איגוד הכדוריד
יורו-טריפ: דיין ולמברוזו כובשים את השביעייה
זה קורה כבר פעמיים ב-6 המחזורים הראשונים בבונדסליגה השנייה והאיכותית בגרמניה – שחקני נבחרת ישראל יונתן דיין ויואב למברוזו נבחרו לשביעיית המצטיינים של המחזור. השניים, שחקני הנבחרת הלאומית ונבחרת העתודה (תשתתף באליפות אירופה עד גיל 20 בקיץ), ובוגרי הפרויקט של נבחרת הנוער בגרמניה, השתלבו נהדר בגומרסבאך (היורדת מהבונדסליגה הראשונה) ואייזנאך (שעלתה מהליגה השלישית).


השבוע, היה זה דיין שכבש 5 שערים ומסר 6 אסיסטים בניצחון גומרסבאך על AUE. למברוזו עשה זאת לפניו עם 5 שערים ו-7 אסיסטים בניצחון על הוטנברג.

 

אמש, רם טורקניץ כבש 9 שערים ומסר 3 אסיסטים בהפסד של ורברג השבדית למאלמו 30:27. דן טפר, שמשחק בשארבור הצרפתית, נבחר כבר פעמיים ל-MVP – כולל במשחק האחרון נגד בילאר שהסתיים ב-26:26, ובו הוא סיפק 16 עצירות ב-39% ואף הבקיע משער לשער. טפר ששיחק בשני המשחקים האחרונים את מלוא 60 הדקות יתמודד הערב מול סלסטאט, מועדון בעל עבר עשיר בליגה הבכירה שירד לליגת המשנה.
 

 
הכובש המצטיין של ורברג בפתיחת העונה בליגה השבדית. רם טורקניץ במדי הנבחרת. צילום: הדר ואן קולא
 

אדיר כהן יתמודד בסוף השבוע עם קבוצתו וינטרתור סגנית אלופת שוייץ בסיבוב השני בגביע האיגוד האירופי, מול פליסטר ממקדוניה, אחרי שהבקיע בסיבוב הקודם 6 שערים באחד מצמד המשחקים שבה וינטרתור גברה על בסה פמגאס מקוסובו. דניאל מוסינדי שמחלים מפציעה – חוזר לפעילות של ארלנגן מהבונדסליגה הבכירה בגרמניה. כל ה-6 נכללים בסגל נבחרת ישראל לקראת המשחקים מול פינלנד ויוון ב-23 וב-27 בחודש, במוקדמות אליפות העולם, והם יצטרפו לאימונים מספר ימים לפני המפגש הראשון בת"א מול פינלנד.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn