איגוד הכדוריד
הושלם המחזור ה-1: ליגת הנשים חזרה ובגדול!
שחקנית בנות הרצליה יעל שוהם כובשת (צילום הדר ואן קולא)

ליגת הנשים חזרה עם מחזור ראשון נהדר וכדוריד נשים איכותי ומשובח. המשחק המרכזי בהחלט סיפק את הסחורה ולאחר משחק צמוד ומותח גברה מכבי הארזים ר״ג על בנות הרצליה 30:27 (17:17).

במשחק הבכורה שלה כקבוצה, לקחה מ.כ פ״ת את שתי הנקודות הראשונות שלה לאחר שגברה על הפועל קריית אונו 20:29 (9:12). 

האלופה מכבי ICL ראשל״צ ניצחה את מ.כ יובלים חולון 35:27 ו
הפועל דלתות פנדור ראשל״צ לא התקשתה מול א.כ נ״צ 6:40  (5:23).

בנות הרצליה – מכבי הארזים ר"ג 30:27 (17:17): לאחר ציפייה ארוכה, המשחק המרכזי בין בנות הרצליה למכבי הארזים ר"ג (שודר בשידור ישיר ע"י תמיר ירדן ודורון כזום), הוכיח מדוע כל כך התגעגענו לכדוריד נשים. למרות הפגרה הארוכה, כבר מתחילת המשחק הקבוצות הפגינו רמת כושר גבוהה וקצב משחק מהיר. המשחק נפתח בצורה שקולה ואגרסיבית משני הצדדים, כאשר מור שאול הבקיעה את השערים הראשונים של בנות הרצליה. מנגד, שיר וקרט הבקיעה מספר שערים רצופים. היתרון בשיאו עמד על ארבעה שערים לטובתה של מכבי הארזים ר"ג  אבל בזכות דקות טובות של שרון אקלר (8 שערים במחצית הראשונה) ועצירות של שיר בן יוסף בשער, צמצמה בנות הרצליה את הפער ובדקה 27 נרשם תיקו ראשון (15:15). הגנות אגרסיביות בשני הצדדים הובילו לתוצאה 17:17 בתום המחצית הראשונה. המחצית השנייה נפתחה בשני שערים רצופים של מאי יולזרי הצעירה (שחזרה מהשאלה מהרצליה) והמשחק המשיך להיות צמוד גם לאורך המחצית השנייה. יכולת נהדרת של השוערת מטאה סריפמובה מארזים עזרה לקבוצה האורחת לפתוח (בחלקה השני של המחצית השנייה) פער יציב של שלושה שערים עימו היא גם חתמה את המשחק.

כבשו במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 13, יורטה זילינסקייט 6, מאי יולזרי 4, דור סוניגו 3, דניאלה דראגוביץ' 2 ומאי חרמוני והדר דורנבוסט 1 כ"א. השוערת מטאה סריפמובה סיימה עם 42% (19 עצירות).

כבשו בבנות הרצליה: שרון אקלר 12, מור שאול 8, יעל שהם 3, דנה אפלבוים 2 ושרון בן שושן ויוליה גרוס 1 כ"א. ראוי לציין את יוליה גרוס בת ה-15 (!) שהבקיעה את שער הבכורה בליגת הבוגרות.

 
 
שיר וקרט קפטן מכבי הארזים ר"ג כובשת (צילום הדר ואן קולא)


 
שחקנית בנות הרצליה שרון אקלר הכניעה את שערה של האקסית 12 פעמים (צילום הדר ואן קולא)
 
ניב וינטרוב מאמן מכבי הארזים ר"ג: "שמחנו לפתוח את העונה ולחזור למגרשים אחרי 8 חודשים, השחקניות התרגשו ואנחנו שמחים על הניצחון. הרצליה הייתה יריבה עיקשת ולא הצלחנו להביא את עצמינו לידי ביטוי בהגנה מה שגרם לנו לספוג 17 שערים במחצית הראשונה -  שזה יותר מידי. במחצית השנייה ספגנו 10 שערים, וזה סייע לנו לנצח. במהלך פגרת הנבחרת נמשיך לעבוד, גם ללא השחקניות שיצאו לנבחרת".

מאמן בנות הרצליה, עודד נאמן: ״פתחנו את המשחק בצורה טובה ואגרסיבית, שיחקנו בצורה קבוצתית והצלחנו לשמור על קצב משחק גבוה. לאחר זמן רב ללא משחק, שמח שהסרנו חלודה וחזרנו לשחק. הבנות הציגו יכולת גבוהה ואני אופטימי לקראת המשך העונה. ראינו ניצוצות מהשחקניות הצעירות המוכשרות של המועדון, ואני בטוח שנגיע רחוק העונה בתקווה שתתנהל באופן סדיר״.

 

המפגש בין חולון לראשל"צ - צילום יאיר סריון (בעמוד היוטיוב שלו מצורף גם המחצית השנייה)

מ.כ יובלים חולון – מכבי ICL ראשל"צ 35:27 (19:14): האלופה מכבי ICL ראשל"צ גברה על המארחת במשחק תחילת עונה טיפוסי במהלכו הורידו שתי הקבוצות את החלודה שנצברה בתקופת הקורונה. במהלך המשחק השחקניות החלו לחזור לעצמן והמשחק מצד שתי הקבוצות הלך והשתפר. במהלך המחצית הראשונה, שמרה האלופה על יתרון יציב של  2-6 שערים. עמית איזק בלטה בהתקפה הראשונית. במהלך המחצית השנייה, שמרה מכבי ICL ראשל"צ הגנת 5:1 שהפריעה לשטף המשחק של חולון וסייעה ביצירת התקפות מתפרצות ומעברים.

מאמן הקבוצה עידן אהרנוביץ': "בתור משחק ראשון העונה ניתן בהחלט לראות את הפוטנציאל של הקבוצה שאמורה להשתפר ממשחק למשחק. כבר בשבוע הבא מצפה לנו משחק מאתגר שידרוש מאיתנו להציג רמה הרבה יותר גבוהה על מנת לנצח את המשחק".

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: עמית איזק 11, שירה ג'רבי 8, שיר גבזה 6, ניצן דונאי וקים לוי 3 כ"א, נלי אמינוב 2 ועדי בן יעקב ושביט אטיאס 1 כ"א.

כבשו במ.כ יובלים חולון: לירן זגורי 6, קרן טפליצקי ואופיר דהרי 5 כ"א, תהל מאירי וחן מלכאן 4 כ"א, טל אבגי, שחר דנילוב וליהיא אמר 1 כ"א.

 

מכבי ICL ראשל"צ מול מ.כ יובלים חולון (צילום דבורית איטין)

הפועל קריית אונו – מ. כ פ"ת 29:20 (12:9): המארחת הפועל קריית אונו פתחה היטב את המשחק ועלתה במחצית הראשונה ליתרון של 3 שערים (2:5) אבל מ.כ פ"ת נכנסה למשחק ובחלקה השני של המחצית הראשונה לקחת את ההובלה לידיה. את המחצית השנייה פתחה מ. כ פ"ת טוב יותר והרימה את משחק ההגנה, מה שסייע לה לייצר התקפות מתפרצות ולעלות ליתרון אותו התקשתה המארחת להדביק. בלטו במ.כ פ"ת השחקניות נטלי ברטו וויקטוריה רומאק.

אורטל סלם מאמנת מ.כ פ"ת: "אני מאד גאה בבנות שלי שלאחר פתיחה לא טובה ידעו להתעלות על עצמן ולא רק לצמק את הפער, אלא גם לסיים את המחצית ביתרון. בנינו קבוצה חדשה שמצריכה הרבה תיאום וחיבור בין השחקניות. אני מאמינה שלאט לאט ועם הזמן והניסיון, נדע להביא את היכולת שלנו טוב יותר לידי ביטוי. בהחלט כייף להתחיל את הליגה עם ניצחון ועוד יותר, כשזה המשחק הראשון שלי כמאמנת".

כבשו במ.כ פ"ת: נטלי ברטו 9, ויקטוריה רומאק 8, שובל טוויטו 4, שיר בן ציון 3, ניקול פדלון, ג'ולי בנצ'יק 2 כ"א וקורל אראמי 1. 

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – א.כ נ"צ 6:40 (5:23): המארחת לא התקשתה מול שכנתה א.כ. נ"צ במשחק לא שקול. הראשונית עלתה ליתרון כבר בפתיחת המשחק ואיבודי כדור של שחקניות נס ציונה והגנה קשוחה של הראשונית, הובילה את המארחת להתקפות מתפרצות מרובות והיא פתחה בפער משמעותי.

כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורז'וק 14, אושרי נחום כהן 5, ולדה קוסמינה ושני בריינר 4 כ"א, אניה לזינסקי ודיאנה 3 כ"א, שלי גונן 2 וניקול צביון וקטיה מלניק 1 כ"א.


בשבוע הבא ביום חמישי יצא לדרך המחזור ה-2 עם המפגשים הבאים: מ.כ פ"ת תארח את מ.כ יובלים חולון, א.כ נ"צ את בנות הרצליה והפועל קריית אונו את מכבי הארזים ר"ג. ביום שישי תארח האלופה מכבי ICL ראשל"צ את סגניתה ויריבתה העירונית הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn