איגוד הכדוריד
משלוש תצא אחת?
מימין לשמאל: שיר וקרט קפטן מכבי הארזים ר"ג, ניצן דונאי קפטן מכבי ICL ראשל"צ ורוית שושן קפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ

מכבי ICL ראשל"צ, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומכבי הארזים ר"ג הציגו בעונת 2019/2020 סגל שחקניות מוכשר ואיכותי ובמהלך העונה שחלפה, נלחמו זו בזו על המקום הראשון בטבלה, אך בטרם נקטעה העונה בעקבות משבר הקורונה, הייתה ידה של מכבי ICL ראשל"צ על העליונה והיא קטפה את תואר האליפות הנכסף. 

קבוצת הנשים מכבי ICL ראשל"צ, אלופת המדינה לעונת הקורונה, שומרת על בסיס הסגל הישראלי האיכותי שלה כשעל הקווים ממשיך מאמן הקבוצה זו העונה השנייה, עידן אהרונוביץ'. סגל השחקניות נשאר ברובו כשהיה תחת שרביטה של הקפטן ניצן דונאי ולצידה שחקניות המפתח נלי אמינוב, קים לוי ועמית איזק ביחד עם הצעירות המוכשרות שיר גבזה ושירה ג'רבי. אל סגל הקבוצה הצטרפו השוערת הזרה ממונטנגרו מיליצה רדולוביץ' ועדי בן יעקב שעברה ממכבי הארזים ר"ג.

נטלי ברטו עזבה לאחר עונה אחת למ.כ פ"ת ושחקנית הפינה קרן טלפיצקי, שהייתה שותפה לזכייה בגביע בעונת 2018/2019 ובאליפות בעונה שחלפה, עברה למ.כ יובלים חולון. מכבי ICL ראשל"צ נפרדה מהמקשרת הברזילאית גבריאלה פסואה, שהיוותה גורם משמעותי בזכייתה של הקבוצה בתארים בשנתיים האחרונות, ומהשוערת תמרה פפוביץ'.


מטרת הקבוצה ברורה, לקדם את השחקניות הצעירות ולצד זה, לשחזר את ההישג ההסיטורי של העונה האחרונה.

במחזור הראשון ביום חמישי הקרוב תפגוש מכבי ICL ראשל"צ את מ.כ חולון וכבר במחזור השני יערך דרבי ראשוני מסקרן בין האלופה וסגניתה, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ.

עידן אהרונוביץ' מאמן הקבוצה: "זו בהחלט עונה מאתגרת. כבר בתחילת העונה היה ברור לכולנו שההתמודדות העיקרית העונה תהיה מול מגבלות הקורונה שתאתגר אותנו כל פעם מחדש. גם השנה הקבוצה מבוססת על סגל צעיר שאמור לקחת את ההזדמנות שקיבל ולהמשיך להוביל את הקבוצה קדימה. מנגד, השחקניות המנוסות יותר יצטרכו מצד אחד להוביל את הקבוצה ומצד שני לקדם את הצעירות בסבלנות. מאחל לכולנו הרבה בריאות ועונה שלמה של אתגרים ספורטיביים".

סגל הקבוצה: מאמן: עידן אהרנוביץ' קפטן: ניצן דונאי, שחקניות: נלי אמינוב, קים לוי, עמית איזק, עדי בן יעקב, שיר גבזה, שירה ג'רבי, רוני קלדרון, שביט אטיאס, רותם כהן, בר אלבו, שביט אטיאס, ליה גבזה, אביב חנון, ליאור שטיבלמן, מיליצה רדולוביץ', הילי שלמא ועדי סלומיאנסקי פזיותרפיסטים: נלי אמינוב ומיכאל אנדרסיאן ומנהלת קבוצה דבורית איטין. 

 
מכבי ICL ראשל"צ מודל 2020/21 (צילום יאיר סריון)

היריבה העירונית, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, שהפגינה בעונה שחלפה יכולת מצוינת מכוונת גם היא לעבר כל התארים ובנתה העונה סגל איכותי המשלב שחקניות ותיקות וצעירות. המאמן ג'וני אולייניק ממשיך גם הוא על הקווים לעונה נוספת לצד הקפטן ושוערת הקבוצה, רוית שושן.

לקבוצה הצטרפו שתי שחקניות בכירות, המקשרת אושרי נחום כהן, ששיחקה במכבי הארזים ר"ג ושוערת נבחרת ישראל דניאל בורונובסקי, שעברה מבנות הרצליה. בנוסף, המקשרת הזרה קטיה מלניק, ששיחקה בעונה שחלפה במכבי פ"ת, הצטרפה גם היא לקבוצה. הקיצונית דיאנה צ'רויקובה ממשיכה לעונה נוספת לצד הפיבוט אנה לזינסקי והמרכזת ושחקנית הפינה אנה סטורזו'ק. כמו כן הצטרפו לקבוצה אקסיות מ.כ יובלים חולון שלי גונן וניקול צביון ושאר סגל הקבוצה יתבסס גם על שחקניות הבית הצעירות.

הקבוצה נפרדה מהפיבוט אושר כהן שעברה למכבי הארזים ר"ג, מג'ולי בנצ'וק ומהזרה אלנה אומנץ.


 הפועל דלתות פנדור ראשל"צ תרצה לתקן את העונה שעברה ותלחם כדי להשאר בפסגת הטבלה ותהווה יריבה משמעותית למובילות הליגה כשהיא מסמנת לעצמה את כל התארים כיעד ברור.

במסגרת המחזור הראשון תארח הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את א.כ נ"צ ובמחזור השני, תצא לדרבי אצל היריבה העירונית מכבי ICL ראשל"צ.

מאמן הקבוצה ג'וני אולייניק: "חכינו הרבה זמן לפתיחת העונה שהתעכבה בעקבות מגבלות הקורונה ואנחנו מקווים שהיא לא תיעצר ונוכל לשמור על רצף משחקים ואימונים. אני מאמין מאד בקבוצה ובשחקניות וחושב שהעמדנו קבוצה חזקה שתוכל להתמודד מול הקבוצות החזקות בליגה".
 
סגל הקבוצה: מאמן: ג'וני אולייניק קפטן: רוית שושן, שחקניות: אושרי נחום כהן, דניאל בורנובסקי, אנה סטורז'וק, אנה לזינסקי, דיאנה צ'רויקובה, קטיה מלניק, ולדה קוסמינה, אור תורג'מן, רון שלסקי, נועה הראל, שלי גונן, ניקול צביון, שני בריינר, פזיותרפיסט: ויטלי ריבין ומנהלי קבוצה ליעד הר לב ואייל טיכובר.
 

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ מודל 2020/2021 (צילום הדר ואן קולא)

 
מכבי הארזים ר"ג ממשיכה תחת שרביטו של המאמן המיתולוגי ניב וינטרוב והקפטן שיר וקרט וצרפה לשורותיה את אקס הפועל ראשון הפיבוט אושר כהן שחברה לשחקניות הדר דורנבוסט, דור מונסניגו, ויקה גורזובסקי ומעיין עמרם שממשיכות בקבוצה. בנוסף, צרפה הקבוצה לשורותיה את שוערת נבחרת מקדוניה מטאה סרפימובה והיא מצטרפת לשחקנית נבחרת ליטא יורטה זילנסקייט והפיבוט הדנית דניאה דרגוביץ' – שתיהן חוזרות לעונה שנייה בקבוצה.

אושרי נחום כהן עזבה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, עדי בן יעקב למכבי ICL ראשל"צ והקבוצה נפרדה מהמשוערת הזרה קריסטינה פלוגינה שהייתה גורם משמעותי בזכיית הקבוצה באליפות בעונת 2018/19 ובדאבל בעונה של 2017/18. השחקנית הזרה דיאנה האץ', רותם סגל ושרון לוינסון עזבו גם הן את הקבוצה.


מכבי הארזים ר"ג מגיעה רעבה לתארים ותעשה כל שביכולה להתברג גם העונה בין מובילות הטבלה ולזכות שוב בתארים. 

במסגרת המחזור הראשון תארח מכבי הארזים ר"ג את בנות הרצליה למפגש מעניין בין המקום ה-3 וה-4 מהעונה שעברה, המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ היטיוב של האיגוד (קישור ימסר בהמשך). במחזור הרביעי תפגוש מכבי הארזים ר"ג את האלופה מכבי ICL ראשל"צ ובמחזור השביעי תפגוש את סגנית האלופה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ.

ניב וינטרוב מאמן הקבוצה: "אנחנו פותחים עונה מאתגרת בצל הקורונה. ההפסקות באימונים לא טובות לאף שחקנית וקבוצה אבל אנחנו שמחים בחלקנו שאנחנו יכולים לחזור ולשחק. ומקווים שנוכל לסיים את העונה ללא הפסקות נוספות. השנה החלפנו כמה שחקניות ויצרנו תלכיד חדש שאנחנו מקווים ומאמינים כי כמו בשנים האחרונות יתמודד על התארים".

סגל הקבוצה: מאמן: ניב וינטרוב, קפטן: שיר וקרט, שחקניות: גרזובסקי ורוניקה, דור
מונסניגו, דורנבוסט הדר, דניאלה דרגוביץ', אושר כהן, מטאה סריפמטבה,יורטה זילינסקייט, מאי חרמוני, קרן לרנר, מאי יולזרי, מעיין עמרם ואריאל זהבי,  פזיוטרפיסטית: הגר הופנר, מנהל: קובי הרלינג.
מכבי הארזים ר"ג מודל 2020/21 (צילום אביב יולזרי)
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn