איגוד הכדוריד
דרבי ראשוני במחזור השני בנשים
מימין לשמאל: קפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן וקפטן האלופה מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי

מחזור הפתיחה בליגת הנשים כבר מאחורינו והמשחק המרכזי של המחזור ה-1, שנחתם בניצחון של מכבי הארזים ר"ג על בנות הרצליה, היה בהחלט משחק פתיחה בהזמנה שהביא עמו כדוריד נשים איכותי, מרתק ומותח. קבוצות הליגה הראו שהן נכונות לאתגרים של העונה והפגרה הארוכה שנכפתה עליהן, לא פגעה ברמת המחויבות שלהן.

הקבוצות הראשוניות נראות מוכנות לדרבי לאחר שבמחזור ה-1 גברה האלופה מכבי ICL ראשל"צ על מ.כ יובלים חולון (27:35) וסגנית האלופה, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ הביסה את א.כ נ"צ (6:40). בעונות האחרונות ידעו הקבוצות הראשוניות לספק מפגשים מרתקים ודרמטיים ביניהן וכפי שהן נראות העונה, הדרבי ביום שישי לא יהיה שונה.   

 
משחק הנשים האחרון בליגה של העונה שעברה היה בין שתי הראשוניות, משחק, שבדיעבד, הכריע את האליפות ללא שלב הפלייאוף שבוטל.
 
הקבוצות נפגשו פעמיים במהלך העונה שעברה, את הדרבי הראשון ניצחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (25:30) ואילו את השני, ניצחה מכבי ICL ראשל"צ (27:34). האלופה סיימה עם נקודה אחת יותר מהיריבה האדומה כשהיא מדורגת ראשונה בטבלה, עובדה שהקנתה לה את תואר האליפות.
 
שתי הקבוצות שמרו על הגרעין המשמעותי בסגלים. האלופה (מאמן עידן אהרונוביץ') שמרה על מרבית השחקניות, צרפה את השוערת הזרה ממונטנגו מיליצה רדולוביץ' אבל נאלצה להיפרד מהשוטרית הברזילאית גבריאלה פסואה ומהישראליות נטלי ברטו וקרן טפליצקי.  סגנית האלופה (מאמן ג'וני אולייניק) צרפה את השוערת דניאל בורונובסקי, המקשרת אושרי נחום כהן, השחקנית הזרה קטיה מלניק והישראליות שלי גונן וניקול צביון.

 
 
פיבוט האלופה נלי אמינוב בדרבי שחתם את העונה שעברה (צילום הדר ואן קולא)


דיאנה צ'רויקובה מול ניצן דונאי בדרבי של העונה שעברה (צילום הדר ואן קולא)

קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי: "אנחנו נרגשות לקראת הדרבי, הספורט ספג מכה לא פשוטה, בלשון המעטה ולמרות זאת אני מקווה שהדרבי יהיה יריית פתיחה חיובית. הפועל ראשל"צ השקיעו הרבה בקבוצת הנשים, הביאו זרות, אזרחו שחקניות והחתימו ישראליות מובילות בליגה. אין ספק שזה יהיה משחק מעניין. אני מבכרת על היוזמה של אתנה לשדר את המשחקים למרות שאין קהל ביציעים, מקווה שנעביר את חווית הכדוריד גם דרך המסך".

קפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן: "הדרבי עבורנו הוא לא עוד משחק ליגה רגיל, ההתרגשות גדולה ואנחנו מקוות שהקהל שמלווה אותנו במשחקים יצטרף לשידור. מכבי ICL ראשל"צ העמידה, כמו בכל שנה, קבוצה חזקה עם שחקניות מוכשרות אבל אנחנו מוכנות ומחכות לעלות על המגרש ביום שישי. העונה שעברה הסתיימה עם אכזבה מסוימת ומשבר הקורונה קטע את הרצף ומקשה על העבודה ובניית ההמשכיות אבל אנחנו שמחות לחזור לליגה ולעשות הכל כדי להוציא את המיטב.

לשידור המשחק מ.כ פ"ת - מ.כ יובלים חולון, 19:45

 

מ.כ פ"ת תארח את מ.כ יובלים חולון למפגש מעניין של שתי קבוצות והמשחק בניהן יהווה הצהרת כוונות להמשך הליגה.

המשחק יועבר בשידור ישיר ובדומה לשידור הראשון, הוא ילווה ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום, שלקחו על עצמם להעביר לצופים את האנרגיות הנהדרות שעל מגרש הכדוריד. 

קשה יהיה להסתמך על העונה שעברה כאינדיקציה למה שצפוי לנו הערב במשחק בין מ.כ פ"ת (מאמנת אורטל סלם) למ.כ יובלים חולון (מאמן אביתר גבעון). בעונה שעברה 
גברה חולון על שתי הפתח תקוואיות (מכבי והפועל) בנפרד אבל מאז, התאחדו השתיים לקבוצה אחת, החזירו את נטלי ברטו והביאו שחקנית זרה וכעת, כמ.כ פ"ת, הקבוצה נחושה להתברג בחלקה העליון של אמצע הטבלה. פ"ת מגיעה עם 2 נקודות למחזור ה-2 לאחר ניצחון על הפועל קריית אונו וחולון, שהפסידה למכבי ICL ראשל"צ במחזור ה-1, תרצה לקחת את 2 הנקודות הראשונות שלה לעונה.
 
א.כ נ"צ (מאמנת קרן בן הרוש) שפתחה את העונה עם משחק קשה מול הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, תפגוש הערב את בנות הרצליה (מאמן עודד נאמן) שספגה גם היא הפסד במחזור ה-1 אבל הוכיחה שעם סגל ישראלי, צעיר ברובו ונחוש, היא יודעת לתת פייט לקבוצות החזקות בליגה ותהווה יריבה ראויה ומאתגרת לכל קבוצה. שתי הקבוצות יעלו על המגרש עם סגל ישראלי מלא.

הפועל קריית אונו (מאמנים ליאל כהן, אמיר דרוקר ופיני דרוקר) שנחלה הפסד לשכנה מ.כ פ"ת במחזור ה-1, תארח את מכבי הארזים ר"ג (מאמן ניב וינטרוב) שניצחה, כאמור, את בנות הרצליה.
 
 
 
 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn