איגוד הכדוריד
מסתמן: ליטא בינואר, איסלנד במרץ
צילומים באדיבות איגוד הכדוריד בפורטוגל

מסתמן – משחקי הנבחרת הלאומית של ישראל מול ליטא ייערכו בחודש ינואר, והמשחק שנדחה מול איסלנד (מהמחזור השני) ייערך בחודש מרץ, במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. כך הציע בסוף השבוע האיגוד האירופי, כאשר ההערכה שבימים הקרובים ייסגרו התאריכים הסופיים (האיגוד האירופי הציע שהמשחק מול ליטא בישראל ייערך ב-6/7 בינואר, והמשחק בליטא ב-9/10. כמו כן, שהמשחק באיסלנד יתקיים ב-13/14 במרץ).

כזכור, נבחרת ישראל פתחה את הקמפיין בהפסד בפורטוגל (31:22), ומשחקה באיסלנד נדחה בשל הקשיים להגיע אל האי, חוסר המוכנות בתקופת הקורונה והחשש מסמיכות המשחקים וסיכון שחקנים בפציעות. פורטוגל וליטא קיימו עד כה שני משחקים. פורטוגל עם מאזן מושלם של 4 נקודות עם הניצחונות על ישראל וליטא, שמדורגת במקום האחרון עם שני הפסדים לאיסלנד ולפורטוגל.

 
טבלת בית 4 במוקדמות אליפות אירופה
 
 

הדרך לאליפויות העולם לצעירים

בעקבות ביטול אליפויות אירופה לנבחרות נוער ועתודה, האיגוד האירופי קבע את הרגולציה להעפלת שתי הנבחרות הנוספות לאליפות העולם )זאת עפ"י הדירוגים באליפויות אירופה הקודמות ב-2018).

נבחרת העתודה תשחק בחודש מרץ במסגרת טורניר מיוחד שיכלול מלבד ישראל את איטליה, אוסטריה ורומניה, כאשר שתי הראשונות יעפילו לאליפות העולם עד גיל 21, שמתוכננת להיערך בסוף חודש יוני 21' בהונגריה. התקווה היא לסנכרן מועדים עם הנבחרת הלאומית, כדי ששחקני העתודה שמשחקים בבוגרת - יואב למברוזו, יונתן דיין ודניאל מוסינדי יוכלו להשתתף.

 

נבחרת הנוער. משימה עם משמעות כפולה. עלייה לאליפות העולם והישארות בדרג הראשון עבור נבחרות הנוער והעתודה

נבחרת הנוער תשתתף בטורניר דומה לקביעת שתי העולות האחרונות לאליפות העולם לנוער בקיץ 2021 ביוון. נבחרת הנוער תתמודד מול נבחרות איטליה, רוסיה ואוסטריה, כאשר שתי הראשונות יעפילו לאליפות העולם – ובנוסף הישג כזה יבטיח את ההישארות של נבחרות הנוער והעתודה של  בדרג הבכיר ואת השתתפותן באליפויות אירופה לנבחרות צעירות ב-2022.

במקרה ונבחרת הנוער לא תתברג בשני המקומות הראשונים, היא תשתתף בטורניר מיוחד נוסף בעוד כשנה, בנובמבר 21', שיאפשר לה צ'אנס נוסף לשרוד בדרג הראשון. משימה חשובה ביותר.

טרם נקבעו מדינות מארחות לקיום שני הטורנירים.

 

נבחרת העתודה. צילום ארכיון מריו מוריירה
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn