוער של ישראל בפורטוגל בחודש הבא, אנחנו עושים היכרות עם השחקנים, ולומדים בעצמנו עד כמה ובמה תרם להם הפרויקט - הראשון שמתקיים בפורטוגל, אחרי 4 מוצלחים שהתקיימו בגרמניה ובסרביה.

בפרויקט שהחל בספטמבר, במרכז האימונים המוביל בעיר גאיה, בקרבת פורטו, השחקנים בהדרכת המאמן הראשי דביר גולדשטיין וצוותו המקומי שמורכב ממאמנים איכותיים - קיימו מגוון של אימונים, טקטיים וברמה הפיזית אתלטית. הם קיימו 15 משחקי אימון, מרביתם מול קבוצות בוגרים מקומיות, קבוצת המשנה של מועדון הפאר פורטו המשחק בליגת האלופות ומשחקי הכנה מול נבחרות הנוער של פורטוגל ונבחרת הבוגרים של קייפ ורדה שתשחק באליפות העולם.

את ההיכרות חילקנו על פי עמדות. מתחילים בפינה ימין.
 

נדב כהן, עירוני רחובות, 1.74 מ'
שמלבד היותו שחקן פינה גם משחק כמרכז ומקשר, וגם כקפטן משותף יחד עם אור ממן.


זה אני
: התחלתי לשחק כדוריד בכיתה ג'. השנה האחרונה הייתה גם הראשונה שלי בבוגרים, ברחובות.
מוטו ושאיפות: לחלום בגדול, להגיע לפסגות הכי גבוהות בכדוריד ולמצות את כל הפוטנציאל שבי.
מה תרם לי הפרויקט: בהבנה מהו אורח חיים מקצועני וספורטיבי אמיתי, בנוסף לידע שצברתי בחדר הכושר ובכדוריד בפרט. למדתי תרבות חדשה של כדוריד ודרכים שונות להסתכל על המשחק.

אלון שולמן, מ.כ חולון, 1.83 מ'

זה אני:
התחלתי לשחק כדוריד כחודשיים אחרי כיתה ז', בחולון. התחלתי כמקשר, ואחרי שלוש שנים עברתי לפינה. כרגע אני בגדר של פינה/מקשר. עליתי לבוגרים בסוף כיתה יא', ולאחר מכן כבר נכללתי בסגל. במחלקה הצעירה, הייתי שותף לזכייה ב-4 גביעי מדינה ו-5 אליפויות, בנוסף לשלושה גביעים בית ספריים ולמקום השלישי עם תיכון קציר באליפות העולם לבתי ספר (isf) שנערכה בקאטר.
מוטו ושאיפות: "להגיע כמה שיותר רחוק לליגות הבכירות בכדוריד העולמי, ומשפט שמדרבן אותי תמיד הוא שעבודה קשה משתלמת".
מה תרם לי הפרוייקט: "רבות, הוא נתן לי להבין מה זו קריירה מקצוענית - איך שחקן בחו"ל חיי לבד, מתמודד עם קשיים ולקראת מה אני הולך. הוא תרם לי רבות בהיבט הפיזי ושיפר אותי ברמת המשחק. בעיקר נתן לי חוסן מנטלי ודירבון להמשך הקריירה שלי בטופ של הכדוריד העולמי".

רון ויינינגר, הפועל קרית אונו, 1.70 מ'

זה אני:
"התחלתי לשחק בסביון עד כיתה ח', ולאחר מכן עברתי לקרית אונו. קרעתי את הרצועה הצולבת פעמיים, וחזרתי לשחק אחרי שנתיים".
המוטו והשאיפה: "לשחק ברמה הכי גבוהה בישראל וכמובן לנסות לצאת לאירופה, ואולי הכי חשוב זה להמשיך להיות שחקן נבחרת ישראל ולייצג את הנבחרת בטורנירים בינלאומיים".
מה תרם לי הפרויקט: "בעיקר להבין מה זה מקצוענות. הוא שיפר אותי בפן המנטלי, בפן המקצועי בכדוריד, בפן הפיזי ובעבודה בחדר הכושר. הכי חשוב הוא גרם לי להעריך ולהבין כמה אני אוהב את הספורט הזה".

 
 

מימין: שולמן, ויינינגר וכהן
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn