איגוד הכדוריד
המחזור ה-2 התחיל בערב של מ.כ פ"ת  ונחתם בדרבי אדום
שחקנית מ.כ פ"ת נטלי ברטו מול הגנת מ.כ יובלים חולון 

הושלם המחזור ה-2 בליגת הנשים הלאומית לאחר ניצחונה המשכנע של סגנית האלופה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ על האלופה מכבי ICL ראשל"צ (21:26). האדומה הגיעה מחויבת לתקן את ההפסד בדרבי האחרון, לפני כ-8 חודשים, שחתם את העונה שחלפה ובסופו, נשמטה מידיה האליפות. 

פתיחת עונה מצוינת למ.כ פ"ת שלקחה 2 נקודות נוספות מהמחזור ה-2 לאחר שגברה במשחק דרמטי על מ.כ יובלים חולון (26:27). מ.כ יובלים חולון נשארת ללא נקודות מפתיחת העונה.

בנות הרצליה לקחה את 2 הנקודות הראשונות שלה לעונה הנוכחית לאחר שגברה על א.כ נ"צ שנותרה, גם היא, ללא נקודות. מכבי הארזים ר"ג מסיימת את המחזור ה-2 עם ניצחון שני ו-4 נקודות לאחר שגברה על הפועל קריית אונו שנותרה ללא נקודות.
 
מכבי ICL ראשל"צ - הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 21:26 (11:7) :המשחק נפתח בריצת 2:0 של מכבי ראשל"צ משערים של שיר גבזה ועמית איזק אבל מנגד דיאנה צ'רויקובה ואושרי נחום כהן השוו 2:2. עצירות של השוערת האדומה דניאל בורנובסקי ושערים של ולדה קוזמינה ודיאנה צ'רויקובה העלו את הפועל ליתרון של שלושה שערים בדקה ה- 17 (7:4). בדקה ה-23 צמקה עמית איזק את הפער ל-2 שערים (7:5) לאחר ששוערת הפועל דניאל בורנובסקי נעלה את השער בפני התקפת מכבי במשך 11 דקות תמימות. שירה ג'רבי הוסיפה למכבי עוד שני שערים אך מנגד דיאנה צ'רויקובה בהתקפה ודניאל ברנובסקי בשער האדום, שמרו על היתרון בצד האדום והמחצית נחתמה בתוצאה 11:7. המחצית השנייה נפתחה עם שני שערים של ניצן דונאי מה-7 מ'  (11:9) אבל מנגד שערים של אנה סטורז'וק, זריקה מה-7 מ' של דיאנה צ'רויקובה (מעברה על שלי גונן) ושערים (ואסיסטים) של אושרי נחום כהן, העלו את האדומה לפער שיא במשחק עד כה ובדקה ה-41 הראה הלוח  17:10. שערים של ניצן דונאי, עדי סלומיאנסקי הצעירה, עמית איזק ושיר גבזה לא הספיקו וניקול צביון, ולדה קוזמינה ודיאנה צ'רויקובה בהתקפה והדיפות בשער של השוערת המצטיינת דניאל בורנובסקי לא אפשרו לצהובות להדביק את האדומות.

כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: דיאנה צ'רויקובה 12, אנה סטורז'וק 4, ולדה קוזמינה ואושרי נחום כהן 3 כ"א וקטיה מלניק וניקול צביון 2 כ"א.

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: ניצן דונאי 9, שיר גבזה, שירה ג'רבי ועמית איזק 3 כ"א, עדי סלומיאנסקי 2 ועדי בן יעקב 1.

שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי עם 47% הצלחה (צילום הדר ואן קולא)
 

קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דנאי (צילום הדר ואן קולא)
 
 
מ.כ פ"ת – מ.כ חולון 26:27 (13:12): המשחק נפתח בריצת 3:0 של חולון משערים של ליהיא עמר (2 שערים) ולירן זגורי וביניהם, עצירה בשער של גאיה בן זיקרי. מנגד, שיר בן ציון כבשה את השער הראשון של מ.כ פ"ת. בדקה ה-24 למשחק, כבשה והשוותה שחקנית מ.כ פ"ת קורל אראמי  10:10 אבל שערים של מיכל שריד, שיר מחמלי וקרן טפליצקי העלו את מ.כ יובלים חולון שוב ליתרון של 3 שערים. לקראת סוף המחצית הראשונה, נעלה שוערת מ.כ פ"ת אלינור קציר את השער ושערים של ניקול פדלון וויקטורה רומאק, הורידו את מ.כ פ"ת למחצית בפיגור של שער אחד בלבד (13:12). המחצית השנייה התנהלה באופן צמוד ומ.כ יובלים חולון הוליכה ברובה והפתח תקוואית נאלצה להדביק אותה. בדקה ה-52, לאחר שניצלה את הפתחים בהגנה של פ"ת, עלתה חולון ליתרון משערים של אופיר דהרי, לירן זגורי (2 שערים) ושיר מחמלי (24:21). פסק זמן של מאמנת מ.כ פ"ת אורטל סלם החזיר את פתח תקווה לפוקוס ונטלי ברטו וניקול פדלון צמקו להפרש של שער אחד (24:23). ליהיא עמר העלתה את חולון שוב ליתרון של 2 שערים ומנגד ויקטוריה רומאק צמקה עבור פ"ת. חטיפת כדור של נטלי ברטו בדקה האחרונה למשחק שלחה את ניקול פדלון למתפרצת ושוב שוויון על הלוח 25:25. הדרמה של הדקות האחרונות המשיכה עם שער של ויקטוריה רומאק שהעלה את פ"ת ליתרון של שער אחד כדקה לסיום המשחק אבל שיר מחמלי משווה מה-7 מ'. בשניית הסיום, נשרקה עברה על נטלי ברטו וזריקה של ניקול פדלון מה-7מ' העניקה למ.כ פ"ת את הניצחון.

שחקנית מ.כ יובלים חולון לירן זגורי כובשת

כבשו במ.כ פ"ת: נטלי ברטו וויקטוריה רומאק 8 כ"א, ניקול פדלון 7, שיר בן ציון 3 וקורל אראמי 2.

כבשו במ.כ יובלים חולון: לירן זגורי 7, ליהיא עמר 5, קרן טפליצקי, שיר מחמלי ואופיר דהרי 3 כ"א, מיכל שריד וחן מלכאן 2 כ"א ונועם קריאף 1.
 
אורטל סלם מאמנת מ.כ פ"ת: "אין יותר גאה ממני בעולם היום! השחקניות שלי הוכיחו שהן קבוצה של אלופות עם לב ענק. במהלך כל המשחק רדפנו אחרי חולון אבל אני שמחה שברגעים האחרונים למשחק, ידענו להתעלות על עצמנו ולנצח. כל הכבוד לחולון על המשחק".

לצפייה במשחק שלווה ע"י השדר תמיר ירדן והפרשן דורון כזום:
 
הפועל קריית אונו – מכבי הארזים ר"ג 38:21 (17:13)  מכבי הארזים ר"ג, שהקפידה לשתף את כל שחקניות הקבוצה, הוליכה לאורך כל שלבי המשחק וכבר בחלקה הראשון של המחצית הראשונה פתחה בפער משמעותי ובדקה ה-18 הראה הלוח 12:5 לטובתה. שחקניות הפועל קריית אונו, מרביתן שחקניות קבוצת הנערות, הפגינו רוח לוחמה, לא ויתרו ליריבה המיומנת והצליחו לרדת למחצית כשהן בפיגור של 4 שערים בלבד. במהלך המחצית השנייה, הרימה מכבי הארזים ר"ג את משחק ההגנה שהוביל לאיבודי כדור של קריית אונו ומנגד, להתקפות מתפרצות רבות של ארזים ובדקה ה-39 היא כבר פתחה ביתרון של 10 שערים (25:15). בהמשך המחצית התקשו שחקניותיה הצעירות של הפועל קריית אונו להדביק את קצב המשחק המהיר שהכתיבה מכבי הארזים ר"ג והפער הלך וגדל.

כבשו במכבי הארזים ר"ג: יורטה זילינסקייט 9, שיר וקרט 8,  מאי יולזרי 7, דור סונגו ואושר כהן 3 כ"א, הדר דורנבוסט 4,  אריאל זהבי וקרן לרנר 2 כ"א ומאי חרמוני 1.

כבשו בהפועל קריית אונו: נועה בנון 7, שירה ובר 6, לאה סטפנוב וליעד בשי 3 כ"א ונטע כהן 2. בלטה בהגנה ליה אלחדף ובהתקפה רוני מדמון, נועם הלר הצטיינה בשער.

 

שחקנית מכבי הארזים ר"ג מאי יולזרי 

 
ניב וינטרוב מאמן מכבי הארזים ר"ג: "שיחקנו נגד קבוצה צעירה ושאפתנית שידעה לחזור מהפער שפתחנו במהלך המחצית הראשונה. במחצית השנייה קריית אונו התעייפה ופתחנו ביתרון, הצלחנו לנצח בזכות עצירות בהגנה ומתפרצות. ראוי לציין את אריאל זהבי הצעירה שהבקיעה הערב שני שערים ראשונים בליגת הנשים".

ליאל כהן מאמן הפועל קריית אונו: "עלינו לשחק עם הרכב מאוד צעיר של שחקניות ועם חסרון של שחקניות מפתח שפצועות מול קבוצה מאוד חזקה ומאומנת. אני גאה בבנות שנתנו דקות מדהימות והראו נחישות מחויבות וכדוריד יפה בהגנה ובהתקפה. הפערים שנובעים מחוסר ניסיון בלטו אבל אני בטוח שאם נשכיל לעבוד עם הבנות בצורה נכונה בעתיד הקרוב נקצור את הפירות".
 
א.כ נ"צ – בנות הרצליה 10:40 (5:20): בנות הרצליה משיגות ניצחון ראשון העונה לאחר שלא התקשו מול המארחת מנס ציונה. הבדלי הרמות בין הקבוצות ניכרו מתחילת המשחק וא.כ נ"צ לא הצליחה להדביק את היריבה שהעמיקה את הפער ככל שהמשחק התקדם.
 
כבשו בבנות הרצליה: יעל שהם וטל ורול 5 כ"א, מור שאול, דנה אפלביום, שרון אקלר ומאיה רז 4 כ"א, שרון בן שושן, הגר טייטל, דנה רומנו 3 כ"א, ניקול רייטזה, נועה בראל 2 כ"א ויוליה גרוס 1. השוערת שירי בן יוסף סיימה עם 46% והשוערת הצעירה והמוכשרת דנה לוי עם 43%.
 
מאמן בנות הרצליה עודד נאמן: "נהניתי מאד לראות את הבנות משחקות היום, ותיקות וצעירות. עדן, דנה, נועה, ניקול הצטרפו ליוליה עם שערים ראשונים בליגת העל, מהמם. תודה לנס ציונה על האירוח". 

 

בנות הרצליה במשחק בנ"צ

ב-10 בדצמבר יתקיים המחזור ה-3 בליגת הנשים במהלכו תארח מכבי הארזים ר"ג את א.כ נ"צ, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את מ.כ פ"ת, בני הרצליה את מכבי ICL ראשל"צ ומ.כ חולון את הפועל קריית אונו. 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn