איגוד הכדוריד
סיכום סופ''ש גביעי אירופה
המפגש בין מכבי ראשל"צ וגורניק זאברזה בשבת. צילום: מכבי ראשל"צ


אלופת המדינה הפועל אשדוד הודחה אמש מגביע האיגוד האירופי, לאחר הפסד כפול לקבוצת טאלנט פלזן הצ'כית, אמש – 32:23 והיום 26:21 אשדוד הייתה טובה יותר בפתיחה, והיא הוליכה 3:7 הצ'כים השוו ל-10:10, ושערים של שי הרשקוביץ וטל הרשקוביץ הורידו את האלופה למחצית ביתרון 10:12. המחצית השנייה הייתה סיפור אחר, והצ'כים היו תכליתיים יותר. טל הרשקוביץ סיים את ההתמודדות היום כמבקיע המצטיין עם 12 שערים, ו-20 בסה"כ בצמד המפגשים.

 
המפגש בין אשדוד לפלזן


זה לא היה המפגש הכפול היחיד של קבוצה ישראלית בסוף השבוע בצ'כיה, בשבת ובראשון מ.כ חולון קיימה את צמד משחקיה בסיבוב השני בגביע האתגר האירופי בקראבינה. חולון נוצחה במשחק הראשון 31:26, ומחר תקיים את הגומלין. הרבו לכבוש לחולון - נדב ניזרי 5, ליאור גורמן 4, אור לוי ועדן ג'ינג'י 3 כ"א.

 
חולון הודחה הערב בסיבוב השני לאחר הפסד נוסף לקארבינה הצ'כית, 32:29  (הרבו לכבוש ליאור גורמן, אור לוי, נדב ניזרי כבשו 5 כ"א, אביעד בן זימן ואור ממן 3 כ"א. אגב, צמד האור - לוי וממן הם שחקנים בני 17 המשתייכים לנבחרת הנוער שתתמודד בקיץ באליפות אירופה.). האתגר הבא יהיה שייך לא.ס רמה"ש, שממתינה להגרלה בסיבוב השלישי שבו תהיה מדורגת.
 

מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ התארחה בשבת אצל גורניק זאברזה מפולין בסיבוב השני בגביע האיגוד האירופי (הגומלין ייערך שבוע לאחר מכן בבית מכבי). מכבי ראשל"צ נוצחה 29:26, אבל הציגה משחק טוב והעבירה את ההכרעה לארץ (12:12 במחצית - ושיוויון עד לדקות האחרונות - אבל הפינאלה היה של הפולנים). הרבו לכבוש לראשל"צ - איבן קראצ'יץ' עם 6 שערים, שרון שלם 4, יואב נאמן, עמית סטלמן ודור קלדרון עם 3 כ"א. מכבי ראשל"צ חלפה בסיבוב הראשון עם ניצחון כפול על דראגונאס קלייפדה הליטאית.

 

מכבי ראשל"צ, הערב בפולין
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn