איגוד הכדוריד
"יש לנו חבורת פייטרים צעירים, שלא יוותרו בקלות"
צילום: ד"ר יולי ליבוביץ

מכבי ת"א שבה לליגת העל, וזו בהחלט בשורה טובה וחשובה אחרי שנתיים שבהן התמודדה בליגת המשנה, אליה ירדה מרצונה דווקא אחרי שסיימה כסגנית האלופה. אצל הצהובים בונים תשתית לעתיד מבטיח, אבל השאלה היא האם הסגל שנבנה, שרובו מתבסס על צעירים וזר אחד, מספיק כדי לעמוד באתגר, ולשרוד בליגת ווינר. במועדון מבטיחים, שקבוצות יזיעו כדי לקחת נקודות. האם מכבי ת"א תהיה ההפתעה?
 

לוח המשחקים והסגל המלא של מכבי ת"א
 
פותחים עונה - מכבי ת"א תארח במחזור הראשון את מכבי קרית מוצקין. במחזור השני, היא תתארח אצל הפועל ראשל"צ. בשלישי, היא תארח את בני הרצליה, וברביעי תתארח בחולון. בהחלט אתגר, שיכול מצד אחד בסנריום אופטימי להעניק לקבוצה הרבה ביטחון. מצד שני, מדובר במשחקים קשים שאליהם הקבוצה מגיעה כאנדרדוג.
 
המאמן המוכשר רועי סאסי ממשיך, והוא יתבסס על איתמר כהן וטל אליוכין כשוערים, על איליה מוסיינקו, אופיר סימון וערן רויטר (קפטן הקבוצה, ומאמן קבוצת הנוער) בפינות, המקשרים אסף בילקר והניגרי אובינה אני בקו האחורי, שאותו ינווטו כמרכזים איתי טורקניץ, ניתן זהבי וניר גבע. בעמדות הפיבוט ניתן למצוא את עידו בלנגה, ירדן יטקובסקי ודן נוף. המבוגר האחראי הוא אלירן מצקי הוותיק (שגם משמש כמאמן כושר), כמובן יחד עם רויטר.
 
זו בהחלט חבורה צעירה ברובה, מוכשרת ועם דרייב להצליח, ובנוסף, בסגל יחוו הזדמנויות צעירים מקבוצת הנוער, ילידי שנתון 2004, בהם תומר רש-ארמן – הבן של אבי רש ודור רביעי לשושלת המשפחתית המפוארת במועדון, יחד עם אייל דוידוב, יהונתן וולף, אסף סוכוליצקי, נועם סוסנה, ליאור שהרבני, נדב שוורץ ותומר מור. שחקנים נוספים שמשולבים בסגל הבוגרים מקבוצת הנוער הם אראל ז'אן, רועי ישי ובן סחייק. שבעה מתוכם נכללים בסגל הרחב של נבחרות הנוער.


 

מימין - המאמן סאסי, בילקר, בלנגה, סאסי, אליוכין, טורקניץ, זהבי - כישרון יש. עכשיו חובת ההוכחה
 
 
המעטפת מסביב כוללת אנשי מקצוע וניהול ותיקים ומנוסים, בהם היו"ר איל פרוילינגר, המנהל המקצועי של המועדון אבי רש והמאמן רועי סאסי שהעביר מסר קצר וקולע: "יש לנו חבורה של פייטרים צעירים, שלא יוותרו בקלות על נקודות".


מנהל הקבוצה הוא ארי קוט, לו מסייעת סיגל אלמוג. הפיזיוטרפיסט הוא שחקן העבר שחר עדני.

היו"ר פרוילינגר: "החזרה שלנו לליגת העל היא חלק מתהליך הבנייה והחזרת עטרה ליושנה. מכבי ת"א צריכה להיות בצמרת הכדוריד הישראלי, כשהיא מתבססת בעיקר על שחקנים שצמחו במחלקת הנוער שלנו. במשחקי ההכנה כבר הענקנו דקות גם לשחקני הנוער, והמטרה היא להכשיר דור חדש של שחקנים, עם זהות ביתית מכבדת לסמל האגודה ואופי של לוחמים. לגבי העונה, המטרה היא לתקוע יתד בליגה, ולהעניק דקות משחק רבות לצעירים".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn